Witte rijdt zich in de kijker tussen nationaal gezelschap O) C1) Talenten zijn in boeiend oefenduel met 5-2 7 20 ZEELAND Naar Derde Divisie gepromoveerde club uit Katwijk wordt op het veld van Veere over de knie gelegd. Het is nog zoeken naar de juiste afstemming. En dat gaat steeds beter Kranig verweer Kerkhove Tennisster Lesley Kerkhove toonde zich gis teren zeker niet kansloos tegen de Roemeen se Sorana Cirstea, die al lange tijd deel uit maakt van de wereldtop. Maar de 24-jarige Zierikzeese verloor wel. De partij in de kwartfinales van het 50.000 dollartoernooi in Versmold (Duitsland) ein digde in 7-6 6-3 voor Cirstea. In de tweede set kwam Kerkhove op een 3-1-voorsprong, maar ze kon er geen derde set meer uit sle pen. Van der Lijke solo op kop De Zeeuwse wielrenners hebben de smaak flink te pakken in de Ronde van Oostenrijk. Gisteren zat Nick van der Lijke lang in de kopgroep en aan het einde van de koers reed de Middelburger zelfs nog een tijdje so lo op kop. De coureur van Roompot-Oranje Peloton redde het uiteindelijk niet. Hij werd enkele kilometers voor de finish gegrepen door het peloton. De zesde etappe naar Stegersbach eindigde in een massasprint, waarbij Van der Lijke 27ste werd. Marco Minnaard uit Wemeldinge en Antwan Tolhoek uit Yerse- ke werden respectievelijk 21ste en 43ste. Minnaard bleef op de tiende plaats staan in het algemeen klassement. Tolhoek en Van der Lijke staan 21ste en 23ste. Nieuw contract Mbikulu Sven Mbikulu (foto) blijft langer bij FC Twente. De uit Terneuzen afkomstige mid denvelder is met de eredivisieclub tot een akkoord gekomen over een éénjarig con tract, met een optie voor nog een seizoen. Mbikulu maakte in de zomer van 2012 de overstap van JVOZ naar FC Twente. Een halfjaar later tekende hij een opleidingscon tract, dat deze zomer afliep. De middenvel der sloot in de voorbereiding echter wel aan bij de eerste selectie en blijft nu alsnog lan ger bij de club. Op 25 juli zet hij zijn handte kening onder de nieuwe overeenkomst. Zes zomerlopen Goede tradities zijn er om in stand te hou den. Dat heeft atletiekvereniging De Wielin gen ook gedacht bij het opnieuw program meren van de serie Simon de Feijter Zomer lopen. De belangstelling voor deze lopen is ieder jaar nog dermate groot dat continue ring haast vanzelfsprekend is. Dinsdag wordt er in IJzendijke afgetrapt met de Boulevardloop vanaf de Bolbaan in het dorp. Om 19.00 uur start de jeugd voor 750 of 1500 meter en vanaf 19.30 uur volgen de afstanden 3200, 6400 en 9600 meter. De overige lopen staan gepland in Re- tranchement (19 juli), Groede (26 juli), Nieuwvliet (2 augustus), Zuidzande (9 au gustus) en Cadzand-Bad (16 augustus). Pleijte Softbal Over Zeeuwse voetbal lers wordt vaak ge zegd dat ze te be scheiden zijn. Dat ze zich tegen ploegen van buiten de provincie het kaas snel van het brood laten eten. Gis teravond werd duidelijk dat veel jongens van de nieuwe generatie daar geen last van hebben. Jong Zeeland speelde tegen het naar de Derde Divisie gepromoveerde Quick Boys met lef en flair. Het re sulteerde na een 2-1-voorsprong bij rust uiteindelijk in een klinken de 5-2-overwinning. Het is makkelijk om dan te zeg gen dat Quick Boys nog maar net aan de voorbereiding is begonnen of dat de club ook spelers mee liet doen die in het tweede elftal van de Katwijkse club terecht gaan ko men. Anthony Bentem, verdedi ger met een verleden bij Sparta, vertelde aan het begin van de tweede helft dat de busreis door fi les vier uur had geduurd. „We had- KARAKTERISTIEK den nauwelijks rust nadat we hier aankwamen." Maar dan nog had Quick Boys meer moeten laten zien tegen de jonge Zeeuwse gar de. Jong Zeeland was gretig en bru taal. Maar het belangrijkste: de door Rogier Veenstra en Nick Cor- ré gecoachte selectie speelde ook gewoon goed voetbal. Geraldi Geerman (VC Vlissingen) showde een helft lang zijn techniek en snelheid en opende binnen drie minuten te score. Na de gelijkma ker van Quick Boys profiteerde Tim de Winter (Goes) van een botsing