13 Talentvolle verdediger (17) traint met eerste selectie NAC Breda Zeeuwse voetballer moet door een liesblessure toekijken tijdens een oefenwedstrijd in Zevenbergen. Klomp hoopt dat Marinus Dijkhuizen hem nog langer bij de selectie houdt. 'Bijna iedereen naar een profclub' et is zo'n typi sche voetbal avond, in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. NAC Breda strijkt neer in Zevenbergen om het op te nemen tegen een Moerdijkse selec tie. De geur van hamburgers dringt je neus binnen, Nederlandstalige muziek wordt afgewisseld met har de beats, er worden rookbommen afgestoken en de supporters van NAC discussiëren over wat dit sei zoen moet gaan brengen. Ze zien heel veel nieuwe gezich ten, want de selectie heeft een wa re metamorfose ondergaan. Bij de 'Parel van het Zuiden', die al een tijdje niet meer blinkt, zijn liefst achttien spelers vertrokken. Alles en iedereen met een geel-zwart hart hunkert naar echte versterkin gen, maar zo lang die er niet zijn moeten de fans het doen met veel jonge honden. Daan Klomp (17) is één van die jongelingen. De verde diger uit Wissenkerke heeft van graag wilt bewijzen. Daarna heb ik in de eerste twee oefenwedstrijden steeds een helft gespeeld." Beide keren als rechter centrale verdediger. „Dat is echt mijn plek. Het ging best aardig, al stond ik in de tweede wedstrijd wel een beetje ziekjes op het veld. Ik voelde me grieperig, had niet echt goed gesla pen. Maar ik ging echt niet afzeg gen. Als je een kans krijgt, moet je die pakken." Klomp hoopt dat hij zo lang mo gelijk deel mag blijven uitmaken van de eerste selectie. „Hier hoopte ik op, maar ik had niet gedacht dat het nu al zou gebeuren." Hij woont in Breda in een appartement en volgt de opleiding Bedrijfskunde MER. „Ik woon drie dagen per week alleen, de rest van de week woont mijn moeder bij mij. Ze werkt in Amersfoort, dus dat is voor haar ook iets makkelijker aan te rijden dan vanuit Wissenkerke. Het is een flinke rit. Ik ben blij dat mijn moeder een paar dagen in de week bij me woont. Als ik iedere dag zelf zou moeten koken, dan wordt het best druk. Door school en het voetballen zijn mijn dagen goed gevuld." Volgens Rick van Drongelen, zijn oud-ploeggenoot bij JVOZ en te genwoordig een vaste waarde bij Sparta, is Klomp een kopsterke cen trale verdediger. „Zei Rick dat? Ha- ha, dat heeft hij wel onthouden, ja. Het klopt ook. Ik ben ook redelijk rustig aan de bal en ben tegenwoor dig wel wat gemener. Ik moet nog wel aan mijn leiderschap werken, nadrukkelijker coachen. De jaren bij JVOZ zijn heel belangrijk ge weest voor mijn ontwikkeling." De 1.87 meter lange verdediger heeft zich in de eerste twee oefen wedstrijden laten zien aan Dijkhui zen. Op termijn hoopt Klomp, die aan zijn derde seizoen in Breda is begonnen, een vaste waarde te wor den bij NAC. „Ik wil het eerste ha len en hoop daarna een volgende stap te kunnen zetten. Mijn droom is om ooit bij Arsenal te voetballen. Ik was vroeger altijd fan van Den nis Bergkamp en later ook van Cesc Fabregas. Al ligt dat nu wat gevoe lig omdat hij bij Chelsea speelt. Naar welke verdedigers ik graag kijk? Laurent Koscielny, Jerome Boateng en Sergio Ramos. Pepe? Nee, dat is niet echt mijn type. Dat is iets té, vind ik. Al is hij wel een wereldtopper. Misschien moet ik wel een beetje van dat brutale van hem hebben." Vertrouwen Marinus Dijkhuizen drukte hem op het hart vooral rustig te blijven. „De trainer zei dat ik net als anders mijn eigen ding moest doen. Mak kelijke oplossingen zoeken en ver trouwen opbouwen, dat was het be langrijkste. Het heeft echt geen zin om te gaan forceren, omdat je je zo trainer Marinus Dijkhuizen de kans gekregen zich te bewijzen, maar moet op het veld van Virtus vanaf de tribune toekijken. Een liesblessure gooit roet in het eten. „Ik kreeg er zondag na de oe fenwedstrijd tegen Madese Boys last van", vertelt Klomp vlakbij de kleedkamer. „Waarschijnlijk komt het door overbelasting. Eerst had ik wat last van mijn bovenbenen. Na een behandeling, waarbij mijn rug recht werd gezet, was dat weg. Maar nu zit het in mijn liezen. Toen ik woensdagochtend op de club kwam, zei de fysiotherapeut al meteen dat ik niet mocht trainen en dat ik 's avonds ook niet kon spe len." Jammer, maar begrijpelijk, weet Klomp. In deze fase van het sei zoen is het zinloos om risico's te ne men. Hij baalt dat hij niet kan trai nen en spelen, maar toch is de glim lach moeilijk van zijn gezicht te krijgen. De tweedejaars A-junior geniet van wat hij meemaakt en is het stadium vol zenuwen nu wel voorbij. „Ik werd een dag voor de eerste training gebeld dat ik bij het eerste aan mocht sluiten. Dat kwam echt als een verras sing. Ik had net iets meer twee weken vrij gehad. Met de Ai hebben we nacompeti- tie gespeeld en zijn we ge promoveerd naar de eer ste divisie. De finale te gen Be Quick uit Gro ningen wonnen we op 7 juni met 6-0. Dat was een mooi einde van het seizoen." Daarna op vakantie? Nee, het is er niet van ge komen. „Vrienden van me konden niet weg en mijn vader zit aan de bouw vak vast. Achteraf gezien is het goed geweest dat ik niet op vakantie ben gegaan." Voor de eerste training was hij behoor lijk zenuwachtig, vertelt Klomp. „Zeker weten. Het was wel fijn dat we er al om kwart voor negen moes ten zijn terwijl we rond 10 uur trainen. Dan heb je alle tijd en kun je op je gemak iedereen le ren kennen. Ik moest me aan de meeste jongens natuurlijk wel even voorstel len." vrijdag 8 juli 2016 Daan Klomp is in het veld wel wat gemener geworden Barry van der Hooft Zevenbergen ZEVENBERGEN In de jeugd van JVOZ maakte Daan Klomp deel uit van een getalenteerde lich ting. Onder anderen Karim Ban- nani (nu PSV), Godfried Roem- eratoe (FC Twente), Stefan de Bert (Sparta) en Siebe Schets (FC Twente) waren zijn ploegge noten. „En de jongens die nu bij FC Dordrecht spelen ook", zegt Klomp. „Van de C1 waar ik in speelde, is bijna iedereen naar een profclub overgestapt. Met Rick van Drongelen heb ik af en toe nog wei contact ja. Met Ste fan Quinten en Ruben Besuyen heb ik nog veel contact. Stefan ging naar Willem II en speelt nu bij Kloetinge, Ruben zit bij FC Dordrecht. We hebben bij eikaar in de klas gezeten en zijn vrien den gebleven." foto ron quinten Op termijn hoopt Daan Klomp, die aan zijn derde seizoen in Bre da is begonnen, een vaste waar de te worden bij NAC. "Ik wil het eerste halen en hoop daarna een volgende stap te kunnen zetten." foto ron magielse/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62