18 Sh LUISTERT RADIO Dj Tiësto in lijst van rijkste beroemdheden ter wereld VINCENT Als er één woord is dat absoluut te vaak op de radio wordt gebezigd, dan is het absoluut wel 'absoluut'. Ik ben daar ab soluut zeker van. Niet volkomen zeker, dat dekt absoluut niet de lading. Met 'absoluut' laat de spreker er absoluut geen twijfel over bestaan, zekerder dan absoluut zeker kan iets niet zijn. Een jonge, enthousiaste ondernemer op BNR Nieuwsradio: „Ons product gaat absoluut over passie." Een wetenschapsjournalist over Albert Einstein: „Zijn relativiteitstheorie is absoluut geniaal." Presentator op NPO Radio t: „We pra ten erover met onze correspondent in Afrika. Ben je daar?" Correspondent: „Absoluut!" Hij is er niet een beetje, nee, hij is er helemaal. Het is ver weg natuurlijk, Afrika, dus als je dan aan de telefoon bent, dan ben je er ook echt helemaal en absoluut. Vlaamse lief voor One Directioner Tijs Verwest, zoals de dj in het dagelijkse leven heet, is de eni ge Nederlander in de lijst. Vol gens het Amerikaanse zaken blad verdiende hij tussen juni 2015 en mei 2016 zo'n 34 mil joen euro. Daarmee zakte hij wel van plaats 64 naar plaats 70. De Amerikaanse zangeres Tay lor Swift voert de Forbeslijst aan. Zij was afgelopen jaar goed voor 128 miljoen euro. De Brit- Premier Rutte in een politiek programma: „Bij ons staat de hypotheekrenteaftrek als een huis." Interviewer: „Daar kunnen we u aan hou den?" Rutte: „Absoluut." Wij weten inmiddels dat dat absoluut niet het geval was, dit absoluut was, zoals zoveel absoluten, een bezweringsab- soluut. Je spreekt met zo'n absoluut jezelf moed in. Vlamingen zeggen in zo'n geval: „Ze ker en vast." 'Absoluut' is een keilboutwoord: je verankert er de bewering die je net gedaan hebt mee in het geheugen van de toehoorder. Maar die ver ankering wordt steeds wankeler als je het vaker gaat gebruiken. 'Absoluut' gaat dan, zoals zo veel woorden die te vaak worden gebruikt, lij den aan woordinflatie en dat kan absoluut niet de bedoeling zijn. Een ander absoluut is het overdreven ontkenningsabsoluut. „Ik heb abso luut niets tegen homo's." ]e hoort aan dat abso luut dat de spreker wel degelijk iets tegen ho mo's heeft, maar dat dat uiteraard van hem, ruimdenkend als hij behoort te zijn, niet ver wacht mag worden. De klemtoon bij dit abso luut ligt op 'ab' en 'uu', en de uuuuuuu's wor den lang uitgerekt. Ik ben me er absoluut van bewust dat ik in dit stukje absoluut niet alle vormen van abso luut kan behandelen. Het is een beginnetje, en daar sta ik voor 200 procent achter, absoluut. Zo zou ik graag nog eens een antwoord willen op de vraag: gebruiken katholieken vaker abso luut dan niet-katholieken, in verband met de absolutie? Ik kom er absoluut op terug. Quote van de dag 'De tieten vlogen me om de oren' ten van One Direction, die in december een voor lopig laatste optreden gaven, staan met 99,5 miljoen euro op plaats 2. Derde is thrillerschrijver Ja mes Patterson met 86 miljoen euro. woensdag 13 juli 2016 Samuel L. Jackson op de filmset in Amsterdam, foto robin utrecht KOMEDIE Absoluut Chris Zegers speelt een paro die op zichzelf in de Nederlandse speelfilm Ron Goossens: Low Budget Stunt man. De komedie van de makers van New Kids draait begin 2017 in de bios. De opna mes zijn al in vol le gang. SLIPKNOT BOYBAND Nu de razend populaire Britse boyband One Direction een pau ze heeft genomen, kan zanger Niall Horan (22) tijd uittrekken voor andere zaken. Zoals de lief de. Volgens de laatste berichten zou Horan tot over zijn oren ver liefd zijn op de Belgische Céiine Helene Vandijcke (22). De twee werden knuffelend en kussend gespot bij een concert van de band Mumford Sons. Céiine woont in Groot-Brittan- nië, waar ze sinds 2012 studeert aan de Universiteit van Exeter. Ze volgde ook een jaar lang een opleiding Luxury Management in Parijs. FORBES Dj Tiësto staat in de Top 100 van meest verdienende be roemdheden ter wereld van het tijdschrift Forbes. De zanger van de band Slipknot is tijdens een concert boos ge worden op een fan op de eerste rij die met zijn mobiel in de weer was. Nadat hij de telefoon uit diens handen had geslagen, sneerde hij: „Als je gaat sms'en, blijf dan thuis." Reageren: vincent@persgroep.nl —Acteur Thijs Römer kreeg veel pikante foto's toegestuurd nadat bekend was geworden dat hij ging scheiden van Katja Schuurman, vertelt hij in LINDA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18