'Rijk' Veere wil burger in de watten leggen Mozaïek hotel Britannia ingekleurd door kinderen 6 WALCHEREN Burgers en ondernemers in het buitengebied moeten kunnen be schikken over snel internet, ter wijl ook toeristen 'wifi' op hun va kantieadres steeds meer als basis behoefte zien, betoogden diverse gemeenteraadsfracties gisteren tij dens de behandeling van de Kader nota 2or6. Het college is dat met de raad eens en wethouder René Molenaar beloofde snel financiële ruimte te creëren voor aanleg van een breedbandnet op digitale wit te vlekken op Veers grondgebied. Hij wil dit najaar al met een voor stel naar de raad komen. B en W presenteerden eerder cij fers, die aantonen dat Veere er fi nancieel warmpjes bijzit. Het colle ge ziet ruimte voor besteding van een kwart miljoen euro extra per jaar. Ondanks dat houdt het dage lijks bestuur vast aan de bestaande belastingtarieven en het wil de heffingen ook met het inflatiecij fer verhogen. Enkele oppositiepar tijen wilden de onroerend-zaakbe- lasting en de afvalstoffenheffing juist 'bevriezen' of zelfs verlagen. Maar de meerderheid van de raad wil graag een 'bestendige lijn' volgen om bij eventuele toekomsti ge tegenvallers de inwoners niet di rect weer met forse belastingverho gingen lastig te vallen. Dat geeft het gemeentebestuur ruimte om een aantal forse investeringen mo gelijk te maken, betoogden woord voerders van de coalitie. Maar het CDA liep wat te ver voor de muziek uit door al voor vier nieuwe multifunctionele ac commodaties in Westkapelle, Aag- tekerke, Serooskerke en Oostkapel- le te pleiten. Dat er nieuwe accom modaties moeten komen, die beter op behoeften van de inwoners zijn afgestemd, vindt het college ook. Maas, fel ondersteund door vooral D66 en PvdA/GL: „We hebben overleg gevoerd in alle dertien ker nen, dan geeft het geen pas om nu de focus op enkele locaties te leg gen. Wacht even tot wij u eind dit jaar een onderbouwd voorstel voor het accommodatiebeleid voorleg gen. Dan kunt u in december een besluit nemen." Het college beloofde wel dat ver enigingen, clubs en dorpsraden die festiviteiten op poten zetten voor de Veerse gemeenschap vol gend jaar niet meer hoeven te beta len voor het brengen en halen van dranghekken en vuilnisbakken. B en W moesten ook wel, omdat alle Veerse raadsleden hen die op dracht gaven via een unaniem on dersteunde motie. Ook werd toegezegd dat er extra speeltoestellen, ter waarde van 25 mille, op diverse plaatsen bijko men. Kunstenares Liesbeth Vastrick ge niet zichtbaar van de kleurende kinderen voor hotel Britannia aan de Vlissingse Boulevard Evertsen. Vastrick strijdt al jaren -deels met succes- voor het behoud van de oude mozaïeken op het voormalig hotel, dat al tijden leegstaat. Nu voorzien achtentwintig leer lingen uit groep vijf en zes van Ar chipelschool Frans Naerebout de voor deze gelegenheid op hout ge printe mozaïeken van felle kleu ren. Maar niet voordat Vastrick hen heeft verteld over de geschie denis van dit hotel en een vurig pleidooi houdt voor het behoud van de mozaïeken, ondersteund met geprinte plaatjes van Britan nia in betere tijden. De groep luis tert aandachtig. Dit stukje historie geeft Megan Hoogesteger en haar klasgenootjes extra motivatie om 'hun' zeedier met waskrijt kleur te geven. Megan: „Kunst en cul tuur zijn heel belangrijk. De mo zaïeken mogen niet gesloopt wor den, want ze zijn zeldzaam. Het is leuk als er nog iets van vroeger in de stad is." Ook dinsdag en woens dag zijn er stukjes zeedier inge kleurd door leerlingen van de Icht- usschool en deelnemers aan de te kenklas van Vastrick. De kunstena res en tekenlerares drukte samen met Cultuurwerf verschillende originele mozaïekafbeeldingen van het hotel op houten platen. Die staan nu voor het terrein van festival Onderstroom, dat vandaag van start gaat. De ingekleurde pla ten zijn tot en met zondag te zien tijdens festival Onderstroom, waarvan een gedeelte plaatsvindt op het Britannia-terrein. