Commentator bij Wimbledon De Jackpot valt zeker! GS een jaar onderweg Wethouder én fractie D66 verliezen steun De drie grote coalitiepartijen in Sluis hebben geen vertrouwen meer in 'klein broertje' D66. De partij gedraagt zich te eigengereid. Wij horen vaak dat de wethouder een autoritaire houding heeft Tot morgen De drie grootste coalitiepartijen in de gemeente Sluis sturen wet houder Albert de Bruijn (D66) weg. Ze hebben geen vertrouwen meer in D66, waardoor ze die par tij niet meer vertegenwoordigd willen zien in de coalitie en in B en W. Coalitiepartijen CDA, Nieuw Gemeentebelang en WD willen dinsdag een extra raadsvergade ring ingelasten en daar een motie van wantrouwen indienen tegen De Bruijn, die onder meer onder wijs, cultuur en dorpsraden in zijn pakket heeft. Als die wordt aangenomen -en dat gebeurt, want de drie partijen hebben een meerderheid-, dan moet De Bruijn vertrekken. Gebrek Voornaamste reden voor de stap is het gebrek aan vertrouwen in D66, zegt Mare Rijk (Nieuw Ge meentebelang). „We zitten met vier partijen in een coalitie. D66 is verreweg de kleinste, maar trekt regelmatig een grote broek aan. Samen regeren is een kwes tie van geven en nemen. Dat mis sen we bij D66." D66-raadslid Wim Huigh er kent dat 'het al van meet af aan een slecht huwelijk was'. „We zijn het heel vaak niet met elkaar eens. Dat kwam doordat de gun- factor richting ons nul was. We moesten, als kleintje, maar achter aan aansluiten. Om nu een goed functionerende wethouder weg te sturen, gaat veel te ver." Overigens zijn de coalitiepar tijen ook niet te spreken over de manier van communiceren van De Bruijn. „Verschillende men sen met wie hij om de tafel gaat, klagen over zijn autoritaire hou ding", geeft Rijk aan. „We heb ben hem daar verschillende ke ren op gewezen, maar er vindt geen verbetering plaats." De Bruijn herkent zich er niet in, laat hij weten. „Ze hebben inhou delijk niets om ons mee te pak ken, dus gooien ze het maar op mijn manier van communiceren. Tja, er klaagt best eens iemand. Maar dat is vaak omdat ik die per soon geen gelijk geef. Dat wordt dan soms ervaren als arrogant." Juist die standvastigheid wordt D66 nu fataal, erkent De Bruijn. „De andere partijen wijken om de haverklap af van de inhoud van visies en het coalitieakkoord. Wij willen daar aan vasthouden, en dat dragen ze ons nu na." Het wegsturen van De Bruijn hoeft geen enorme gevolgen te hebben voor de politieke situatie in Sluis. De drie overblijvende partijen hebben een meerder heid in de gemeenteraad. De taken van De Bruijn wor den ondergebracht bij de wethou ders Jack Werkman (VVD) en Cristiane van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang), die nu partti me werken. CDA-wethouder Peter Ploegaert is al voltijds in dienst. Er wordt nog onderzocht of de overgebleven coalitiepartijen zon der D66 'gewoon' verder kunnen of dat er officieel een nieuwe coa litie gevormd moet worden. Ook in dat geval lijkt het logisch dat die zal bestaan uit de drie huidi ge coalitiepartijen. Hoe doen onze provincie bestuurders het? »pe Middelburger Abe Kuijl doet als tennisjournalist verslag bij grote toernooien. P22 m zaterdag 9 juli 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl JUSTIO/ TERNEUZEN Na het nodige verf poeder de lucht in gegooid te hebben, waren de 1.500 deelnemers gister avond klaar voor Colour Your Day. De kleurrijke loop is wereldwijd een trend en heeft ook Terneuzen niet overge slagen. De lopers vertrokken voor de vierde keer vanaf de Markt. De organiserende Rotary haalde met de colour- run 7.500 euro op. Dat geldbedrag gaat naar de Nederlandse Stichting Gehandicaptensport. FOTO RONALD DEN DEKKER Coalitie stuurt De Bruijn weg Martijn de Koning Oostburg Mare Rijk, Nieuw Gemeentebelang P10 Trekking 10 juli Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 131