Het ga je goed groep acht Na zomer uitbreiding Hoornbeeck College Subsidie voor grenspark 2 ZEELAND VAKANTIE HOOGSEIZOEN BEGINT Ultiem brutaal Campings en vakantieparken staan voor een mooi seizoen, mede dankzij het groot aantal vroege boekers. Belg rukt op naar het noorden Commentaar De Zeeuwse basisscholen leveren weer een lichting af De ve le honderden leerlingen van groep acht 2015-2016 staan vandaag in een bijlage van deze krant. Van Iris de Jonge uit Driewegen die dierenarts wil worden tot Nour Al-Mawaldi uit Oost-Souburg die droomt van een carrière als piloot. Mooie kinde ren met uiteenlopende idealen. Zijn ze klaar voor het vervolgon derwijs. In Zeeland bereik je dat punt niet zonder hindernissen. Om te beginnen moet er een basisschool in de buurt zijn. Dat is hier geen zekerheidje. Het zal de komende tijd, als de krimp van de bevolking doorzet, nog minder vanzelfsprekend worden. Deskundigen rekenen voor de komende jaren op een afname van duizend leerlingen. Waarschijnlijk krijgen Zeeuwse ouders dus steeds minder keus. Dat hoeft geen groot probleem te zijn. Er worden al oplossingen gevonden. Bijvoorbeeld de combinatie van openbaar en bijzonder onderwijs. Die voorkomt dat kinderen op basis van minder rationele argumenten naar een verafgelegen school worden gestuurd. Overigens zijn veel Zeeuwse ouders ge wend dat ze wel ideeën kunnen hebben over de gewenste sfeer, de kwaliteit van de leermiddelen, de leerprestaties of de ideale hoe veelheid creatieve vakken, maar dat de afstand tot de school meest al de doorslag moet geven. Op de kaart van Zeeland zie je hoe de scholen al keurig over de provincie zijn verspreid. Niemand verwacht nog in elk dorp een school. Deskundigen zien hier kansen. We kunnen de ervaring met schoolsluitingen ge bruiken om bij een verder dalend aantal leerlingen goede keuzes te maken. Dat zal niet gemakkelijk zijn. Maar voor het behoud van de kwaliteit is het soms nodig te accepteren dat er wat verderop een nieuwe school komt waar een hele streek gebruik van maakt. Zeeland kan ervaring met gedwongen sluiting van basisscholen goed gebruiken De uitbreidingsplannen voor de locatie aan de Van Dusseldorps- traat liggen er al een tijdje. De uit breiding komt aan de zuidkant van het gebouw, aan de Van de Spiegelstraat. Daar zijn drie wo ningen aangekocht, die eerst nog moeten worden gesloopt. Het is volgens Timmerman nog even de vraag of dat voor of na de bouwva- kantie zal gebeuren. De kavels me ten samen zo'n tweeduizend vier kante meter. De uitbreiding is bedoeld om straks alle lessen op één locatie te kunnen geven. Een deel van de leerlingen van het Goese mbo-col- lege zit nu aan de Lijnbaan 14, de dependance economie en handel. Dat gebouw is eigendom van de gemeente en moet plaats maken voor aanleg van het spoorviaduct Timmerman zei eerder al dat de De bouw van de uitbreiding van het Hoornbeeck College begint in september uitbreiding 'een flinke stap voor waarts is' voor het reformatorisch beroepsonderwijs in de regio. Het Hoornbeeck College in Goes biedt opleidingen op het gebied van eco nomie en handel en gezondheids zorg en welzijn. De school heeft ook locaties in Amersfoort, Apel doorn, Kampen en Rotterdam. Almanak Onbekenden pleegden in de nacht van donderdag op vrij dag een plofkraak bij de pinau tomaat bij de Albert Heijn in Hulst. Van de daders geen spoor. Of toch? Iets verderop -bij de conculle- ga's van de Jumbo- stond een zilverkleurige vrachtwagen. Niets verdachts aan. Of het moest het opschrift zijn dat de politie op het spoor moest zetten. In grote zwarte letters op de zijkant: 'Ultimate Gangster'. Tweede editie pop-up pretpark Sluis stuurt wethouder weg Geld voor Siem en Stavoord6 Oplossing voor wa teroverlast in zicht Als iemand belt voor een huisje waar hij met vrouw, schoonou ders, twee honden en zes kinde ren voor drie weken tegen een schappelijke prijs vakantie kan vie ren, kan het wel eens lastig wor den. „Maar", zegt VVV-directeur Patrick Polie, „wie niet al te speci fieke eisen heeft, vindt nog wel een plaatsje in Zeeland. Zelfs aan de kust." De vakanties in het midden van het land zijn gisteren begonnen. Ook in Nordrhein-Westfalen, de deelstaat waaruit de meeste Duit se toeristen komen, was vrijdag de laatste schooldag. En in België zijn