tussen doelman Herman Jonker en een verdediger. De Win ter was er als de kippen bij om de 2-1 binnen te schieten. Na rust verschenen bij Quick Boys, dat dit weekend op trai ningskamp in Veere is, elf nieuwe spelers binnen de lijnen. Jong Zee land verscheen met acht andere jongens aan de aftrap en sloeg meteen toe. Maarten van Vooren (FC Dauwendaele) liet de blonde Peter Kuyt - inderdaad, een neef van Feyenoord-vedette Dirk - zijn hielen zien en bediende Steve Schalkwijk. De nieuwe spits van Goes schoof de 3-1 binnen. Onder leiding van aanvoerder Joost de Kubber (Zeelandia Mid delburg), die centraal achterin een koppel vormde met Jop Dekker van Goes, bleef Jong Zeeland met de kin omhoog voetballen. Quick Boys voerde de druk wel op en Jim Gillissen maakte de 3-2, maar de geijkmaker bleef mede door at tent keepen van Dennis Rijnberg (Terneuzense Boys) uit. In de slot fase sloeg Jong Zeeland nog twee keer toe. De onvermoeibare links- ■SB. M 'V-y; back Dennis Tukker (Zeelandia Middelburg) schoot de 4-2 bin nen, waarna het slotakkoord voor Delano Langezaal was. De midden velder van De Meeuwen speelde zich vrij en knalde de bal diago naal in de verste kruising: 5-2. Jong Zeeland boekte daarmee een knappe zege. Renzo Roemera- Het niveau in klasse Z op Zeeland Outdoor Dressage in Nieuw en Sint Joosland was uitzonderlijk hoog. En het verschil bleek klein. Een aantal Zeeuwse combinaties reed zich in dit sterk presterend natio naal gezelschap in de kijker. In de tweede proef van Z2 eis ten de Zeeuwen zelfs de hoofdrol op. Claudia Witte uit Vrouwenpol der stuurde in de piste van het Hippisch Centrum De Kroo de met veel afdruk en mooi bergop waarts galopperende merrie Erina met 68,52 procent naar een nipte zege. Het verschil met de als twee de eindigende Wilma Salm uit Goes, en de met veel souplesse door het lijf bewegende ruin Dropshot, bedroeg slechts veer tienhonderdste procent. Claudia Witte: „Erina kwam eind 2015 naar Stal Hexagon, waar ik haar kreeg te rijden. Toen liep ze M. Het is best een pittige tante. Geen allemansvriend. Je moet haar vertrouwen zien te winnen. Het is nog een beetje zoeken naar de juiste afstemming. En dat gaat steeds beter. Nadat ik haar de wis sels heb geleerd, ben ik meteen in Z2 gestart. Dit was haar vierde wedstrijd. In de eerste proef ont brak de communicatie en toonde ze haar streken. In de tweede proef liet ze zien wat ze in haar mars heeft en liep ze super." Saskia Maertens uit Asten schreef met de ruin Fatal Atrac- tion de tweede proef op haar naam (65,58%). De Middelburgse Nadia van Schaik eindigde met de merrie Veersedams Shakira op een fraaie tweede plaats (64,70%). In Zi wisselden Chantal Nijpjes uit Sint Laurens en Wendy Wei ten (Asten) stuivertje. In de warm loopronde liep Nijpjes met de ruin Digo naar de eerste plaats (70,73%). In de herkansing toonde Weiten zich met de ruin Firefly de beste (70,00%). zaterdag 9 juli 2016 TENNIS WIELRENNEN VOETBAL ATLETIEK i Bij de Esprit Montagne Invita tional, een lood zware trail door de Franse Alpen, is Vlissinger Tim Pleijte derde ge worden. Hij vol tooide de mon- stertocht over 87 kilometer, met daarin meer dan 9000 hoog temeters, in 24.05 uur. De winnaar was bijna vier uur eer der binnen. l Déderieke van der Kerk uit Ka- pelle heeft gister middag met Bra bant Bandits de finale van het EK Little League Softball verlo ren. In Praag was Tsjechië North West met 4-2 te sterk. Van der Kerk, die de gehele wedstrijd speelde, kwam één keer op de honken, maar slaagde er niet in de thuisplaat te halen. Jong Zeeland laat Barry van der Hooft Veere Jong Zeeland-Quick Boys 5-2 (2-1). 3. Geraldi Geer- man 1-0,14. Robert Stee- mers 1-1,26. Tim de Winter 2-1,47. Steve Schalkwijk 3-1, 72. Jim Gillissen 3-2, 87. Dennis Tukker 4-2,90. Dela no Langezaal 5-2. Scheids rechter: Joseph Ngoumout ('s-Gravenpolder). Aantal toeschouwers: 300. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland —Claudia Witte o ■E O a <0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56