«ft U bin ri9ri uit ZEELAND 5 Beeldstripverhalen vanuit gekraakte poppenhuizen in Middelburg Middelburgse Anne Breel brengt haar zwak voor kringloopspullen samen met haar liefde voor fotografie 7öpform €1.099,- €1.389,- €l.099,- €1.419,- het weglaten en tóch iets zeggen. En het is ook fijn om met elkaar te kunnen sparren", geeft Breel over die wisselwerking aan. Daarnaast maakt Breel foto's met miniatuur spulletjes en -personages in op dracht van bedrijven. En hoopt ze op een uitgever voor de beeldstrip van Pop en Co. Aan nieuwe ontwikkelingen en personages geen gebrek. Breels fa voriet is Kees: een Action Man die de supermarkt runt. „Ik ben dol op Kees. Hij is mooi, flexibel en Ik kom altijd thuis met kringloopspullen die me ontroeren. Die zielig en ook vaak grappig zijn een beetje dom." En dan Marina, die is zonder meer fotogeniek. „Ik ben in de kringloopwinkel drie keer aan haar voorbij gelopen. Het was maar een schelp, dik onder het stof. Maar nu is zij één van mijn hoofdfiguren. Ze fotografeert heel lekker en het lijkt of ze heel veel kan." De Hansen daarentegen zijn uit beeld. De erfenis opma ken die oom Ilios het tweetal na liet. Maar ze zijn vooral exit om praktische redenen, lacht Breel. „De arm van Hans viel er steeds af. En dat is lastig fotograferen." Zie: popenco.nu Fotograferend, altijd schep pend, gek op de kring loopwinkel en betrokken bij samenleving en actua liteit. In de beeldstripverhalen van Pop en Co vallen verschillende ei genschappen van de Middelburg se Anne Breel samen. Ze geeft met haar strips geen boodschap af. „Maar ik probeer wel een beet je aan het echte leven te raken." Dus treffen mensen van diverse pluimage en met uiteenlopende culturele achtergronden elkaar in het stadje Huurhuizen, waar de Griekse klederdrachtpopjes Hans en Tweede Hans kamers verhuren van een gekraakt poppenhuis. „Het is een parallelwereld", schetst Breel. Waar de 'Hansen' opdoemen precies op het moment dat de Griekse schuldencrisis en mogelijke Grexit tot een hoogte punt komen. En waar, op verzoek van de burgemeester, vluchtelin gen Fatima en Edsy recent onder één dak zijn beland. „Allemaal huurders met hun ei gen problematiek die samenko men. Net als in de echte maat schappij." Een missie heeft Breel met die insteek niet. „Ik signaleer wel bepaalde dingen, maar breng het zacht verpakt en neutraal. Pro beer een beetje te relativeren en met humor naar het nieuws te kij ken", licht de fotografe haar in steek toe. De keramiste van oorsprong zet te rond haar vijftigste dapper haar tanden in een vierjari ge hbo-opleiding 'toege paste fotografie en beeld communicatie'. Ze zocht haar richting, zette een 'serieuze' fotostudio op poten én tikte op een dag bij de kringloopwin kel een poppenhuis op de kop. „Ik ben een ver zamelaar van nature. Kom altijd thuis met kringloopspulletjes die me ontroeren. Waar bij je denkt: 'goh, wat zielig'. En die vaak ook iets grap pigs hebben, zoals een ezeltje zonder kop." Breel sloeg aan het spelen en Pop en Co zag het licht. Sinds an derhalf jaar zet Breel wekelijks een nieuwe afleve ring online. In sa menwerking met Martien Luteijn (website, logo en ad vies) en neerlandica Elise Kremer. „Zij verstaat de kunst van WOONPLAZA vrijdag 8 juli 2016 Pop en Co raakt 't echte leven AH-.ÉSU klant: me HESBEN W6 ALT IJ N0M6 ■I, WAT IS &E WINKEL !*6&\ &EUJÖB&EN Esme Soesman Middelburg Een fragment uit een strip van Pop en Co. Anne Breel exposeerde recent bij kunstmanifestatie de Kunstschouw op Schouwen-Duiveland. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA SUPSE - JA, MeT Ml JM NAAM, KUNKT &OZ D! flnigfla Brent 3-zits Linea 3-zits Mistral 3-zits Caressa 3-zits Dat een interieur persoonlijk is, weten ze bij Topform maar al te goed! Dit geraffineerde merk biedt een ruime keuze aan stoffen, leerkwaliteiten, kleuren, poten en accessoires om zo je eigen unieke Topform meubel samen te kunnen stellen. Dus dat zit! Bekijk ook onze uitverkoopmeubelen op www.binnenuitverkoop.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33