19 iVEN WACHTEN OP LAATKOMER JASON COLIJN (11) ARNEMUIDEN Zaterdag 9 juli 2016 School: 't Vierschip Beroep: conducteur „Toen ik drie jaar was ging ik al samen met mijn opa met de trein. Ik vond het superleuk om te reizen. We gingen bijvoorbeeld naar zo'n model- spoorbeurs. Mijn opa is helaas overleden, maar nu ga ik met mijn vader of mijn moeder met de trein. Dan halen we zo'n goedkoop treinkaartje bij de Etos, en reizen we het hele land door. We zijn zelfs een keer naar Delfzijl geweest. Pas was ik met mijn moeder in Amsterdam. Toen zagen we een ICE, dat is een internationale trein. We mochten binnenko men van de machinist. Ik mocht tot station Utrecht naast hem zitten. We gingen wel 160 kilometer per uur! Het leukste vind ik treinen spotten. Ik film ze als ze aankomen en als ze wegrijden, bij het station. Als de machinist me ziet filmen, dan toetert-ie meestal nog even. Dan zwaai ik terug. Mijn telefoon staat helemaal vol met treinfilmpjes. Misschien begin ik wel een YouTube-kanaal. Ik wil later graag conduc teur worden, omdat je dan de hele dag met treinen en met mensen bezig bent. Machinist lijkt me minder leuk, omdat je dan in een hokje zit. Als je in de trein werkt, kom je overal. De conducteur moet bij elk station de deuren opendoen met een specia le knop. Je hebt een fluitje en een speciaal sleuteltje om de laatste deur dicht te doen. En als je een aardige conducteur bent, dan wacht je even als er nog iemand aan komt lopen op het perron."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83