De Jackpot valt zeker! 'Winkels langer open op zondag' irnSfiBiSflMI Kosten kunnen anders oplopen tot honderden miljoenen Het waterschap keert zich tegen de wens van de provincie om een deel van de wegen om te vormen tot 60-kilometerwegen. Waterschap Scheldestromen is fel gekant tegen de wens van de pro vincie om veel 8o-kilometerwe- gen om te vormen tot 60-kilome terwegen. „Dat is een enorme ka pitaalvernietiging die niet valt uit te leggen aan de burger", zei dage lijks bestuurder Rian de Feijter gis teravond in het algemeen bestuur. De provincie heeft een mobili teitsplan opgesteld voor heel Zee land. Als dat moet worden uitge voerd, betekent dat het water schap een groot deel van zijn 8o-kilometerwegen zou moeten omvormen tot 6o-kilometerweg. En dat terwijl van de 129 kilome ter aan 8o-kilometerwegen al 113 kilometer is heringericht. Wat de provincie betreft moet de helft daarvan alsnog 6o-kilome- terweg worden. De Feijter zei gis teren in het algemeen bestuur dat als het waterschap aan alle eisen van het mobiliteitsplan zou moe ten voldoen, de totale kosten varië ren van 180 tot 415 miljoen euro, afhankelijk van de wijze van uit voering. Onaanvaardbaar, vindt Schelde stromen. De Feijter voert daarom al langere tijd intensief overleg met gedeputeerde Harry van der Maas, vooralsnog niet met bevredi gend resultaat. „De provincie wil wel met ons meedenken, maar zegt niet dat we onze 8o-kilome- terwegen mogen behouden." Provinciale Staten nemen vrij dag 15 juli een besluit over het mo biliteitsplan. Met het oog daarop nam het algemeen bestuur van het waterschap gisteren unaniem een motie aan om voet bij stuk te houden en ervoor te zorgen dat al le kernen in het buitengebied goed en snel bereikbaar blijven via 8o-kilometerwegen. „We willen vasthouden aan ons eigen beleid", zei De Feijter, die blij was met de brede steun. Zij be twijfelt ook of 6o-kilometerwe- gen de verkeersveiligheid daad werkelijk vergroten. „Het water schap vindt dat bredere wegen juist veiliger zijn. We zeggen niet: geen enkele weg mag 60 worden. Maar we moeten wel goed oplet ten dat we niet op kosten worden gejaagd." Nieuwe directeur Het algemeen bestuur besloot gis teren tevens Wies Vonck (52) uit Sint Jansteen te benoemen als se cretaris-directeur van Scheldestro men. Vonck is afkomstig van Rijkswa terstaat, waar hij diverse functies heeft vervuld. Momenteel is hij er programmadirecteur sluizen. In Zeeland was hij in 2007-2008 waarnemend hoofdingenieur-di recteur bij Rijkswaterstaat. Trekking 10 juli Veel Hulster winkeliers vinden de huidige openingstijden 'niet meer van deze tijd'. Om Hulst weer op de kaart te zetten als stad met de ruimste openingstij den, willen ze op zondag tussen 8.00 en 20.00 uur geopend zijn. Ooit was Hulst in de wijde re gio onderscheidend door de zon dagopenstelling. Maar nu in steeds meer steden, zoals ook Antwerpen, de winkels geregeld op zondag open zijn, voelt onder nemend Hulst de hete adem van de concurrentie in de nek. On dernemersvereniging Hulst Ves tingstad wil dan ook dat de win keltijden maximaal worden ver ruimd. „We moeten Hulst weer op de kaart zetten als gemeente met de ruimste openingstijden", zegt Ivo Mattheeuws van Albert Heijn Hulst. „Ik ben benieuwd wanneer politiek Hulst dit gaat behandelen." Mattheeuws trekt samen op met zijn collega van de Jumbo-supermarkt. „In de su permarkten in Hulst is het op zondag zo druk dat het wense lijk is langer open te zijn, zodat klanten rustig boodschappen kunnen doen. En als ze tot later terecht kunnen in de super markt, blijven ze ook langer in de stad." De supermarktondernemers wijzen erop dat in Axel de super markten op zondag ook al open zijn om 8.00 uur, terwijl de su pers in Hulst pas om 10.00 uur open mogen. m vrijdag 8 juli 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Mijn strips hebben geen boodschap. Maar ik probeer wel een beetje aan het echte leven te raken. Anne Breel ZEELAND 5 ANTWERPEN Het was gisteren gelijk pa tat tijdens de eerste dag van de Tall Ship Races in Antwerpen. Vooral de imposante driemaster Cuauthemoc van de Mexicaanse marine was in trek. Ook een Rus sisch schip uit 1987, van 108,8 meter lang, trok veel bekijks. De Vlaam se havenstad dient als startplaats voor de race richting de havens van Lissabon, Cadiz en La Coruna. De start is ko mende zondag om 14.00 uur, dus enige tijd later zijn de schepen op de Westerschelde te aanschouwen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Roep om behoud 80-wegen Rolt Bosboom Terneuzen Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29