Vasseur wint, sterke triatlon Van Anrooij u Biervliet in districtsbeker bij drie 'overkanters' 22 ZEELAND TENNIS COMMENTATOR BIJ WIMBLEDON Voormalige Middelburger valt bij de Grand Slams met zijn neus in de boter. „Vaak genoeg wordt er geschiedenis geschreven en jij mag daar dan verslag van doen." Lewedorpse Boys zit in een poule met drie Zeeuws-Vlaamse clubs, Biervliet is bij drie 'overkanters' ingedeeld en Jong Ambon met drie ploegen van Schouwen-Dui- veland. De indeling van de districtsbe ker voor derde-, vierde- en vijfde- klassers werd gisterochtend be kendgemaakt door de KNVB. De wedstrijden worden ge speeld in het weekeinde van 20/21 augustus, dinsdagavond 23 augus tus en het weekeinde van 27/28 au gustus. Alleen de poulewinnaars bekeren verder. INDEUNGDISTRICTSBEKER Cios-docent Edzard van Ewijk en oud-prof Floris Jan Koole vonden dat er iets gedaan moest worden aan het feit dat Zeeland geen triat lon meer had. Het resultaat: een achtste triatlon in Wilhelmina- dorp, na de verplichte triatlon voor cios-leerlingen. De overwin ningen gingen naar Vlissinger Remy Vasseur en Shirin van An rooij uit Kapelle. Om 15.00 uur doken zeventig mannen en vrouwen in het koude water langs de Westhavendijk. Niels Steenbakker klom na 500 meter als eerste de kant op en be gon aan 22 kilometer fietsen. Niels Koole volgde op korte afstand, Remy Vasseur lag op plek drie. Tijdens het fietsen stelde Vasseur orde op zaken. Bij het lo pen - 5 kilometer - stond hij zijn leidende positie niet meer af. Hij finishte na 1.01.14 uur. Koole gaf anderhalve minuut toe op de winnaar en bleef Den nis Florisse een kleine minuut voor. Niels Steenbakker, Crum van der Linden, Marco van der Meulen, Gert van der Vinden, Marcel Traas en Theo Rabout maakten de top tien vol. Shirin van Anrooij, die als derde vrouw uit het water was geko men, deed op plaats twaalf overall maar weinig voor de mannen on der. Chantal Koole gaf vijf minu ten op de jonge Bevelandse toe, maar bleef de snelste zwemster, Nikita van den Ouden, drie minu ten voor. stem van Kuijl heen. Hoor je hem niet op TV, dan is de kans groot dat je hem tegenkomt op TENNiS.nl, waar hij eindredac teur is van het online platform. Woensdag verzorgde Kuijl, die toch al bekendstaat om zijn en thousiaste manier van becommen tariëren, nog het verslag bij de wedstrijd tussen Roger Federer Ik denk dat het succes van Kiki heel belangrijk is voor de tennisbond en Marin Cilic. „Een heroïsche thriller, waarbij Cilic de partij lan ge tijd domineert. Je verwacht niet dat zo'n wedstrijd nog kan telt, maar dan gebeurt het toch. Daar word ik wel heel enthousiast van. Als commentator moet ik ob jectief blijven en niet als fan van één speler kijken. Zeker bij Fede rer zie je dat men snel geneigd is om zo'n wedstrijd vanuit zijn per spectief te bekijken. Ik moet het altijd van twee kanten benaderen, dat moet je heel nauwlettend in de gaten houden. Als je eenmaal in zo'n partij zit, schakel je alle voorkeuren die je wellicht voor een bepaalde speler hebt uit, om dat je bezig bent met je vak. Men taal zijn dit soort partijen wel echt vermoeiend, bij zo'n wed strijd als deze moet ik na afloop ook echt even bijkomen." Bertens De recente opmars van Kiki Ber tens was ook voor de voormalige Walchenaar bijzonder. Voor het eerst sinds zijn werk als commen tator begon, mengt een Neder landse speler of speelster