Gedeputeerde diep door het stof Reserveren? We reizen altijd op de bonnefooi 3 Nachtbus voor Gentse feesten Camping 't Hoekje Standplaats Westkapelle Waar is nog plek? Wat was er donderdag nog te boeken voor de komende twee weken? Vijf voorbeelden. Roompot Beach Resort Bungalowtent Kamperland €1652 't Hof van Haamstede Bungalow (10p) Haamstede €2108 in Zeeland verdubbeld. En bivak keerden ze eerst vooral aan de Zeeuws-Vlaamse kust, inmiddels weten ze Walcheren, Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland ook goed te vinden. Deze zomer heeft één op de tien vakantiegangers een Belgisch paspoort. De helft van alle toeris ten komt uit eigen land en veertig procent zijn Duitsers. Tien, vijftien jaar geleden moest de Zeeuwse VW nog vakantiegan gers nog naar plaatsen buiten de provincie doorverwijzen omdat de campings en parken overvol waren. Polie: „Dat is nu niet meer no dig. Dat komt mede doordat het aantal verblijfseenheden is toege nomen. We kunnen iedereen on derbrengen." Sinds een jaar of vier reizen Eric (66) en Sonja (64) Meese uit Gent met de camper. Hun favoriete stek? Camperpark Zeeland in Kamper land. „Er is hier makkelijk een plek te vinden. Het ligt erg mooi, het is proper en er is goed toezicht." Hoewel het weer hen een beetje tegenvalt, laten ze hun humeur er niet door verpesten. Knus zitten ze binnen wat te lezen, met zicht op het Veerse Meer. Hun huis op wie len is voorzien van alle gemakken. „We wonen een kilometer of 80 hier vandaan en rijden geregeld voor een paar dagen of langer naar Zeeland. We vinden de omgeving hier prachtig en de fietspaden zijn mooi." Reserveren doen ze niet, plek is er altijd. „We zijn nog een keer van plan om wat verder door Nederland te trekken." Zeeland telt volgens Camperclub Nederland 59 locaties waar je met je camper terecht kunt; variërend van een achterafplek bij het spoor tot een prachtig aangelegd camperpark. Na een paar nachtjes Brielle, zijn Remko van Beurden (41), Diana Mooij (38) en dochter Daphne (10 maanden) op de bonnefooi doorge reden naar Kamperland. „Prachtige plek", roepen ze bijna in koor. „Re serveren doen we eigenlijk nooit. Het is nu nog makkelijk om een plaats te vinden. Dat kan in de va kantie wel eens moeilijker zijn." Ze staan op het punt door te rei zen. „Naar het midden van het land", zegt Diana. „En dan door naar Friesland. We zien wel. Doei!" vMolencaten park Hoogduin/ Chalet Cabin Vlinder Cadzand-Bad €1472 Recidence Wijngaerde Penthouse Domburg €4214 Enkele weken geleden kwam De Reu hard in aanvaring met de Sta tenleden van de commissie econo mie, omdat hij ze opnieuw op het laatste moment vroeg garant te staan voor een lening van 4 mil joen euro aan ZB Planbureau en Bibliotheek voor Zeeland. Op 18 juli loopt die lening af. Zonder ga rantstelling van de overheid moet hij direct worden afgelost. Dat geld heeft de ZB niet. De Staten voelden zich dus met de rug te gen de muur gezet. Precies een jaar geleden gebeurde hetzelfde en toen beloofde De Reu beter schap. Vrijdag kreeg De Reu, die in een brief al had laten weten dat hij de Staten eerder had moe ten informeren, nogmaals de mantel uitgeveegd. „Het respect voor eikaars mening was ver te zoeken", zei Patricia van Veen (D66), terugblikkend op de com missievergadering. Goos Roeland (SGP) had het over 'ongezouten woorden' die waren gesproken. Ronald Viergever (SP) noemde de 'hele gang van zaken ronduit verbijsterend' en verweet De Reu 'gebrek aan inlevingsvermogen richting de Staten'. Ria Rijksen (CU) voelde zich 'als Statenlid Gedeputeerde Ben de Reu biedt zijn excuses aan. Hij belooft beter te communiceren niet serieus genomen'. De Reu bood zijn excuses aan, erkende dat hij de Staten tussentijds beter had moeten informeren en dat hij tijdens de commissievergade ring zijn 'emoties had moeten wegdraaien en zich meer op de ra tio had moeten begeven'. Hij be loofde voor de toekomst een res pectvollere manier van communi ceren. De SP vond zijn 'charmeof fensief niet voldoende en diende een motie van afkeuring in. D66, CU, en PW namen wel genoe gen met de excuses en besloten, na overleg tijdens een korte schor sing, de motie niet te steunen. Zo dat de SP alleen nog de Partij voor Zeeland en Zeeland Lokaal meekreeg. Het voorstel om ga rant te staan voor de lening aan de ZB werd met algemene stem men aangenomen. P6 TERNEUZEN Wie van 15 tot en met 24 juli naar de Gentse Fees ten wil, kan met de nachtbus te rug naar Terneuzen rijden. Lijn 850 van Connexxion rijdt dagelijks om 00.24 en 3.00 uur vanuit Gent naar Terneuzen. De nachtbus vertrekt in Gent bij de halte Zuid (centrum) en rijdt daar na via Sas van Gent, Axel naar Ter neuzen. Een ticket - te bestellen via internet - kost 8 euro. Met de OV-chipkaart kost een reis met de nachtbus 11 euro. Lijn 50 rijdt van 10 juli tot en met 3 september da gelijks vanuit Middelburg, via Ter neuzen naar Gent. zaterdag 9 juli 2016 in Zeeland als je goed zoekt Remko van Beurden (41), Diana Mooij (38) en dochter Daphne (10 maanden) zijn op de bonnefooi doorge reden naar Kamper land. FOTO MARCELLE DAVIDSE Jeffrey Kutterink Kamperland Gedeputeerde Ben de Reu moest gisteren diep door het stof in Provinciale Staten. Hij kon er niet mee voorkomen dat een motie van afkeuring tegen hem werd ingediend, maar wel dat die brede steun zou krijgen. Ernst-Jan Rozendaal Middelburg www.connexxion.nl/nachtbusgent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39