WIM HOFMAN Klomp Vrijspraak in zaak ontucht 'VRZ is een puist die uitgeknepen moet worden' ZEELAND 11 oen ik vier was kreeg ik klompen. Ze werden gekocht bij de klompenma ker die werkte met boren en beitels. Hij haalde witte snip pers hout uit een blok dat een klomp moest worden. Het was nogal wat werk en de klompen pasten niet zomaar. Een tijdje liep ik op klom pen. Toen er een brak werd het afgebroken stuk met een ijzeren bandje met gaatjes vastgezet. Toen brak ook de andere klomp en daar was niet veel aan te doen. Je kunt er een bootje van maken, zei den ze. Ik sloeg een spijker door de bodem van de klomp en zocht een stokje dat ik op de spijker vasttimmerde. Een voudig was dat niet, want het stokje spleet nogal gemakke lijk. Om mijn boot te kunnen la ten varen moest ik een eind lopen. Ik had nu de sandalen van mijn broer gekregen. De boot hield ik omhoog en zo voer hij door de lucht. Een zeil had ik niet, wel een pop, daar had ik iets voor in het vooruitzicht. In de waterplas wemelde het van de dikkopjes. Het wa ter bewoog van hun gewrie mel. Ik zette mijn pop in de klomp en schoof mijn boot het water in, waar hij verdik keme onmiddellijk kapseisde. En ook zonder pop hing het geval schuin. Ik haalde de mast van zijn spijker en zelfs toen hing mijn boot scheefin het water. Ik dacht nog even: het is de schuld van de spij ker. En ik dacht ook aan de dikkopjes die net deden of hun neus bloedde. Ik haalde de pop uit het water en deed een handjevol dikkopjes in de klomp en ging ermee naar huis. Wat moet ik daar nu mee? vroeg mijn moeder die wel an dere dingen aan haar hoofd had. Ze pakte mijn natte pop en hing die met een knijper aan de waslijn en zo kreeg hij, och arme, de straf die ik eigen lijk had moeten krijgen. DEN BOSCH Middelburger P.G. vluchtte na alle aantijgingen van ontucht met kleine kinderen weg uit de Zeeuwse hoofdstad. Hij werd bedreigd en heeft een nieuw leven opgebouwd in Emmeloord. Het gerechtshof in Den Bosch sprak de man gisteren volledig vrij. Er was te weinig bewijs. De rechtbank in Middelburg sprak de man vorig jaar al van vijf aanklachten van ontucht en ver krachting van meisjes van drie, vijf en zeven jaar vrij. Twee keer was er te weinig bewijs en bij de andere drie zaken had het Open baar Ministerie fouten gemaakt. G. heeft alle feiten altijd ont kend. Wel had hij erkend dat hij met zijn ontblote geslachtsdeel op de slaapkamer van zijn driejarige dochter stond, maar die zou er 'per ongeluk uitgefloept' zijn. Zijn toenmalige vriendin had gefluis ter uit de kamer gehoord en de man betrapt. Voor het gerechtshof was dat niet genoeg om te komen tot een veroordeling voor ontucht, terwijl hij van de rechtbank nog wel straf had gekregen. Tegen de man was dertien da gen cel en een werkstraf van 150 uur geëist. BRIEVEN Brexit De arrogante reacties van de politici in Brussel op het Brexit (25 juni) hebben mij erg gestoord. In plaats van dat men zoekt naar de onderliggende re den en de oorzaak van het ver trek van Engeland neemt men een arrogante houding aan. De onderliggende reden is de machtswellust van de EU en haar politici en het kritiekloze volgen van de EU door de natio nale regeringen. Men zal in de toekomst meer rekening moeten houden met de inwoners van de EU die zich mateloos ergeren aan de ondemocratische geldverslin dende baantjesmachine. Anders is het hele EU-experi- ment gedoemd te mislukken, daar andere landen de Britten zullen gaan volgen. Brexit (2) 'Ouderen hebben ons genaaid met de Brexit', menen de jonge Britten (27 juni). Een geladen stelling, een dreiging voor de toekomst. Immers de conserva tieven en ouderen die vóór Brexit gestemd hebben, ster ven uit en laten de jongeren, de opkomende generatie, de