23 °C in Zeeland Het Beierse Woud Vijf agenten gedood en negen gewonden in Dallas 'Ik ij del? Dat valt mee hoor' Tijdens een demonstratie in Dal las tegen recent politiegeweld werd plotseling het vuur geopend. Nadat vijf agenten waren gedood en negen mensen waren ver wond, onder wie twee burgers, verschanste de schutter zich in een parkeergarage. Daar werd hij uiteindelijk gedood door een op af stand bestuurde bomrobot. Vlak daarvoor zei hij alleen te hebben gehandeld. Het zou gaan om vergelding voor het politiege weld tegen zwarte mensen. Maar de hoofdcommissaris van de poli tie van Dallas, David Brown, sluit niet uit dat er meer daders zijn. Er zijn nog drie personen gearres teerd, maar zij weigeren voorals nog iets te zeggen. De gedode dader is inmiddels geïdentificeerd als de 25-jarige Mi- cah Johnson. Hij zou geen crimi neel verleden hebben en ook geen banden hebben met extre mistische organisaties. Volgens de politie zocht Johnson vergelding voor het doodschieten van zwarte mensen door agenten. De vreedzame demonstratie in Dallas was ook daartegen gericht. Agenten in Baton Rouge (Louisia na) en Minneapolis (Minnesota) schoten eerder deze week de zwarte mannen Alton Sterling en Philando Castile dood. De film pjes die van de incidenten wer den gemaakt, zorgden voor veel onrust. De Amerikaanse politie wordt al langer beschuldigd van racisme en extreem geweld tegen zwarte mannen. Sterling werd van dicht bij in de borst geschoten toen hij tijdens een arrestatie door twee agenten tegen de grond was ge werkt, terwijl Castile voor de ogen van zijn vriendin en kindje door een agent werd gedood. Een man die meeliep in de de monstratie in Dallas vertelde hoe hij plots de schrik van zijn leven kreeg: „Pop-pop-pop-pop-pop; het leek wel alsof er op óns ge schoten werd. Het was chaos. Ik heb nog nooit zo hard gerend." Ismael Dejesus zag het vanaf zijn balkon gebeuren. „Ik hoorde knallen en dacht eerst nog dat het vuurwerk was. Maar toen ik naar buiten keek, zag ik een man in ca mouflagekleren met een geweer en een heel groot magazijn." Op de beelden die Dejesus maakte, is te zien hoe de man van achter een pilaar een agent neerschiet, die vervolgens bewegingloos blijft liggen. President Barack Obama rea geerde ontdaan op het bloedbad. Hij sprak van een gerichte aanval op de politie. Obama vernam het nieuws gisterochtend in de Pool se hoofdstad Warschau, waar hij de NAVO-top bijwoont. P 2,3 en 5 Nieuwsmedia Wie niet al te veel eisen heeft, kan zelfs nu nog een vakantiestek in Zeeland vinden. Eric en Sonja Meese uit Gent reizen al een paar jaar naar Zeeland in hun camper (een trend in vakantieland). Reserveren doen ze nooit: „Er is altijd plek!" zeeland 2 Interview Leco van Zadelhoff Kras.nl/53996 of bel 0900-969770cPg Voor meer Tournieuws zie pagina 30 en www.pzc.nl/tourdefrance ZEVENDE ETAPPE 1. Steve Cummings 2. Daryl Impey 3. Daniel Navarro 8. Wout Poels 3.51.58 +1.05 z.t. +3.04 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg van Avermaet 2. Julian Alaphilippe 3. Alejandro Valverde 12. Wilco Kelderman 34.13.40 +6.36 +6.38 +6.42 Blanken doelwit schutter De man die in Dallas vijf agenten doodschoot, was van plan zo veel mogelijk blanken, met name agenten, te vermoorden. Hij wil de wraak nemen voor politiege- weld tegen zwarte mensen. Mark van Assen Dallas De PZC is onderdeel van Zomers warm en een bui pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 160 7 11688 5 5 5 5 4 7 Ontdek het afwisselende landschap en de schitterende steden! Verblijf in een hotel midden in de natuur nabij Ochsenfurt Incl. ontbijt, diner, gebruik binnenzwembad en 1 x sauna Wandelpaden beginnen direct vanuit het hotel <tü Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1