3 'Ik kreeg het propje na het concert niet uit mijn oor' huur in rekening brengen. „Of ie mand onderne mer is voor de omzetbelasting is zeer afhankelijk van de omstandig heden. Er is geen hard criterium te ge ven", zegt belasting woordvoerder Daphne van Kollenburg. Mogelijk kom je wel in aan merking voor de kleine onderne mersregeling. In dat geval betaal je geen of minder belasting. Maar weinig verhuurders geven de inkomsten ook daadwerkelijk op, in de veronderstelling dat de Belasting dienst ze toch niet kan achterhalen. De fiscus kondigde vorige zomer ech ter aan scherper te gaan controleren op huurinkomsten die particulieren via Airbnb ontvangen. „Wij kijken nog naar de wijze waarop we het toezicht kunnen vormgeven", zegt Van Kollenburg. In de Verenigde Staten deelt Airbnb ge gevens met de Amerikaanse belas tingdienst, dat is in Nederland (nog) niet het geval. Weet wel dat de boetes niet mals zijn. Verzwijg je je Airbnb- inkomsten opzettelijk, dan kan de fiscus je een boete opleggen van maximaal 50 procent van je huurop brengst. Ga je binnen 5 jaar op nieuw de fout in, dan is de maximale boete zelfs 100 procent. De Belastingdienst zegt niet bij te houden of deze boetes al zijn opge legd. len verhuren. Controleer goed hoe het in jouw gemeente is geregeld, want bij overtreding kunnen de boe tes zomaar oplopen tot duizenden euro's. Hoe goed je je ook voorbereidt, je kunt helaas nooit helemaal voorko men dat je rare snuiters over de vloer krijgt. Twee gasten in Californië wei gerden bijvoorbeeld een huurappar- tement te verlaten. En in het Cana dese Calgary besloten mensen een feest te houden met zo'n honderd gasten, die het huis volledig gesloopt Airbnb kreeg minder dan 300 telefoontjes die het team als te veel tijd om het via Airbnb te rege len", verzucht Lothar Luinge. Airbnb stelt zelf dan ook dat deze garantie geen vervanging is voor een goede woonverzekering. Verdiep je ook in de belastingre gels, voordat je je stulpje op internet zet. Als je je huis tijdelijk verhuurt, moet je 70 procent van de huurin komsten opgeven als 'inkomsten uit tijdelijke verhuur'. Wel mag je de kosten die je als verhuurder maakt aftrekken. Denk bijvoorbeeld aan energie- of schoonmaakkosten. Verhuur je regelmatig je huis voor vakantiedoeleinden, dan word je door de fiscus als ondernemer gezien en moet je ook 6 procent btw over de Toeristenbelasting Daarnaast moet je vaak toeristenbe lasting innen en afdragen. Woon je in Amsterdam, dan doet Airbnb dit voor je. Maar leef je buiten de hoofdstad, dan zul je je moeten verdiepen in de lokale belastingregels. „Niet elke gemeente heft toeristenbelasting. De bedragen en de ma nier waarop de ge meente de belasting heft en int, kunnen ook ver schillen", verklaart Esther Verhoeff van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Veel gemeentes hebben boven dien speciale regels voor verhuur aan toeristen. Amsterdammers hebben bijvoorbeeld een vergunning nodig als ze hun woning aan toeristen wil- dringend beschouwde achterlieten. Volgens Airbnb zijn dit uitwassen. „In de zomer van 2015 reisden meer dan 17 miljoen gasten wereldwijd met Airbnb. Ons speciale 'Trust en Safety team' kreeg minder dan 300 telefoontjes die het team als dringende situaties beschouwden", verklaart Maurice Anemaat van Airbnb. Sommige verhuurders proberen profijt te trekken uit een nare situa tie. De Amerikaanse Kristina Knapic kwam erachter dat er een pornofilm in haar huis was opgenomen. Ze huurde een advocaat in en eiste een deel van de opbrengsten van de seks- film. vrijdag 8 juli 2016 GO slakken zijn die alleen plan ten lusten. Slakken zijn aas- en afvaleters. Ze eten vooral dode dieren, dus je kunt ze niet tegen elkaar opzetten ter bestrijding. Er zijn zelfs huisjesslakken die elkaar opeten, maar die eten alleen het huisje. Waarschijnlijk als de omge ving niet zo rijk aan kalk is. Wat je met onkruid kunt doen, werkt ook bij de slak: If you can't beat it, eat it! De algemeen voorkomende Slakken zijn aas- en afvaleters. segrijnslak wordt voor con sumptie gekweekt onder de naam petit gris. Maar ook naaktslakken zijn eetbaar. Vergeet niet het darmka naal schoon te maken en het kalkschelpje te verwij deren. Dat is een nog rudi mentair spoor van het huisje dat ze in de evolutie zijn verloren. Ze schijnen te smaken als 'iets tussen kip en inktvis in'. Je kunt ze stoven in bier, bakken in knoflookboter of frituren. Zondag doen? Groet! Gerda Ernest: „Met een vriend vierde ik vakan tie in Los Angeles. Daar bezochten we een concert in de bekende punktent The Smell. Omdat we vooral in de natuur ver bleven, had ik geen oor dopjes mee. De band speelde hard, dus stopte ik propjes van papier in mijn oren. Na afloop kreeg ik één er niet meer uit. Mijn - reisgenoot probeerde het papier met een rietje eruit te zui gen, maar dat mislukte. Ik belde de ANWB Alarm centrale om te achterhalen hoe ik was verzekerd voor medi sche hulp. Gelukkig goed. Ik heb anderhalf uur moeten wachten bij een One Minute Clinic voor ik aan de beurt was. Het heeft een half uur geduurd om het propje eruit te halen. Ik rekende 90 dollar af en kon opgelucht in het vliegtuig stappen." Maurice Anemaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47