Zelfs voor Harry Kane is Janssen niet bang V L Een gezellig dagje uit met de trein 32 Wereldster Dafne Schippers snelt in een kolkend stadion naar de EK-titel op de 100 meter. ATLETIEK EK IN AMSTERDAM Voor iemand die op het punt staat een miljoenentransfer te maken na een weeklang in betrekkelijke onzekerheid te hebben geleefd, maakt Vincent Janssen gisteren een kalme indruk. Het avontuur straks in de Premier League is reusachtig en het afbreukrisico groot, maar hij zegt gewoon over zijn nieuwe concurrent: „Harry Kane? Ik ben voor niemand bang." En daarna: „Hij is een geweldige spits maar we zien wel hoe het loopt. We kunnen elkaar goed aan vullen denk ik. Ik kan ook veel van hem leren." Gisteren kwam hij, terwijl hij wegreed naar huis, op weg naar zijn miljoenentransfer zijn trainer van Almere City tegen. Alsof het zo moest zijn. Janssen stapt uit om Fred Grim te omhelzen die hem daarna geluk wenst. Een jaar geleden nog maar deed Grim dat ook. Toen had Janssen net zijn transfer van Almere naar AZ afge rond. We zijn 27 eredivisiedoel- punten verder. En straks een trans fer van naar verluidt meer dan twintig miljoen euro. Topdeal Technisch directeur Max Huiberts onderhandelde er gisteren bijna de hele dag over samen met jurist Wouter van Zetten. Niet in een lobby van een sjiek hotel, maar ge woon in Wijdewormer op het trai ningscomplex. Vooral over het doorverkooppercentage. De trans ferdeal, veruit de hoogste in de clubhistorie, is voor AZ nu al een succes. Vorige week werd Hui berts hier en daar nog bespot toen hij het eerste bod van Spurs af wimpelde. Hij hield vast aan zijn plan er meer uit te slepen. Ook toen Janssen en zijn zaakwaarne mer de druk opvoerden. Janssen roemt zijn toekomstige club nu al: „Nadat ik er was ge weest stond het voor mij vast dat ik naar Spurs wilde. Het plan van de trainer (Mauricio Pochettino, red) lijkt op het plan dat ik ook bij AZ had. Iedereen die in mijn schoenen staat, zou deze stap ma ken." Met heerlijke croissant warme drank Voor maar 18,- p.p. koopt u een Dagretour met de trein (2e klas). Daarmee reist u op één dag met de trein naar uw favoriete stad en terug. Inclusief een heerlijke croissant met warme drank bij Délifrance. Een dagje uit is zo wel heel aantrekkelijk! Reist u liever extra comfortabel le klas? Dat kan! Dan betaalt u 25,- per dagretour. Geldig t/m 11 september 2016, dus ook in de zomervakantie! Bestellen kan t/m 17 juli 2016. Bij het bestellen hoeft u nog geen reisdatum aan te geven. Deze kunt u later bepalen. Délifrance Bestel nu op pzc.nl/treinactie e deed wat van haar werd ver wacht. Dafne Schippers won gisteravond de 100 meter op het EK atletiek in Amsterdam. En dus was het weer feest in het tot de nok toe gevulde Olympisch Stadion. Niemand die vooraf ook maar een beetje twijfelde, niemand die rekening hield met het scena rio dat Dafne Schippers niet zou gaan winnen. Waarom ook, want de sprintkoningin van Ne derland verkeert in een bloed vorm, geen enkele andere loop ster komt ook maar een beetje in de buurt van haar snelste tijd dit seizoen van 10,83 seconden. Met een tijd van 10,90 seconden was Schippers in de finale veruit de snelste op het koningsnummer van het atletiekgala. Twee jaar na de verovering van de Europese ti tel in Zürich bevestigde de 24-ja- rige sprintdiva nog maar eens haar status. In een uitzinnig en kolkend Olympisch Stadion, dat een avond eerder al de titel van Churandy Martina op de 100 me ter had gevierd en eerder op de avond kortstondig nog zijn zege op de 200 meter. Eindelijk was ze er, eindelijk konden 'we' haar zien. Tot gister middag moest atletiekminnend Nederland het doen met Schip pers 'slechts' op de megagrote sponsordoeken en billboards rondom het Olympisch Stadion. Als blikvanger van het EK en sprintkoningin van Nederland. Maar juist vanwege haar groots heid en status wordt ze bewust in de luwte gehouden, weg van alle aandacht en belangstelling. Niet omdat Schippers dat zelf wil, maar omdat ze tegen zich zelf in bescherming moet wor den genomen. Ster Sinds het WK van 2015 in Pe king een wereldtopper, daarvoor een niet geheel onverdienstelijk zevenkampster. In de sprintwe reld, waarin landen als de Vere nigde Staten en vooral Jamaica ja renlang dominant waren, re geert nu de blonde Nederlandse uit Utrecht. Na haar wereldtitel op de 200 meter en het zilver op de 100 me ter staat haar leven op de kop en is Schippers een ster van het kali ber Usain Bolt. Sindsdien ook een interessant 'commercieel ob ject', haar management krijgt we kelijks dik 25 verzoeken uit de hele wereld om interviews, spon sorcontracten of fotoshoots. Dagretour croissant warme drank zaterdag 9 juli 2016 AZ en Tottenham Hotspur onder handelden gisteren nog de hele dag over het precieze transfer bedrag van dik twintig miljoen euro, maar Vincent Janssen (22) nam alvast afscheid van de club. De spits tekent binnenkort in Londen. Nik Kok Wijdewormer M Vincent Jans sen neemt af scheid van AZ-speler Tho mas Ouwejan. FOTO PRO SHOTS Schippers Ralph Blijlevens Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32