19 °C Aanpakken, Kras Kortingsdagen Steun duurzame energie Het Rijk geeft 143 miljoen subsidie voor zonnepanelen en biomassacentrales in Zeeland. 'Straf Van Rey is veel te laag' Walcheren de hele zomer door Zeventien ondernemers, instellin gen en particulieren krijgen bij el kaar ruim 143 miljoen euro subsi die voor de aanleg van zonnepane len en de bouw van biomassacen trales in Zeeland. De omschakeling naar duurza me energie gaat sneller dan het ka binet verwacht. In de eerste zes maanden is voor ruim het dubbe le aan subsidie aangevraagd dan Dit is het laatste zetje dat we nodig hadden de 4 miljard die beschikbaar was. Voor de rest van het jaar komt vijf miljard beschikbaar; een miljard extra. Overigens krijgen initiatief nemers het geld niet op de bankre kening. Het is bedoeld om projec ten rendabel te maken en komt pas in de loop van een jaar of vijf tien vrij als stroom wordt geprodu ceerd. Bij achttien van de twintig Zeeuwse projecten die een bijdra ge krijgen, gaat het om de aanleg van zonnepanelen. Het meeste geld gaat naar de bouw van biomassacentrales bij Westdorpe en Sirjansland. Aben Green Energy uit het Brabantse Wanroij 'krijgt' ruim 118 miljoen euro voor een biovergasser op de Axelse Vlakte. „Het laatste zetje dat we nodig hadden", reageert Jan Aben. De centrale gaat ge bruikmaken van reststromen. Op termijn is er werk voor tien a vijf tien mensen. „We gaan de plan nen nu verder uitwerken. Op zijn vroegst draait de centrale eind 2018." Tuinbouwbedrijf Van Noord in Sirjansland vangt ruim 19 mil joen, eveneens voor een biomassa centrale. Het bedrijf werkt de plan nen uit en wil nog niet reageren. De grootste bijdragen voor zon nepanelen gaan naar Katoen Natie Logipark in Terneuzen en het Duitse F&S Solar. Beide krijgen elk circa twee miljoen. F&S gaat parken bouwen bij Poortvliet en Tholen. Ook kleinere projecten krijgen een zetje. De 170.000 euro voor woningcorporatie RWS gaat naar projecten in Kortgene en Goes. Strandcamping Groede on derzoekt nog hoe de bijdrage van twee ton in te zetten. Eric van Damme: „Er zijn verschillende mogelijkheden om zonnepanelen op het terrein te plaatsen." Het Hoornbeeck College in Goes steekt de 107.000 euro subsi die in panelen op de uitbreiding van de school. „In de zonnepane len komt een illustratie", vertelt Evert Timmerman. „Een soort glas-in-lood. Niet alleen duur zaam, maar ook mooi." P14 ROTTERDAM Het Openbaar Ministerie vindt de werkstraf van 240 uur wegens corruptie voor oud-politicus Jos Van Rey 'veel te laag'. „Corruptie is corruptie. Een beetje corrupt bestaat niet", zei een woordvoerder van het OM gisteren in reactie op het von nis van de rechtbank. Tegen Van Rey was twee jaar geëist wegens omkoping, verkiezings fraude en witwassen. P9 Nieuwsmedia korting p.p Korting op alle reizen! 81 Gigabedrag voor groene projecten Jeffrey Kutterink Vlissingen —Jan Aben van Aben Green Energy woensdag 13 juli 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Soms zon, af en toe buien Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 163 7 11688 5 5 5 5 30 Je zielenlevei van Gogh Bijna twee derde van de jongeren ervaart stress tijdens zijn vakantiebaan, blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Marissa de Wolf uit Vlissingen werkt in de horeca in Zoutelande, maar zij ervaart vooral de voordelen van vakantiewerk. „Je leert aanpakken." foto ruben oreel EELAND2 VÓÓr*OjulH Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977o HH Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1