Wat m'n genote in 'aanvalluuuu' erope ZEELAND 9 ïl of de raad ïrwerp wil >len. En s het aan de Fractievoorzitter Mark Faasse van de oppositiepartij BEtrokken Noord-Beve land (BEN) is altijd kritisch geweest over het Aldi-project. Toen in maart van dit jaar bekend werd dat de dis counter zich niet in Wissenkerke zou vestigen, verweet Faasse het college en de raad dat zij 'op onverantwoorde wij ze met gemeenschapsgeld hadden ge smeten'. Daarop beschuldigden de ove rige fracties Faasse van suggestieve en foute uitspraken. „Dat was een enor me schop tegen het zere been en heeft ons getriggerd om een beroep te doen op de Wet openbaarheid van bestuur", zegt Faasse. „Het is niet onwaar wat wij zeggen en dat bewijzen we met de Aldi Papers." Het laatste. De gemeente wilde heel graag een Aldi in de Voorstraat en had daar veel voor over, zo blijkt uit de openbaar gemaakte documenten. Nor maal gesproken koopt de projectont wikkelaar de benodigde gronden en panden. In dit geval trad niet verant woordelijk ontwikkelaar Blijvend Goed op als financier, maar de ge meente. Zij liep daarmee ook alle bij behorende risico's. Opvallend is ook dat tussen de docu menten geen contract te vinden is tus sen de gemeente en de ontwikkelaar. Hetzelfde geldt voor het huurcontract dat Blijvend Goed met Aldi had afge sloten. Alles lijkt gebaseerd op monde linge afspraken. De vraag is wie wie voor de gek heeft gehouden. In de intentieverkla ring die gemeente en Blijvend Goed in november 2010 tekenen, wordt de Aldi genoemd. Toch antwoordt wet houder Adrie van der Maas vier maan den later ontkennend als iemand bij een bijeenkomst van de Noord-Beve- landse ondernemersvereniging GON vraagt of het besluit over de Aldi niet toevallig al is genomen. Dat de discounter in 2012 laat weten niet meer naar Wissenkerke te willen komen vanwege een gewijzigd vesti gingsbeleid, is niet aan de volledige raad en andere belanghebbenden be kendgemaakt. Anders was de kwestie Aldi echt niet nog vier jaar onderwerp van gesprek geweest. Het 'kassabonnetje' is het enige wat in de Aldi Papers ontbreekt. De ge meente zou de financiële gegevens af gelopen week verstrekken, maar stelde dat met vier weken uit. BEN besloot daar niet op te wachten. Volgens bere keningen van de partij heeft het Al- di-fiasco de gemeenschap minimaal 2,1 miljoen euro gekost. Met ruim de helft van dat bedrag (1,4 miljoen) kocht de gemeente panden aan. De oude pastorie bijvoorbeeld, voor 350.000 euro. De sloop, sanering, infra structuur en juridische procedures kostten de gemeente nog eens 606.500 euro. Dat is de vraag. Faasse is in ieder ge val niet van plan de Aldi Papers op de raadsagenda te zetten. „Het houdt een keer op. Dit soort onderwerpen kost veel energie. Bovendien zijn er genoeg andere dingen die geregeld moeten worden. Ik zie wel of de raad het onderwerp wil behandelen. En anders is het aan de kiezers; die kun nen in 2018 hun mening geven." Henny van Kooten: burgemeester ten tijde van 'project Aldi' Adrie van der Maas (SGP): de verantwoordelijk wethouder Mark Faasse: maakte de kwestie Aldi mee bij CDA en BEN ndrik mag graeg op de til- levisie nae sport kieke. Dat is nie aoltied leutig bevobbeld a je nae 't I voetballen gae kieke waer of Nederland nie an mee mag doe. Dat ze d'r naer emaekt. 't Was toch de leste jaeren angst'aezenvoet- bal g'ore. Ze waere te benauwd om nae vore te gaen. 