Groene Ster Vlissingen speelt in voorprogramm Maradona, Pfaff en Scifo ZEELAND 21 te sterk voor Quick Boys BARRY VAN DER HOOFT Boer sprint naar zege in Heinkenszand Column @Barryvdh9 toe (Vlissingen) speelde sterk, de pas zeventienjarige Yarick Dorst (Bruse Boys) liet nog maar eens zien dat er een mooie voetbaltoe komst voor hem ligt. Eigenlijk viel niet één speler uit de toon. Enkele jongens mogen over twee weken wellicht ook nog aanslui ten bij het Zeeuws elftal. Die selectie speelt op zaterdag 23 juli bij MZC'11 tegen FC Dor drecht. Omdat Vlissingen en Hoek die dag tegen respectieve lijk Barendrecht en GVVV oefe nen is het nog maar de vraag of beide hoofdklassers spelers wil len afstaan. Daarover volgt ko mende week nog overleg. In Veere werd echter duidelijk dat er genoeg spelers zijn die de even tuele gaten kunnen opvullen. Die zondag in 2006 besloten we met vier collega's van uit onze uitvalsbasis Avei- ro naar Guimaraes te rijden. We volgden Jong Oranje op het jeugd- EK, maar Jong Portugal tegen Jong Duitsland, daar wilden we als lief hebbers graag bij zijn. Kort samen gevat: we zagen een matige wed strijd, Portugal won in blessure tijd met 1-0, pakte daarmee in de laatste wedstrijd van de poulefase de eerste zege en wist dat het net als Jong Duitsland was uitgescha keld. Ik moest deze week aan die wed strijd van tien jaar geleden op het jeugd-EK denken, toen het er even op leek dat de finale van het huidige EK tussen Portugal en Duitsland zou gaan. Dat jeugd-EK van 2006 werd destijds gewonnen door het Jong Oranje van Foppe de Haan, met spelers als Kenneth Vermeer, Ron Vlaar, Stijn Schaars en Klaas Jan Huntelaar. Een gou den generatie leek het, waar het Nederlandse voetbal nog jaren ple zier van zou hebben. Hoe anders was het met Jong Portugal, dat in eigen land de ho ge verwachtingen niet in kon los sen en na drie potjes al klaar was. Terwijl bij Jong Portugal toch echt Joao Moutinho, Ricardo Quares- ma en Nani mee deden. Ronaldo had ook nog mee mogen doen, maar ging dat jaar (2006) al naar het WK in Duitsland. Jong Portu gal ging af op het jeugd-EK, Jong Oranje pakte het goud. De verhoudingen liggen tien Nani, ze deden in 2006 ook jaar later totaal anders. Het Neder lands elftal, waar veel jongens van dat Jong Oranje nog in zouden kunnen spelen, is het lachertje van Europa geworden. Het miste een EK waar voor het eerst 24 lan den aan mee mochten doen.... Portugal staat er anders voor. Moutinho, Quaresma, Nani en Ro naldo hopen morgen in het Stade de France de Europese titel te pak ken. Ze hebben op het EK nu één wedstrijd binnen negentig minu ten gewonnen en de rest gelijkge speeld. Er zijn hele analyses op los gelaten, maar dat interesseert bij Portugal helemaal niemand. Het voetbal is soms om te hui len, maar ze hebben Ronaldo. De Portugezen maken dit EK eigen lijk nog maar eens duidelijk dat je niet zonder een beetje geluk kunt en dat toeval vaak een grote rol speelt in het voetbal. Het levert ze morgenavond misschien wel de Europese titel op. Daar durfde tien jaar geleden in Guimaraes, ter wijl een selectie talenten werd uit gefloten, helemaal niemand aan te denken. Het kan raar lopen in het voetbal. Maar dat had dit EK eigenlijk al een paar keer duidelijk gemaakt. HEINKENSZAND Erik Boer heeft gisteravond de Ronde van Hein- kenzand gewonnen. De coureur uit Wolphaartsdijk, in de winter actief als veldrijder, liet na 31 ron des Gerard van Haaften en Wout Roos achter zich. De wedstrijd eindigde in de sprint. Mick van Dijke, afkomstig uit Wissenkerke, kwam met zijn vijfde plaats nog dicht bij het po dium. Bij de veertigplussers zegevier de Ruud Havermans. Kevin Ysen- baardt was de snelste in de D-cate- gorie, terwijl in de S/P-klasse Wer ner Loos de meet als eerste pas seerde. Het bijzondere aan de Ronde van Heinkenszand was dat toe schouwers de koers op een beeld scherm konden volgen. Thuisblij vers konden een speciale app raad plegen. Het duel geldt als opwarmertje voor een wedstrijd vol groothe den, met niemand minder dan Diego Maradona als de absolute publiekstrekker. Eén van de beste voetballers al ler tijden heeft toegezegd naar Antwerpen te komen, dertig jaar na de halve finale tegen België op het WK van 1986 in Mexico. Ma- radona besliste dat duel eigenhan dig, door doelman Jean Marie Pfaff na rust twee keer kansloos te laten (2-0). In de finale was het Argentinië van Maradona ver volgens te sterk voor West-Duits- land (3-2). De 'dertigste verjaardag' van dat duel wordt nu gevierd in het Sportpaleis, met een zogenaam de Football Match With Legends. Maradona heeft toegezegd van de partij te zijn, samen met enkele ploeggenoten van de gouden ploeg van 1986. Bij de Belgen ont breekt Pfaff uiteraard niet en de organisatie hoopt het publiek ook spelers als Jan Ceulemans, Franky Vercauteren, Enzo Scifo en Georges Grün voor te kunnen schotelen. Het is de bedoeling dat de oudgedienden vijf tegen vijf spelen, op een speciaal in het Sportpaleis neergelegde kunst- grasmat. Het duel tussen de twee nationale teams van weleer zal vooraf worden gegaan door een wedstrijd tussen de zaalvoetbal teams van FT Antwerpen en Groene Ster Vlissingen. Goede band „We zijn heel blij met deze uitno diging", reageert Hicham Ben- hammou. Volgens de coach van Groene Ster tekent dit de goede band tussen de twee clubs. „Na tuurlijk heeft de transfer van Saïd naar FT Antwerpen meege speeld. Maar we kennen die club al jaren. We hebben er al vaak te gen geoefend in de voorberei ding. Groene Ster en FT Antwer pen zijn ook dezelfde soort vere nigingen: we moeten het allebei vooral van de eigen jeugdoplei ding hebben. Misschien liggen we elkaar daardoor wel zo goed." zaterdag 9 juli 2016 flair en lef zien Vlissingen-speler Renzo Roemeratoe (rechts) houdt de ogen op de bal in een duel met Quick Boys-middenvelder Jerghinio Sahadewsing. foto rjben oreel Portuaa In de voorbereiding op het nieu we seizoen spelen de zaalvoet ballers van Groene Ster een heel bijzondere oefenwedstrijd. In het Sportpaleis in Antwerpen treedt de Vlissingse eredivisio- nist op vrijdag 19 augustus aan tegen FT Antwerpen, de nieuwe ploeg van voormalig Groene Ster-speler Saïd Bouzambou. Barry van der Hooft Vlissingen Diego Maradona met de we reldbeker in 1986. In de halve fi nales werd België verslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57