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD VOGELS WELKOM IN ARNEMUIDEN l mm vrijdag 8 juli 2016 B en W van Veere maken snel een plan van aanpak voor de aanleg van glasvezelkabel in de buitengebieden. René Hoonhorst Domburg Joanne Karkdijk Vlissingen VROUWENPOL DER Muziekvereniging Veere's Genoegen treedt op Muziekvereniging Veere's Genoegen verzorgt vanavond een zomerconcert in Vrouwenpolder bij camping Elzen oord. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN Themamiddag ouderenbond Anbo De Vlissingse afde ling van de ouderen bond Anbo houdt op maandag 11 juli een themamiddag voor haar leden. Iemand van het ge meente-archief ver toont foto's van oud-Vlissingen waar na herinneringen- kunnen worden op gehaald. Ook is er een bingo die middag. De activiteiten zijn bij Ter Reede, aan vang 13.30 uur. MIDDELBURG Presentatie wijk- wijn Griffioen In de wijk Griffioen is een groep druiven- bezitters in 2013 ge start met het maken van wijn van eigen oogst. De derde editie wijk- wijn is inmiddels ge botteld en wordt za terdag gepresen teerd. Onder leiding van Jan Joosse, wijnex pert van het Wal- chers Bier-, Wijn- en Likeurgilde is voor de derde keer rode, witte en rosé wijk- wijn gemaakt. Tijdens een bijeen komst worden de wijnen gepresen teerd, geproefd en gekeurd. Tussen 15.00 en 17.00 uur zijn be langstellenden wel kom bij Smit Interi- eurbouw en Advies aan de Laan der Ver enigde Naties 1D. ARNEMUIDEN Diana Schuit uit Arnemuiden had totaal geen idee wat ze voor haar 44e verjaardag moest vragen. Omdat ze nog een kale muur in haar tuin had, zei ze tegen vrienden en familie: „Als je niks weet, doe dan maar een vogelhuisje." En dat heeft ze geweten. Liefst 33 vogelhuisjes sieren nu haar tuin. „Ik had er hooguit een paar verwacht, maar daar dachten m'n vrienden anders over." foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt DOMBURG Strandovergang Wa tertoren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30-10.30 uur- Beach Yoga KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Gratis openstelling bezoekerstuin 'De Houtenhandsche hof'; De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senioren MIDDELBURG Kousteensedijk 7, 10.00-17.00 uur - Expositie 'Dynamiek in Steen'; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur-Verto ning 'Eye in the Sky' en 'Truman'; Sterren wacht Philippus Lansbergen, 19.00 uur-Zeeuwse zon nige zomeravond over de relatie tus sen zon en aarde OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30 uur - Activiteit 'Ontdek de gehei men van de land schapstuin' bij Terra Maris OOST-SOUBURG Mae-Uku, Prins Hen drikstraat 35a, over dag - Vijfdaagse tentoonstelling over geschiedenis van de Molukse bevol king in Nederland RITTHEM Sier- en moestuin 't Puntje, 13.00-15.00 uur-Open tuinmid- dag SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Schilderwork shop 'Van spetter tot aquarel' VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Boekhandel 't Spui, 10.00-17.30 uur - Expositie Chris Verheul; Diver se locaties, vanaf 12.00 uur-Tweede dag Festival Onder stroom; Vrijenhoven- zaal, 09.00 uur - Peutergym; St. Ja- cobskerk, Oude Markt 2,12.00 uur- Middagpauzecon- cert door Jos Vogel; Ter Reede, 19.30 uur-Optreden Mu ziekinstituut Minge len; Hotel Britannia, Boulevard Evertsen 244; 21.00 uur- 'Twenties' Feest met shows, muziek en diverse optre dens VROUWENPOL DER Camping Elzenoord, Koningin Emmaweg 2a, 19.30 uur - Con cert Muziekvereni ging Veere's Genoe gen ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur-Ca- tharinakerk geo pend voor bezichti ging «rijn Leerlingen van Archipelschool Frans Naerebout kleuren mozaïeken bij Britannia, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34