O CD Zeeveld is gek op haar hengst intermediair 12 5» Tolhoek bij eerste tien Antwan Tolhoek is gisteren achtste ge worden in de vijfde etappe in de Ronde van Oostenrijk. In de slotklim van zes tien kilometer ging de renner uit Yerseke met de besten mee naar boven. Achter de Italiaanse ritwinnaar Sterbini zaten de renners dicht op elkaar. Enkele tellen achter Tolhoek kwam Marco Minnaard in een groepje als 14e binnen. De renner uit Wemeldinge consolideerde daarmee zijn tiende plaats in het algemeen klasse ment. Nick van der Lijke (Middelburg) werd 19e in de etappe. 14e Kantje la Vantje Voor de 14e keer wordt morgen Kantje la Vantje gehouden, het beachsoccertoer- nooi bij Scharendijke. Met twintig teams (vijftien mannen- en vijf vrouwen teams) is het toernooi bij Beachclub Floor wederom drukbezet. De eerste wedstrijden worden om 11.00 uur gespeeld. Titelverdediger bij de man nen is Stollywood-Lawalata uit Middel burg. voetbal Kerkhove in kwartfinale Tennisster Lesley Kerkhove schaarde zich gisteren bij het 50.000 dollartoer- nooi van het Duitse Versmold bij de laat ste acht. De Zierikzeese was in twee sets te sterk voor de Russin Valentyna Ivakh- nenko: 6-37-6. De Zeeuwse stuit nu op de Roemeense Sorana Cirstea, die 81ste staat op de we reldranglijst. Dat is zo'n 100 plaatsen ho ger dan Kerkhove. wielrennen Goes Erwin Tazel;In de slotfase van de achtste wedstrijd van de Zeeuwse Zomeravond- wielercompetitie is Erwin Tazelaar ern stig ten val gekomen. De wielrenner uit Colijnsplaat werd met een ambulance af gekeurd. Naast behoorlijke schaafwon den bleek Tazelaar een sleutelbeen te hebben gebroken en moet hij voor de rest van het seizoen vrezen. De wed strijd werd gewonnen door Michaël de Jong die Eloy Raas en Bobby Balk voor bleef. Alex de Haan won in de B-groep. Anne van de Swaluw won bij de vrou wen. Ze liep met de veel souplesse door het lijf bewegende vierjarige bruine Sint Mouritz-zoon met 73,00 en 69,50 procent in beide proeven naar de eerste plaats. Zeeveld is trots op wat ze noemt haar nieuwe puppy. „Humber is een heel fijn paard met veel potentie. Het is een feestje om hem te rijden. Hij is werkwillig en heeft natuurlijke souplesse. Hij is jong en het is pas zijn vierde wed strijd. Hij heeft een superkarakter. Dat is belangrijk, want met alleen kwaliteit red je het niet." „Ik hou ook wel van hengsten. Ze zijn knap om te zien, meer gespierd en ze zijn duidelijk in de omgang. Ja is ja en nee is nee. Heel anders dan merries, die kunnen soms zo zeikerig doen. Dat wil niet zeggen dat hengsten makkelijker te rijden zijn. Het zijn vaak macho's. Het is een uitdaging ze te laten doen wat jij wilt." De hengst VMF Gladiator deed onder het zadel van Stephanie de Frel in M2 zijn naam eer aan. De amazone van de VMF Dressage Stal uit Ellemeet liep in beide manches met de veel schwung en uitstraling door de baan gaande vierjarige Toti- las-zoon naar een overtuigende overwinning (68,50 en 73,83 pro cent). „Gladiator is een paard met veel kwaliteiten en leert snel. Hij toon de vandaag weer veel progressie. Jammer van dat foutje bij de uitge strekte galop in de eerste proef. Maar wat wil je? Een maand gele den liep hij pas zijn eerste wed strijd. Het is een kwestie van kilo meters maken." Amper vijf dagen geleden stal de hengst Duval's Hilton in de Pavo Cup competitie in Vrouwenpolder met Dinja van Liere de show. Giste ren demonstreerde de vierjarige Charmeur-zoon, onder het zadel van eigenaresse Nathalie van der Endt, andermaal zijn klasse. De combinatie uit Yerseke schreef met de score van 68,66 procent de twee de omloop van de klasse L2 op haar naam. In de eerste proef was Clau dia Witte uit Vrouwenpolder met Hexagon's Homenade de beste (70,16%). intermediair.nl Hoe zorg je dat interessante werkgevers jou scherp in hun vizier krijgen? Zetje cv op intermediair.nl. Dan ben je altijd in beeld voor de mooiste banen. Intermediair. Het carrièreplatform voor hoogopgeleiden. op elk in je carrière vrijdag 8 juli 2016 WIELRENNEN BEACH SOCCER TENNIS Jong Zeeland speelt vanavond in Veere om 19.30 tegen Quick Boys. ■c O CL Maaike Zeeveld zette gistermor gen op Zeeland Outdoor Dressa ge in Nieuw- en Sint Joosland de toon. Met twee fraai gereden proeven stuurde de amazone uit Ellewoutsdijk de hengst Humber naar afgetekende overwinningen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint-Joosland Je bent getagd in een fopbaan. Accepteren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40