Borselse jeugd geniet van potje knotshockey 'Kwestie VRZ is een zich in het openbaar afspelende soap' Onderzoek naar kosten voor Goes: vergoeding is te laag BEVELANDEN EN THOLEN 7 Veel Krabbendijkenaren twijfelen of de verplaatsing van het dorpshuis naar Nieulande wel zin heeft. WWmv. - De Meiboom is een fantastisch dorpshuis, vindt Izak Vogelaar. Toch denkt de wethouder dat Krabbendijke nóg beter af is met nieuwbouw. Namens het college van B en W laat hij onderzoeken wat het kost om een nieuw dorpshuis te bouwen op de plek van het verouderde, deels leeg staande bejaardenhuis Nieulan de. Eigenaar Zorggroep Ter Weel wil het complex met 77 kleine ka mertjes slopen en samen met corporatie R&B Wo nen in 2018 veertig nieuwe zorgapparte- menten terugbou- wen. Volgens de ge meente Reimerswaal dé kans om meteen een nieuw dorpshuis te bouwen, waar zowel Ter Weel als de huidige gebruikers van de Meiboom straks terecht kunnen. De plannen werden woensdag gepresenteerd aan verenigingen die de Meiboom als thuisbasis hebben. Vogelaar noemde de voordelen: een nieuw sociaal hart dat past bij de ouder wor dende bevolking. Bovendien kunnen zaken als restaurant en keuken worden gedeeld. Ook be nadrukte hij dat het dorpshuis, ingeklemd tussen de onlangs ge renoveerde verpleegafdeling en de nieuwe woningen, een eigen identiteit kan houden. De wethouder gaf ook toe dat er nadelen waren. „De parkeersitua tie is niet zo schitterend als hier, dat wordt een puzzel." Of een nieuw, gedeeld dorpshuis ook goedkoper is, zal het onderzoek moeten uitwijzen. De gemeente heeft van een bezuiniging van een halve ton per jaar op de dorpshuizen nog 17.000 euro niet ingevuld. Wellicht kan dat in Krabbendijke worden ge haald, maar volgens Vogelaar moet ook de maatschappelijke meerwaarde eind dit jaar in het finale besluit zwaar meewegen. Veel gebruikers za gen die meerwaarde niet zo. Velen zitten prima in de Mei boom en willen niet tussen de bejaarden' zitten. Van de aanwezige raadsleden lieten de oppositie partijen alvast weten tegen de plannen te zijn. „We constate ren dat we hier iets goeds heb ben. Als we het kwijt zijn, zijn we het voorgoed kwijt", waar schuwde Andries Jumelet (CU). „Waar beginnen we aan?" vroeg PvdA'er Dieuwke Louwrink zich af. Marien Weststrate van Leef baar Reimerswaal voorziet ge luidsoverlast vanuit de grote zaal. „Mensen wonen daar voor hun rust. Ik ben er faliekant op tegen." Echt lekker warm was het giste ren niet. De boterhammen wer den tussen de middag door som mige kinderen klappertandend opgegeten. Desondanks hadden de jongens en meiden het reuze naar hun zin tijdens de Borselse zwemspelendag. Leerlingen uit groep vijf en zes van basisscholen uit heel de ge meente kwamen naar zwembad Stelleplas in Heinkenszand om mee te doen aan spelletjes op en rond het water, zoals beachvolley- bal, waterpolo en knotshockey. Het evenement wordt elk jaar op poten gezet door Borsele Be weegt, een door de gemeente in Het evenement wordt gedragen door de scholen en de ouders het leven geroepen organisatie die tal van sportieve activiteiten organiseert. „Maar het leuke is dat we hier maar met twee mede werkers van de gemeente rondlo pen", zei coördinator sport en be wegen Martijn den Blijker giste ren. „Verder wordt het evene ment gedragen door de scholen en de ouders. Ze zorgen ook zelf voor het vervoer van de kinderen naar het zwembad." Vandaag vindt nog een zwem spelendag plaats. In totaal doen zo'n 380 kinderen van vijftien ba sisscholen mee. Goes Jan Lonink, voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland (VRZ), is te zeer partij geworden in het ontstane conflict rond directeur Gerrie Ruijs om geloofwaardig de afwikkeling van het nadere onderzoek af te handelen. Dat vinden de SP en Partij voor Goes in de Goese gemeente raad. Ze dienden gisteravond een motie van treurnis in over de gang van zaken. Volgens SP'er Floor van La moen is sprake van een 'zich in de openbaarheid afspelende soap die schadelijk is voor het aanzien van de VRZ'. Vooral het feit dat Lonink de problemen bagatelliseerde in openbare uitspraken, kan vol gens SP en Partij voor Goes niet door de beugel. Hij heeft 'niet de benodigde bestuurlijke dis tantie in acht genomen' tijdens een publieke woordenwisseling tussen hem en Letty Demmers, die de onderzoekscommissie naar het handelen van Ruijs leidde, vinden de partijen. Ook burgemeester René Ver hulst vindt dat het meer lijkt op een 'partijtje vrij worstelen' in plaats van een discussie over de toch ernstige problemen. Maar hij ontraadde toch de motie te steunen. „Vel geen oordeel op basis van wat in de media staat, maar wacht nog even de brief vanuit de VRZ af', zei burge meester Verhulst. Daarop werd een schorsing aangevraagd door het CDA, maar de uitkomst daarvan was na de deadline van deze krant. De vrijwilligers bezorgen de maal tijden door heel Goes bij mensen die daarvoor in aanmerking ko men, vaak meerdere dagen per week. Zij krijgen van de gemeente een bijdrage van 7,25 per keer. „Daarvoor rijden ze met hun ei gen auto en dus gaat de vergoe ding op aan benzinekosten", schrijft PvG-fractievoorzitter Henk Hoogerland aan het college van B en W. „Dit bedrag is een aantal jaren geleden vastgesteld en daarna niet meer verhoogd." Hoewel de vergoeding volgens de coördinator van de maaltijdbe zorgers al meerdere malen onder werp van gesprek is geweest bij de gemeente, zou een verhoging niet mogelijk zijn. Ook Hoogerland be grijpt dat de gemeente, gelet op de aankomende bezuinigingen, het geld niet kan laten rollen. Des ondanks vindt hij dat de bijdrage omhoog moet. 'f*'. vrijdag 8 juli 2016 over plan Meiboom Joeri Wisse Krabbendijke Rob Paardekam Heinkenszand Martijn den Blijker Luc Oggel De vrijwilligersbijdrage voor 'maaltijd-thuisbezorgers' moet omhoog. Dat vindt de Partij voor Goes (PvG). Dit bedrag is al ja ren hetzelfde. Luc Oggel Goes - .1 -,r,ï r De jeugd vermaakte zich gisteren onder meer met een potje knotshockey. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68