Zomerbus trekt toerist uit auto SGP ziet Tourde France niet zitten 4 ZEELAND Hij is niet nieuw, de Summer Ex press, maar de busdienst is zo suc cesvol dat hij elk jaar wordt uitge breid. De lijnen 834, 864 en 8t4 rijden vanaf zondag langs toeris tische bestemmingen op Schou- wen-Duiveland, Walcheren en langs de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen. Het is een tijdelijke uitbreiding van de dien sten van vervoersmaatschappij Connexxion, mede mogelijk ge maakt door Zeeuwse onderne mers en de provincie. De eerste bus werd gisteren door gedepu teerde Harry van der Maas symbo lisch overhandigd aan buschauf feur Maria Duiker. Ze deden dat door op de Balans in Middelburg samen met regiomanager Michiel Bijleveld van Connexxion een toost uit te brengen. De Summer Express helpt mee de vakantie van zowel inwoners als toeristen in Zeeland een feest je te maken, vindt Van der Maas. „In Zeeland is veel te beleven. We willen graag aantrekkelijk zijn voor de toerist. Die kan zich met de Summer Express makke lijk verplaatsen. En het is een vriendelijk alternatief voor de au to. Daar willen we de mensen zo veel mogelijk uit zien te krijgen." Naast de Summer Express is er ook een Gent Express. Tot begin september rijdt de bestaande lijn 50 vanuit Middelburg elk uur naar Gent en terug. In de zomer- bussen kan gebruik worden ge maakt van de combikaart, waar door gezinnen voor 16 euro de he le dag door Zeeland kunnen rei zen en voor 4 euro meer ook naar Gent, Antwerpen en Rotterdam. Het kabinet moet nog reageren op het rapport 'Zeeland in stroomversnelling', dat begin juni werd gepubliceerd door de commissie Structuur versterking en Werkgelegenheid Zeeland onder leiding van oud-premier Jan Peter Balkenende. Van de Haagse reactie, en vooral de bereidheid om geld voor Zeeland op tafel te leggen, hangt het succes van de commissie Balkenende af. Komt er geen snelle oplossing voor de kerncentrale en krijgt Zeeland geen extra geld uit het Provinciefo nds, dan wordt het lastig om de geadviseerde koers in de slaan. De komende jaren is ongeveer too miljoen euro nodig, waarvan de helft uit Den Haag. Toch maakt het provinciebestuur al vaart. Bal kenende heeft ingehaakt op onderwerpen die in Zeeland al op de politieke agenda stonden. Die zijn alvast nadrukkelijker aan het rapport gekop peld. In de Voorjaarsnota zijn drie titels van para grafen aangepast en er is een paragraaf 'Havens- amenwerking' toegevoegd, geheel in lijn met het advies Balkenende. De oud-premier raadde aan een Zeeland-coördi nator in Den Haag te benoemen. In afwachting daarvan heeft de provincie ambtenaar Koos de Groot alvast als regio-coördinator aangesteld. Hij moet de komende twee jaar met de Zeeland-coör dinator samenwerken. Die laatste komt ook in een speciale taskforce structuurversterking en werkge legenheid, waarin overheden, onderwijs en onder- nemers zijn vertegenwoordigd. Binnenkort komt de Zeeuwse klankbordgroep die Balkenende heeft geholpen weer bij elkaar. Nog deze zomer moet er een plan van aanpak ko men voor een vervolg. Met een actuele website en nieuwsbrieven worden betrokkenen geïnfor meerd. In het verleden ebde de aandacht voor belangrij ke adviezen vaak weg, constateerde oud-premier Balkenende zelf. Dat wil de provincie nu niet la ten gebeuren. MIDDELBURG De SGP is boos dat het dagelijks provinciebestuur nog een keer een etappe van de Tour de France naar Zeeland wil halen. De partij wil geen gemeen schapsgeld uitgeven aan topsport evenementen. Afgelopen week liet gedeputeer de Jo-Annes de Bat weten dat hij met zijn collega Ben de Reu naar Frankrijk afreist om de banden met de Tourorganisatie warm te houden. In schriftelijke vragen zetten de Statenleden Kees van den Berge en Harold van de Vel de daar kanttekeningen bij. Volgens de SGP'ers waren Pro vinciale Staten helemaal niet zo positief over de etappe die vorig jaar finishte op Neeltje Jans. Ze vinden dat het provinciebestuur pas mag lobbyen voor een nieu we etappe als de Staten daartoe opdracht geven. En als het aan Van den Berge en Van de Velde ligt, gebeurt dat nooit. 'Vanuit Bij bels oogpunt' zijn ze tegen 'deze sportverdwazing' en bovendien was vorig jaar 'tot grote teleurstel ling van veel Zeeuwen' de zon dagsrust ook nog eens in het ge ding. Wat de SGP betreft gaat er geen cent naar topsportevene menten als de Tour de France en wordt het geld besteed aan breed tesport om mensen in beweging en daardoor gezond te houden. 112 NIEUWS Man rijdt in op agent De agent kon op tijd opzij springen, de auto reed door Politie zoekt eigenaar fiets Brommer en scooter gevonden vrijdag 8 juli 2016 Acht weken lang heeft Zeeland er drie buslijnen bij: De Summer Express. En elk uur een toeris tenbus van en naar Gent. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Info: connexxion.nl /summerexpress Snel aan de slag met Balkenende Het provinciebestuur maakt haast met de aan bevelingen van de commissie Balkenende. De Voorjaarsnota is aangepast, er is een regiocoör dinator benoemd en er komt een speciale task- force. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Oud-premier Balkenende bracht begin juni zijn rapport uit. foto marco de swart/anp MIDDELBURG Een 34-jarige man uit Middel burg is dinsdag aangehouden omdat hij maandagavond in reed op een politieagent. De agent was rond 23.00 uur een bromfietser aan het con troleren toen een witte perso nenauto op hem inreed. De agent kon op tijd opzij sprin gen, de auto reed door. De verdachte, een 34-jarige Middelburger, meldde zich dinsdag op het politiebureau en is op last van de officier van justitie, buiten heterdaad, aangehouden. De politie onderzoekt de zaak en is op zoek naar getuigen van het voorval. Getuigen kun nen zich melden via 0900-8844. TERNEUZEN De politie is op zoek naar de eigenaren van twee fietsen die gevonden zijn in Terneu- zen. Omdat er geen aangiftes zijn gedaan, vraagt de politie via Facebook om mensen die de fiets herkennen, zich te melden. Het gaat om twee damesfiet sen, één Batavus en een Ga zelle (foto).Van die laatste is het slot gemanipuleerd. MIDDELBURG De politie is op zoek naar de eigenaren van een scooter en een snorbrommer. Beide voer tuigen zijn gevonden in Middel burg en zijn vermoedelijk ge stolen. De wijkagent van Mid delburg vraagt via Instagram mensen die de voertuigen her kennen, dit te melden bij het politiebureau in Middelburg. Van de snorbrommer is be kend dat het een Peda Chip Peda Nouma is. Het type en merk van de scooter zijn onbe kend, het voertuig is aange troffen in Dauwendaele. De voorkant van de scooter is ge demonteerd. A Harry van der Maas (I), Maria Duiker en Michiel Bijleveld toosten op de Summer Express, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32