traditiegetrouw de scholen de hele maand juli en augustus geslo ten. Kortom, het hoogseizoen is begonnen in Zeeland. De toeristensector is positief over de zomer van 2016, zegt Po lie, die afgelopen week de stem ming onder de recreatieonderne mers peilde. De bezetting in ho tels en vakantieparken is gemid deld zo'n 80 procent, maar op po pulaire parken nog wat procentjes hoger. Campings, die per definitie meer afhankelijk zijn van het weer, zijn gemiddeld voor 75 pro cent bezet. Buiten de kuststreek, in het Zeeuwse achterland, is de bezetting zo'n 55 procent. Wie nu nog een slaapstrand- huisje wil vinden moet wel heel goed zoeken en veel geluk heb ben. Polie: „Slaapstrandhuisjes zijn extreem populair en worden heel lang van tevoren geboekt." Het aantal vroegboekingen is dit jaar over de hele linie hoog. En dat is prettig voor de onderne mers want het geeft hen zeker- Slaapstrandhuisjes zijn extreem populair en worden lang van tevoren geboekt heid. De boterhammen zijn bin nen, mooi weer kan nog zorgen voor extra luxe beleg. De VW-directeur ziet dat een aantal ontwikkelingen dit jaar doorzetten. „Het aantal mensen dat met de camper naar Zeeland komt neemt toe. Het zijn vooral ouderen die een camper aanschaf fen. Zij hebben er het geld voor en ze hechten aan de vrijheid en het comfort dat een camper biedt." Een andere trend is dat steeds meer Belgen voor een vakantie in Zeeland kiezen. De afgelopen vijf jaar is het aantal Belgische gasten Dat de belangstelling van de Belgen voor een vakantie bij hun noorderburen groeit, merkt ook Roompot Vakanties. Dit jaar boekten ze 33 procent vaker een vakantiehuisje in een Nederlands park dan een jaar te rug. Met name juli is voor de Belgen een populaire maand om ons land te bezoeken. En waar Belgische vakantiegangers voorheen vooral naar de Zeeuw se parken trokken, gaan ze nu ook steeds noordelijker", zegt woordvoerder Mare Volleman van Roompot. Voor het Grenspark Groot Saef- tinghe, op de grens van Zeeland en Vlaanderen, komt een Europe se subsidie van 1,4 miljoen euro beschikbaar. Het park, 4700 hecta re groot, wordt de komende drie jaar ontwikkeld. Het bestaat uit het Verdronken Land van Saefting- he, Hedwige-Prosperproject, Pros- perpolder-Noord, Oude Doelpol- der en de Nieuwe Arenbergse pol der. Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zaterdag 9 juli 2016 li Het Hoornbeeck College in Goes wil in september beginnen met de uitbreiding van het ge bouw. Dat zegt locatiemanager Evert Timmerman. Luc Oggel Goes Tip? redactie@pzc.nl GOES Het Super Zomer Festival met pop-up pretpark opent maandag in en om Omnium in Goes. Er zijn nieuwe at tracties toegevoegd. Met een zomerpas 37,50, na maandag 40,00) krijgen bezoekers tot en met 4 sep tember onbeperkt toegang tot het zwembad, pretpark en tropenland. De verwach ting is dat de bezoekersaan tallen van vorig jaar dit jaar ruim worden overtroffen. Zie superzomerfestival.nl OOSTBURG Coalitiepartijen CDA, Nieuw Gemeentebelang en VVD in de gemeente Sluis gooien de vierde coalitiepartij, D66, uit de coalitie. Ze hebben geen vertrouwen meer in de partij, die volgens hen te vaak een afwijkend stand punt inneemt. Dat betekent ook dat wethouder Albert de Bruijn (foto) het veld moet ruimen. De drie over gebleven partijen behouden hun meerderheid in de Slui- se gemeenteraad. SINT-MAARTENSDIJK Het opgeheven Wielerco- mité Sint-Maartensdijk heeft het geld dat ze nog in kas had geschonken aan twee goede doelen. Sta voorde en De Vrienden van Siem hebben allebei 750 eu ro gekregen. Die eerste stichting spaart voor de bouw van een vakantiehuis voor zieke mensen op Tho- len. De Vrienden van Siem zamelen al jaren geld in voor goede doelen op het gebied van kanker. YERSEKE Wethouder Jaap Sinke van Reimerswaal heeft overeen komst bereikt met het water schap over de aanleg van een waterberging in de Mo lenpolder. Sinke verwacht dat deze berging al in okto ber gegraven kan worden. Daardoor kan regenwater sneller uit oude straten weg. Er is nog plek Theo Giele Domburg Patrick Polie, VVV makelaarH Josine Reulinglaan 1 5 Vlissingen Groter dan je vermoed! Vier slaapkamers Twee badkamers Woonprogramma BG Prachtig uitzicht Fijne, zonnige tuin MliTilA Vraagprijs 239.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 127