1+ ■1 Zoute Neuzen rond grachten en kolk Terneuzen zoekt vijf jeugdhulpverleners 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Dertig dj's op drie podia zaterdag tijdens Structura-Outdoor in Terneuzen Opnieuw wordt er vlakbij de Skihal gedanst. Dancefestival Structure komt terug als Structura. r Eén letter verschil, maar Structura klinkt gelijk een stuk avontuurlijker Het scheelt maar één letter, Structure wordt Structura. De organisatie van het dan cefestival, vlakbij de Terneuzense skihal moest de naam veranderen omdat een gelijknamig bedrijf be zwaar maakte tegen de naam Struc ture. Mede-organisator Joeri van den Bergen zit er helemaal niet mee. „Eén letter verschil, maar Structura klinkt wél een stuk avontuurlijker. Ik ben er eigenlijk juist wel blij aar L.V WÊ - m 4 mee. Het is een geluk bij een onge luk." De naamsverandering inspireer de Van den Bergen en zijn colle ga's. Structura is nu een tropisch ei land. De drie podia waar morgen in totaal dertig dj's draaien kreeg na men als Shipwreck Cove, Treasure Island en Bounty Beach. Shipwreck Cove wordt helemaal in stijl aange kleed met houten vaten, visnetten en skeletten. Een soort piraten-the ma, zelfs de papegaai ontbreekt niet. Toeval, de Structura-papegaai is een heel ander verhaal. „The parrot returns", lacht Van den Bergen. „Vorig jaar hadden we dertig pape gaaien opgehangen. Die waren na afloop allemaal verdwenen. Later zagen we ze overal op Facebook te rugkomen. Mensen zetten de pape gaaien op Facebook. Steeds weer in andere kleding. Het was een he le hype. Nu is de papegaai weer te ruggekomen. We hebben hem zelfs in ons logo opgenomen." Sinds de edi tie vorig jaar is er het een en ander veran derd. Live bands zijn er niet, er is geen grote tent meer en Structura duurt nu één dag in plaats van twee zoals vorig jaar. Joeri van den Bergen ziet het wel zitten. „De kaartverkoop trekt hard aan. Tot nu toe zijn er duizend kaarten ver kocht, maar we weten uit erva ring dat driekwart van de mensen in de laatste week besluit om wel of niet te ko men. En het weer hè?" Hij kijkt naar bo ven. „Vorig jaar was Structure in mei. Toen regende het en was het koud. Nu wordt er goed weer afgegeven. Een graad of 25. Lekker hoor." De Terneuzense welzijnsorganisa tie aan-Z beschikt nu over drie mensen die het jeugdbeleid uit voeren. Dat is te weinig. Er ko men straks drie sociaal werkers en twee consulenten jeugd en ge zin bij. Welzijnswethouder Cees Lief- ting: „Aan-Z voert sinds 1 januari de toegang tot de jeugdhulp uit namens de gemeente. De vraag naar zorg en ondersteuning is groot. Om goed uitvoering te ge ven aan de Jeugdwet en te vol doen aan de kwaliteitseisen, heb ben we besloten extra geld be- We trekken ongeveer drie ton uit om te voldoen aan de eisen van de Jeugdwet schikbaar te stellen. Het gaat om ongeveer drie ton." De gemeente Terneuzen trekt jaarlijks ongeveer 11 miljoen euro uit voor jeugdzorg. Op provin ciaal niveau gaat het om onge veer 75 miljoen. Liefting: „De sociaal werkers en consulenten houden zich be zig met preventie. Ook beoorde len ze of jongeren voor hulpverle ning en begeleiding moeten wor den doorverwezen naar andere zorginstanties. Het zijn een soort poortwachters." Terneuzen trekt ook geld uit voor verdere oplei ding en deskundigheidsbevorde ring van de medewerkers van het jeugd- en gezinsteam van aan-Z. Terneuzen is een festival rijker. Op zaterdag 10 en zondag 11 sep tember vindt rond de Oostkolk de eerste editie van Zoute Neuzen plaats. Het festival staat in het te ken van kapitein Willem van der Decken, kapitein van spookschip De Vliegende Hollander. Het belooft een uniek evene ment te worden met een drijvend podium in de gracht. Daarop spe len niet de minste artiesten. Zo is Lucas Hamming (afgelopen week end op Concert at Sea en huisar tiest bij De Wereld Draait Door) van de partij. Hij speelt zaterdag van 20.30 tot 21.30 uur. Ook Django Boegheim is een bekende. De Mid delburger werd onlangs uitgeroe pen tot beste singer-songwriter van Zeeland. Verder geeft de Nij meegse gitaarband Navarone acte de presence. De groep speelde vo rig jaar nog op Vestrock in Hulst. Een dag later, zondag, is er alle ruimte voor wereldmuziek. Tropi sche klanken klinken, onder meer van dj Tempa en dj D4R en Ten Tem Pies. Tegelijkertijd is er een kidsparty. Maar het is niet louter muziek dat de klok slaat, want met streetfood is ook aan de inwendige mens gedacht. En wie zijn baard wil laten bijwerken, kan terecht bij de barbier. Het festival zoekt nog extra vrijwilligers. Reageren: zouteneuzen.nl zouteneuzen@stadterneuzen.nl. vrijdag 8 juli 2016 Festival zet papegaai in logo Guido van der Heijden Terneuzen i - ««If —Joeri van den Bergen v A Joeri van den Bergen „We hebben nu de papegaai zelfs in ons logo opgenomen." foto ronald den dekker Info: Structura Outdoor, Tech niekstraat Terneuzen (vlakbij de Skihal). Zaterdag van 15.00 tot 1.00 uur. Kaarten in voorverkoop 20 euro, 25 euro aan de kassa. www.structura-outdoor.com Bob Maes Terneuzen De gemeente Terneuzen trekt extra geld uit voor jeugdhulp. Er wordt ruim drie ton gereser veerd voor de uitbreiding van het team dat zich bezighoudt met preventieve jeugdzorg en toegang tot de jeugdhulp. Wout Bareman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73