er- fenis Tos van de EU' na, die ze niet willen. De Schotten en de Ieren zijn ook slachtoffer van het conser vatisme. Naarmate de tijd ver der schrijdt, zal het ongenoe gen groter worden.Geen Back to the Future, maar Forward to the Past, terug naar Good Old England, mooi voor Shakespea re en kostuumdrama's, maar dat elke vorm van realiteit mist. Het ziet er naar uit dat het Verenigd Koninkrijk een Verdeeld Koninkrijk gaat wor den. Ook bij ons is er ongenoegen: de bureaucratie van Brussel, de onzinnigheid en overbodig heid van sommige regels en het gependel naar Straatsburg wekken irritatie. Monnikenwerk Wat wil José Baars ons zeggen met haar irrelevante, oninteres sante stukje (25 juni)? Niets nieuws in elk geval. Een onderzoek naar de cultuur van refojongeren. Waarom, waartoe? Wat is er bijzonder aan refojongeren? Worden er auto's in brand ge stoken door refojongeren? Lig gen we wakker van refojonge ren, die na een avond stappen met veel lawaai de straat onvei lig maken? Nog nooit meege maakt. Zitten de coffeeshops vol met blowende refojonge ren, die hun tijd en geld ver gooien voor hun eigen verderf? Nee toch? Zijn ze oververtegen woordigd bij de uitkeringsge rechtigden? Zeker niet. Welke scholen scoren altijd goed in Zeeland? Juist. De Calvijn Col leges. Laat José zich druk ma ken over andere culturen in on ze samenleving, culturen waar we ons wel zorgen over kun nen maken. Uit een vertrouwelijk rapport bleek twee weken geleden onder meer dat directeur Gerrie Ruijs van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) opvallend vaak bevriende deskundigen inhuurde en het da gelijks bestuur onjuist informeer de. Daarom heeft de Veerse ge meenteraad unaniem de jaarreke ning van 2015 en de begroting voor 2017 afgekeurd. Peter Holtring (PvdA/GL) vond het 'te zot voor woorden' om het deze week al over de fi nanciën te hebben in de raad. „We twijfelen er ernstig aan of deze begroting en jaarrekening enig hout snijden", zei hij. „Eerst moet duidelijk zijn wat er aan de hand is bij VRZ." „Dat wordt hard doorwerken in de zomer, zodat er in septem ber een begroting ligt, die wel in orde is", voegde Mineke Bierens (VVD) daaraan toe. Burgemeester Rob van der Zwaag, ook lid van het dagelijks bestuur van de VRZ, gaf aan dat hij het standpunt van de raad be grijpt en het zal meenemen bij een volgende begroting. Verder heeft de burgemeester de raadsleden geen nieuwe infor matie gegeven. „Ik vind het nu vooral belangrijk dat de organisa tie vooruit kan. Als bestuurder wil ik geen olie op het vuur gooien, maar naar de toekomst kijken. Dat de begroting mis- We willen eerst weten wat er aan de hand is bij de Veiligheidsregio schien wordt uitgesteld naar het najaar, daar zou ik nog wel mee kunnen leven." Verschillende partijen opper den bovendien dat de huidige voorzitter van de VRZ, Jan Lo- nink, net zoals directeur Gerrie Ruijs, beter kan terugtreden. „De ene dag ontkent hij de be schuldigingen en dan geeft hij opeens toch toe dat het rapport klopt. Daardoor komt hij onge loofwaardig over", motiveerde Van den Bosse. vrijdag 8 juli 2016 T De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator W.Horri/w 4 U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 John Bravenboer Langestraat 17, Hoek Pro-Europese demonstranten in Londen na de Brexit. FOTO NEIL HALL/RTR W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene M. Vreeke Noordweg 341, Middelburg De affaire die speelt bij de Vei ligheidsregio Zeeland verge lijkt het Veerse raadslid Marcel van den Bosse (CU/SGP) met een puist. „De kop is er net van af. Hij moet nu nog helemaal uit geknepen worden." Elodie Kint Domburg Peter Holtring, raadslid Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39