N'iWV'W A' V Fruitige Zeeuwse y»! I, 5 If* An. Vwt k i i f1 I» fcp Voor één euro huur je een pyjama, inclusief bijpassende sloffen. Ook zijn er oordopjes slaapzaal leidt een lijn van geel met zwarte tape je achtereenvolgens naar de keuken, de ontmoetingsruimte en het sanitair. Het is wel te hopen dat je 's nachts niet onverwachts nodig naar de wc moet, want je bent toch al snel een minuut of vijf onderweg. Dat is de gevoelslengte in ieder geval. Het ruikt er ietwat muf, maar vies is het zeker niet. En in tegenstelling tot je slaapplek heb je de douche hele maal voor je zelf. Je kunt je goed vermaken op het terrein van de Zomerfabriek, maar de wijk Zurenborg is zeker ook de moeite waard. Net als het hostel een geval apart: eenmaal de deur uit zie je recht voor je neus het depot van De Lijn, de grootste vervoerder van Vlaanderen. Daartussen loopt een straat, volgespoten met graffiti. Extra verrassend is dan ook dat aan het einde daarvan de Cogels-Osylei be gint: één van de bekendste straten van Antwerpen, die nog het meeste weg heeft van een sprookje uit de Ef- teling. Aan eettentjes en bars geen gebrek in deze hippe stadswijk. Een tip: de Antwerps-Napolitaanse pizzabak kers van Bellini, gelegen aan de Draakplaats. Pinnen kun je er niet (wat vaker het geval is in Antwer pen), smullen des te meer. Eitje Als je moe maar voldaan je bed induikt, is de kans groot dat je de nacht goed doorkomt. Ondanks de stedelijke setting is het Nulsterrenpension rustig gelegen. En ben je de volgende ochtend eenmaal gedoucht en wel, dan hoefje de deur niet uit zonder ontbijt. Dat zit bij de prijs inbegrepen. Naast de fabriek staan in een gezellig hoekje, koffie, thee, broodjes en beleg. Er is zelfs de mogelijkheid om een eitje te bakken. Luxe vind je niet in het Nulsterren pension, privacy ook niet, tot op ze kere hoogte. Maar het doet zijn naam alle eer aan: een tikje opmerkelijk, grootstedelijk en gezien de beschei den kosten waar voor je geld. VAN OM DE HOEK KAMER Menno en Elly Hazeveld uit het Noord-Hollandse dorp 't Veld gaan net aan het ontbijt in Hotel Jersey in Goes. Zij (65) neemt een cappuccino, hij (69) een gewone koffie. Elly en Menno hebben twee nach ten geslapen als een marmot in ho telkamer nummer 7. Ze zijn voor het eerst van hun leven in Zeeland, drie dagen in totaal. Menno: „We zijn allebei met pensioen, hebben de tijd helemaal aan onszelf en gaan regelmatig op stap, ergens in Nederland. We prik ken dan een stad op de kaart en gaan die verkennen. Dit keer kwamen we uit bij Goes." Stormnacht Op dag één bezochten Menno en Elly het Watersnoodmuseum op Schou- wen-Duiveland. „In 1953, ik was nog een kind, woonde ik in Heemstede", vertelt Menno. „Daar waaide het in de nacht van 31 januari ook loeihard, maar dat was natuurlijk niets verge leken bij hoe het er in Zeeland aan toeging. Toch hebben we, nu we het Watersnood museum hebben be zocht, pas écht een idee hoe ver schrikkelijk die stormnacht geweest moet zijn. Al die doden, de ravage, vreselijk." Dag twee stond in het teken van de Oosterscheldekering en Waterland Neeltje Jans. In het museum kreeg Elly regelrecht hartkloppingen van het huis waarin de stormnacht wordt nagebootst, vertelt ze. „Echt doodeng vond ik het, dat vreselijke gebulder van de wind. En dan valt ook het licht nog uit en springen de ruiten. Die plotseling wapperende gordijnen, ik griezel er nog van." De Griek Om een beetje bij te komen van alle indrukken gingen Menno en Elly eten bij de Griek in Goes. En vandaag pakken ze hun biezen alweer. Komen ze terug? „Absoluut", zegt Elly. „Er is nog zo veel te zien hier. Ik had trou wens geen idee dat Zeeland zo leeg was en de akkers zo groot. De natuur gebieden met water- en weidevogels vond ik het mooist." Echtgenoot Menno is op zijn beurt erg te spreken over Goes: „Wat een gezellig stadje is dat zeg, met prach tige en goed onderhouden monu mentale panden en mooi plaveisel. En vooral: het is hier overal zo lekker schoon!" vrijdag 8 juli 2016 PZ De leukste, mafste en spannendste logeerplekken in (de buurt van) Zeeland WW' 'V'1' 11 c -ytf^'jr i_i een hokje M Vintage bedden en een knus ontbijt- hoekje. FOTO RONALD DEN DEKKER rosé Voor lekker eten en drinken hoef je niet ver weg. De rosé En Passant komt bijvoor beeld uit Zuid-Beveland. In het Zuid-Bevelandse Drie wegen produceert André Vink deze rosé. De ingrediënten komen van zijn eigen wijndo mein. „Een volle, fruitige rosé waarin je rood fruit terug- proeft", zo omschrijft Vink de wijn. Die is goed te combine ren met tapas of Zeeuwse zeevruchten. Een fles En Pas sant kost 9,50 euro. De ver kooppunten zijn te vinden op detoffepeer.com it.vuii' I De hotels, huisjesparken en andere accom modaties stromen deze zomer weer vol. Wat houdt toeristen die onze regio bezoeken bezig? Elke week vragen we het iemand die de sleutel kreeg van kamer 7. Paula Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49