Een bandana biedt Geelhoed verkoeling m 23 OP WEG NAAR DE KUSTMARATHON Het volgende doel wordt om een keer 25 kilometer te rennen. Dat moet binnen enkele weken gebeuren A Kan uw vader of moeder niet meer zelfstandig wonen? Kom dan naar Woonzorg villa Rittenborgh te Middelburg. Voor wonen, zorg en genieten op hoog niveau. NIEUW VAKANTIEPARK IN ZEELAND gonnen met schrijven. Op den duur had ik Tennis Magazine aan geschreven met de vraag of ik wat voor ze kon betekenen als ik naar het toernooi in Zürich ging. De kijkers zijn liefhebbers, maar jij moet zorgen dat je zelf meer weet Op die manier heb ik een heel netwerk opgebouwd in het we reldje. Zo had ik op een gegeven moment een interview met Kris- tie Boogert, nu mijn collega bij Eurosport. We spraken over mijn ambities als commentator en op die manier is het balletje verder gaan rollen." In 2011 werd Kuijl gebeld door productiemanager Danny Nelis- sen van Eurosport, om een proef- uitzending te maken tijdens de US Open. „Terwijl Mariëtte Pak ker een hokje verderop de echte uitzending deed, moest ik syn chroon commentaar geven bij een partij van Roger Federer. Dat bleek een goede basis om mee te beginnen, want daarna werden de contracten opgemaakt en in ja nuari 2012 ben ik bij Eurosport aan de slag gegaan. Toen ging het allemaal heel snel. Je wordt aan je lot overgelaten in een hokje en in eens ga je live de lucht in, dat is heel bizar. In het begin is dat erg spannend, maar naarmate je meer ervaren bent, word je steeds relax ter." De meeste van zijn collega's hebben een professionele tennis carrière achter de rug en rollen op die manier gemakkelijk het wereldje in. Dat voordeel heeft Kuijl nooit gehad. „Het is hard werken en ik heb van tennis een ware studie gemaakt. Ik heb mis schien wel tachtig biografieën en andere tennisboeken in m'n kast staan, want als commentator moet je wel een meerwaarde kunnen bieden. Daarom heb ik altijd alle grote wedstrijden geke ken en een flinke feitenkennis opgebouwd. Je werkt om de men sen een plezierige uitzending te geven. De kijkers zijn liefheb bers, maar jij moet zorgen dat je zelf meer weet. Daarom moet je elke dag op de hoogte blijven van de ontwikkelingen." Die feitenkennis heeft Kuijl zijn droombaan opgeleverd. Maar eigenlijk is zijn werk bij TENNiS.nl de hoofdmoot. „Door dat ik daar nu eindredacteur ben van het online platform, is het minder schrijven en meer delege ren. De combinatie van die jobs zorgt wel voor een drukke agen da. Zeker nu FOX steeds meer tennistoernooien naar zich toe trekt en volgend jaar van week één tot eind november iedere week wel een toernooi gaat uit zenden. Het is veel werk, maar je bent ook met je passie bezig, dus dan is het makkelijker op te brengen en voelt het vaak niet als werk." Voorlopig leeft de tenniscom mentator letterlijk zijn eigen droom. „Het is prachtig dat ik dit kan doen. Dat voorrecht voel je wel. Natuurlijk zitten er ook wel eens potjes tussen die van mij niet per se een tiebreak in de der de set hoeven te worden. Maar vaak genoeg wordt er geschiede nis geschreven en jij mag daar dan verslag van doen. Er komen altijd nieuwe verhalen en nieu we topspelers, daarom blijft het heel dynamisch. Als ik hier de ko mende tien jaar of wellicht wel voor altijd mee door kan gaan, ben ik heel gelukkig." Challenger Zeeland Als bekende Zeeuwse tennisstem zou je hem ook een rol toedich ten bij de Driekleur Challenger Zeeland, maar dat is er nooit van gekomen. „Dat is erg lastig ge zien de week van het toernooi, die samenvalt met Wimbledon. Tijdens een Grand Slam ben ik met mijn werk iedere dag bezet, dus qua tijd is het onmogelijk om dan langs te komen. Mis schien komt het er nog wel eens van als het toernooi in een ande re week gespeeld gaat worden? Wel heb ik een gevoel van trots als je die internationale spelers over de banen in Middelburg ziet lopen. Ik kom nog altijd graag in Zeeland. Waar ik nu woon ben ik ook zo bij het strand, maar er gaat niets boven het strand van Domburg." Het aftellen voor Henk Geel hoed is begonnen. Nog een kleine drie maanden en dan beleeft hij zijn vuurdoop in zijn allereerste marathon. „Toen ik begon met hardlopen had ik nog negen maanden, maar nu komt het wel ineens erg dicht bij." De afstanden die Geelhoed loopt, worden steeds langer, de problemen waar de Middelburger tegen aanloopt steeds groter. Zweetdruppels die de ogen irrite ren, regenbuien die het lichaam teisteren. Geelhoed loopt er steeds vaker tegenaan. Voor die zweetdruppels heeft hij een oplos sing bedacht. „In het begin droeg ik een petje. Maar na een kilome ter of vijf zat dat niet meer lekker. Tijdens de PZC Familieloop liep ik met een bandana rond m'n hoofd. Het zag er misschien niet uit, maar hielp wel tegen de zweetdruppels. Bovendien brandt de zon zo ook minder op je hoofd, want het was die dag best warm. Ik heb nu meerdere exem plaren die ik ga dragen. Ik hoef er echt niet als een modepoppetje uit te zien, haha." Tijdens de PZC Familieloop kreeg het zelfvertrouwen van de Kustmarathonloper in spe een boost. „Ik kon m'n tempo - ook tijdens de klimmetjes - goed vast houden. Ik liep in de achterhoe de, maar het lukte me op het laatst nog wel om andere lopers in te halen. Ik had gehoopt wat sneller te zijn, maar met een tijd van 1.06 uur was ik toch tevreden. Het parkoers was zwaarder dan voorgaande jaren, begreep ik." Het uithoudingsvermogen van de Middelburger neemt dus toe. Niet zo vreemd, in juni trainde hij voor het eerste meer dan twin tig kilometer. „Dat ging lang goed. Maar aan het eind was de lol er wel vanaf. Het begon te rege nen en bij de stoplichten moest ik steeds wachten. Daardoor koel de ik snel af. De laatste twee kilo meter werden door het slechte weer erg zwaar. Het volgende doel wordt om een keer 25 kilome ter te rennen. Dat moet binnen enkele weken gebeuren. Daarna zal ik ook nog een keer meer dan 30 kilometer moeten lopen, een kritiek punt tijdens de marathon." Intussen gaat Henk Geelhoed rustig door met het aftellen van de da gen. De marathon kriebels begin nen bij hem lang zaam te komen. - llli Nog 15 luxe studio's beschikbaar, in een bosrijke, rustige omgeving. Bel nu: 0612 55 49 19 www.zeeuwswoongenot.nl Oosterschelde ÉüüfiÉ zaterdag 9 juli 2016 hoor je AbeKuijl Abe Kuijl (links) aan het werk als tenniscommentator. —Abe Kuijl Maurice Steketee Middelburgse hardloper ziet de wedstrijd over 42 kilometer nu ineens heel dichtbij komen. Henk Geelhoed FAMILIELOOP O \f fd VERKOOP ADRES OUDEZEEDIJK 1 4474 NA KATTENDIJKE TEL. +31 (O) 653402705 WATER RESORT OPENDAG ZA-ZO 12:00-17:00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 122