't Was tikkie trug, tikkie opzie in wï tikkie trug. Ze stienge somtieds menuten lank mit ulder rik naer 't doel van de tehen- stander, wouwe enkelt de bal zö lank as mohelijk is in ulder bezit ouwe, ma anvalle dat kende ze nie mï. Wat was dat andester in 1988, toe dat Nederland Europees kam pioen wier mit goals van Gullit in Van Basten. Gewonne van Rusland! Ik wete nog goed dat de fanfare van Renisse nae de Neeltje Jans most Streektaal In deze rubriek be lichten we weke lijks een Zeeuws dialect. Deze keer een verhaal van Henk Blom in het Schouws. Beluister de ge sproken rubriek op www.pzc.nl/ streektaal. om daer bie 'n groöte tentoön- stellieng meziek te maeken. Dat was net op de finaledag in d'r wier vee bezwaer emaekt vanuut 'de meziek'. Pas toe de voorzitter zei dat ons daer op de Neeltje Jans de wedstrijd konde bekieke gienge ze aomè mee. Wat m'n genote in 'aanvalluuuu' erope. Jao, me bin zaalfs wè 's zö zot eweest om mit 'n stelletje vrienden, gekleêd in oranje, vö de tillevisie te gae zitten. M'n aode vee leut, want zö waark dat. In 'n stadion is dat nog vee aarher. As puber gieng ik mit pao in mien ouwere broer ok nae 't stadion. Dan zaete d'r achter ons op de tribune eêl nette vinters, tot dat de wedstrijd behon. Wat 'r dan uut ulder monden kwam za'k ma nie schrieve, want dan 'oor ik trek bie de PZC ontslohe. Ma 't is waer, mit 'n groöte kro maansen ka je toch meer geniete. Tuus zit ik aol tied alleênig naer de voetbal te kie ken, de vrouwe zit dan te lezen in kiek enkelt as t'r 'n doelpunt vaolt. Is dat bie julder ok zö? Ik doe nie an voetbal, ik doe an tennis. Zaalf noem ik 't liever "n bal letje slae', want ik wete nie of je dat spel van mien tennis mag noeme. Lank elee, nog in de tied van de ou- te rackets, dee ik gin bal goed slae in 'n belangrieke wedstrijd. Toe dat ons verloren aode in de baene oflie- pe zaehe m'n pas dat mien racket eêmae krom stieng. Jao, dan ka je ok nie winne, Noe is dat nie 't belang- riekste, zaahe ze aoltied, meedoe is belangrieker. In jao, de oafdpries è'k a eêl lank elee ewonne, want ik de vrouwe op de tennisbaene lere ken- ne. 't Is 'n treurihe zaek, daer kan ik ok nie aoltied van winne! Dan dienk ik nie dat meedoen belangrie ker is, dan dienk ik somtieds: lae ma doe. DE PZC ONLINE Valentine @Valentine_0 Wist ik verdorie niet....naar winkel holt....#WorldChoc olateDay vrijdag 8 juli 2016 Drama rond super staat zwart op wit FOTO FRANK VAN BEEK/ANP Ellen Jobse Wissenkerke Waarom zijn de Aldi Papers er ge komen? Wie wilde nu eigenlijk wie? De Aldi Wissenkerke of Wissenkerke de Al di? Hoeveel heeft dit 'grapje' gekost? Hoe nu verder? Henk Blom DOSSIERS Bent u benieuwd naar hoe het staat met sommige langlopen de kwesties in Zeeland, zoals de kerncentrale of de zieken huiszorg? Of zoekt u informatie over de hoogspanningskabels door Zeeland? Op onze dossierpagina staat alle informatie handig bij el kaar. Kijk op pzc.nl/dossiers TWITTER —Gisteren was het World Cho colate Day. Een feestje voor velen. Afbeeldingen met de volgende tekst werden veel vuldig gedeeld: „Chocolate co- mes from Cocoa. Which is a tree. That makes it a plant. Chocolate is salad." UW REACTIE Volgens de mosselsector is het nog te vroeg om vast te stellen dat er minder mosse len worden gegeten doordat het giftige TTX is aangetrof fen. John Pieters: „Ik heb ze afgelopen zaterdag voor het eerst gegeten en ik moet zeg gen, ze smaakten heerlijk. Niks aan de hand met de mos sel." Piet van Loon reageert: „John je gaat je gang maar. Ik pas. Het ligt allemaal in het zelfde water." ONLINE TOP-5 1. Jager schiet 36 'Zeeuwse' kraaien in 2 uur (video) 2. Drie bedrijven uit Zeeland veroveren plek in MKB Innova tie Top 100 3. Verpleeghuis Eben-Haëzer boos over inspectie 4. Effect TTX-kwestie voor mosselsector nog onduidelijk 5. Tweedeling op Zeeuwse woningmarkt Kijk op www.pzc.nl of O (Dpzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37