24°C <D 2 DE REDACTIE Er zijn zelfs slakken die eikaars huisje opeten A rbnb Het kan heel lucratief zijn om je huis af en toe aan toeristen te verhuren, via websites als Airbnb of Wimdu. Maar bereid je wel goed voor voordat je vreemden in je huis laat. HOE IS'T DAAR? Reve Mary McCarthy Evert Kwok GKOF-F VANDAAG... TAKKENWIJVEN irbnb is gebaseerd op vertrouwen, staat op de home page van de web site. Maar helaas is niet iedereen dat vertrouwen waard. Lothar Luinge (26) uit Gro ningen verhuurde zijn huis aan een oplichter die een valse betaling deed. „Maar hij was wel zo brutaal om nog een keer terug te komen. Hij dacht namelijk dat ik op vakantie was en het kunstje nog een keer kon flik ken", vertelt de student. Met een groepje vrienden wachtte hij de bedrieger op. Ze dwongen hem alsnog het geld te pinnen. Je huis openstellen voor toeristen kan een leuk zakcentje opleveren. Volgens Airbnb verdie nen verhuurders ge middeld 199 euro per week. Niet gek dat steeds meer Neder landse huiseigenaren hun woning voor een weekend of week verhu ren. Alleen in Amsterdam zijn momenteel al meer dan 10.000 accommodaties via Airbnb te huur. Zowel gas ten als verhuurders hebben een profiel met een foto en ze schrijven over elkaar een recensie. Positief „Ik verhuur mijn huis al vier jaar via Airbnb en, op die ene rotte appel na, zijn mijn ervaringen heel positief. Het levert niet alleen geld op. Het is We hebben deze gast gedwongen om te pinnen ook een leuke manier om mensen te leren kennen", vertelt Lothar Luinge. Toch is het verstandig om voor zorgsmaatregelen te nemen voordat je vreemden in je huis toelaat. Sluit allereerst een goede verzeke ring af. Je bent lang niet altijd verze kerd voor schade aan je huis via je normale inboedel- of opstalverzeke ring. Verzekeraars schatten het risico op schade hoger in als er vreemdelin gen in je huis verblijven. Al gaan steeds meer verzekeraars met hun tijd mee. Bij onder meer Nationale Nederlanden, ASR, Centraal Beheer Achmea en Aegon ben je ook ver zekerd als er toeristen in je huis zitten. Let altijd goed op of het onder de stan daard dekking valt of je een aanvullende optie moet afslui ten. Airbnb biedt zelf ook een Verhuurders Garantie van 800.000 euro. Die dekt schade aan de woning, inclusiefbrand- schade. Maar aan deze garan tie zitten haken en ogen. Zo eist Airbnb dat je de schade eerst op de gasten pro beert te verhalen. Lukt dat niet, dan moet je flink wat papierwerk over leggen om de schade te declareren. „Een kindje trok bij mij ooit een gor dijn van de muur. Ik heb de schade zelf betaald want het kostte me veel Suetonius vrijdag 8 juli 2016 GO Gran Canaria Ron Langendoen reist twee keer per jaar naar de Spaanse archipel. Ron Langendoen (42) uit Tiel: „Ik kom hier al 7,5 jaar. De eerste keer ben ik meegegaan met mijn familie en sindsdien zit ik hier twee keer per jaar. Een keer in de zomer en een keer in de winter. Ik check altijd goed het weer bericht om te kijken wanneer ik het best kan gaan. Ik heb mijn eigen bedrijf, dus ik kan deze vakanties plannen wanneer ik wil. Dus natuurlijk is het nu ontzettend lek ker weer. Ik lig nu op het strand te bakken. Ik ben met een bijna lege koffer hiernaar toe gekomen. Het enige watje nodig hebt, is een korte broek en een paar slippers." Eindredacteur Irmgardt Breugelmans heeft deze zomer de volgende boeken op haar nachtkastje liggen. De veelbesproken biografie over Ge rard Reve van Nop Maas. Drie delen, 2.360 pagina's, nu voor 25 euro in de ramsj. Alleen al deze zin is goud waard: 'U bent', zegt de groente- man, 'wel zo ongeveer de beste schrijver die we hebben.' Die man zegt niet zomaar wat. Ik bedoel: hij zou zoiets niet zeggen als het niet waar was. De Groep van Mary McCarthy, een portret van pas afgestudeerde vrouwen uit het New York van de jaren dertig. Ze zitten vol idealen, maar worstelen al snel met het echte leven. Kiezen ze voor huwe lijk en gezin of een eigen car rière? Een voorloper van Sex The City, maar dan diepgaander. is het de laat ste schooldag van de regio mid den Gerda Bosman (rechts) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof slagveld, schrijven elkaar dagelijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Ha Corlijn, Het had geregend. Veel naaktslakken op het fietspad waren geplet in het verkeer. Op zo'n klont slakkenmoes zat een kluitje naaktslakken zichzelf te goed te doen aan het rauwe slakkengehakt. Met mijn ogen knipperend nam ik er een foto van en stuurde die aan mijn lieve- lingsslakkenprofessor Menno Schilthuizen. Hij wist me te melden dat er maar weinig begint op de NDSM-werf in Amsterdam het Over het IJ Festi val met muziek en theater op kekke industriële loca ties gaat het North Sea Jazz Festi val in Rotterdam van start met op tredens van onder anderen Diana Krall, The Roots en Pharell Williams Je huis als hotel i o N Irene van den Berg 44 Lothar Luinge „vK, Weer een biografie, maar dan een heel oude: uit 121 na Christus. De Romein Suetonius beschreef het leven van twaalf keizers van Rome. Saai? Nee, ontluisterend. Lees alleen al de achterflap: Ca ligula wilde zijn paard tot consul benoemen en Nero stak Rome in brand en vermoordde zijn stiefbroer, leraar, moeder en zwangere vrouw. Horror van de bovenste plank. 6' NOORWEGEN 4. HAWAÏ 9. MALLORCA 10 VAKANTIEBESTEMMINGEN WAAR JE i NIET DOOD GEVONDEN WILT WORDEN V ÉV EBT KlUOK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46