zich tus sen de wereldtop in het enkel spel. „Als er een Nederlander speelt, is het wel acceptabel om met hem of haar mee te leven. Ook de kijkers thuis zijn tenslot te voor Kiki. Je merkt echt dat zij iets heeft losgemaakt met haar succes op Roland Garros. Kiki werd ineens een hype, een soort Dafne Schippers of Max Verstap pen. Jean-Julien Rojer won vorig jaar Wimbledon in het dubbel spel. Dat is ook super, maar het heeft toch minder impact. Ik denk dat het succes van Kiki heel belangrijk is voor de tennisbond. Dat de ledenaantallen de afgelo pen jaren flink zijn afgenomen heeft ook te maken met het uit blijven van internationaal succes. Dat geeft haar succes wel een extra dimensie. Het is mooi dat je daar dan verslag van mag doen. Maar ik vind het ook gewel dig om een mooie dubbelwed- strijd te verslaan, zoals afgelopen week de Bryan Brothers tegen Zimonjic en Stepanek. Het is prachtig om zulke topwedstrij den week in week uit mee te ma ken." Het is een proces van jaren ge- ls tennisjour- nalist heeft hij vrijwel alle grote tennis toernooien ter wereld be zocht en in en kele jaren tijd werkte hij zich om hoog tot één van de bekendste tennisstemmen van Nederland. De dertigjarige Abe Kuijl, gebo ren en getogen in Middelburg, is vanmiddag te horen als commen tator van FOX Sports bij de vrou wenfinale op Wimbledon. Dat commentaar verzorgt hij weliswaar vanuit een studio in Amsterdam, maar het maakt zijn werk er niet minder mooi op. Zijn ene werkgever heeft de TV-rech- ten voor de Australian Open, Ro land Garros en de US Open. Na mens zijn andere werkgever doet hij verslag van Wimbledon en al le ATP Masters tooo-toernooien en 500-series. Kortom, als je ten nis op TV kijkt, kun je niet om de zaterdag 9 juli 2016 Poule 2-3: De Schutters, DVO'60, SPS, Victoria'03. Poule 2-6: De Noormannen, Schoondijke, VCK, Vogelwaarde. Poule 2-11: Kapelle, Lepelstraatse Boys, Vrederust. Poule 2-12: Corn Boys, Koewacht, Meto, Vlissingen zat. Poule 2-13: Grenswachters, Hulsterloo, Odio, RIA W. Poule 2-14: Biervliet, GPC Vlissingen, Hansweertse Boys, MZVC. Poule 2-15: I Jzendijke, RCS, DwO'15, Waarde. Poule 2-17: Clinge, Lewedorpse Boys, SDO'63, Terneuzen. Poule 2-19: Krabbendijke, Rillandia, WVV'67, Zeeland Sport. Poule 2-21: Hoedekenskerke, Patrijzen, WIK'57. Poule 2-30: Breskens, Domburg, Hoofdplaat, Walcheren. Poule 2-34: Cluzona, Noad'67, NVS, Vosmeer. Poule2-35: Arnemuiden, Nieuwland, Sluiskil, Wemeldinge. Poule 2-36: Halsteren, Hoeven, Smerdiek, Tholense Boys. Poule 2-37: Groede, Veere, Yerseke. Poule 2-52: Apollo'69, Bevelanders, Colijnsplaatse Boys, Du iveland' Poule 2-60: Graauw, HVV'24, Spui, Steen. Poule 2-62: Jong Ambon, FC De Westhoek, SKNWK, ZSC'62. Poule 2-65: Cadzand, Hontenisse, Philippine, Sluis. Poule 2-79: Dioz, Stavenisse, SC Welberg, WHS. Poule 2-84: BVV'63, FC Bergen, Kruiningen, Nieuw-Borgvliet. Poule 2-87: s-Heer Arendskerke, Luctor'88, Heinkenszand, Wolfaartsdijk.Aardenburg,Kwadendamme, Oostburg en Terhole doen niet mee. Sjaak Sinke Wilhelmindorp Na 500 meter zwemmen in het kanaal klimmen de triatleten de kant op om aan het fietsonderdeel te beginnen, foto marcelle davidse Als je tennis kijkt, —Abe Kuijl Menno Kole Amsterdam Serena Williams staat van daag in de Wimbledon-finale tegenover Angelique Kerber. Abe Kuijl zal er commentaar bij leveren, foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58