Let's Dance 24,- Musical meets Opera 40 UP Zomerfestival Verstappen ziet nieuwe kansen op Silverstone M 27 De leukste uitjes van jouw eigen krant Bestel nu op pzc.nl/uitgaan 'De passie, de emoties en de intensiteit zijn wat mij Serena maakt' Een onvergetelijke avond met de grootste dance classics van toen en nu! Waar musical en opera elkaar ontmoeten met de mooiste livemuziek! Het leukste festival van Nederland met meer dan 40 jaar live dansmuziek! O?'0 vJ 0^ Daar zit ze dan, op die kolossale billen van haar. Demonstratief blijft Serena Williams zitten, haar armen over elkaar. Uitgegle den, op het gladde gras, waar ze zojuist al de umpire voor had ge waarschuwd. Als je niet beter zou weten, zou je denken dat ze zo in huilen uitbarst. Maar dat is slechts schijn. Ze beent woest naar de umpire. En inderdaad, drie minuutjes later wordt de par tij opgeschort. De koningin krijgt gelijk. Een terechte beslissing. Maar haar vastberaden, strenge blik helpt ongetwijfeld ook iets mee, eerder deze week tijdens de kwartfinale. De 34-jarige Ameri kaanse plaatste zich gisteren na een ongekende machtsvertoon te gen Jelena Vesnina ook voor de Wimbledon-finale: 6-2 6-0. Ze beweegt zich over Wimble don als een diva. En de historie wandelt met haar mee. In 1995 maakte Williams haar debuut als prof, sindsdien tilde ze samen met haar zus Venus het vrouwen tennis naar een hoger niveau. 21 Grand Slam-titels won ze in die twee decennia aan de top. En ze is nog niet verzadigd. Schadeclaim De woede na de glijpartijen in het duel met Svetlana Koeznet- sova is gaan liggen als ze aan schuift voor een persconferentie. Ze zou hebben gedreigd met een schadeclaim. „Dat was in het heetst van de strijd", zegt Wil liams. „Ik heb geen plannen Wimbledon aan te iclagen. Dat is niet wie ik ben, dat is niet wat ik doe." De persconferenties met haar zijn altijd spannend. Soms zegt ze niets, althans: als je haar woor den beoordeelt op de inhoud. En zelfs dan, wanneer de diva er even totaal geen zin in heeft, is het nooit saai. Omdat het schuurt, omdat ze het ene mo ment nogal boos is, dan vooral ongeïnteresseerd en dan toch plots charmant. Altijd en overal is er die opval lende entourage in haar gevolg, met de bombastisch uitgedoste moeder Oracene Prince als onver mijdelijk middelpunt, regelmatig wat verveeld over de balustrade hangend. Ze zien haar worstelen, met die vuurspuwende blik. Het racket dat Williams uit frustratie kapotslaat tijdens haar moeizaam ste partij in Londen, tegen Chris tina McHale, geeft ze na afloop aan een dolblije fan. En na elke zege is er die fraaie pirouette met het meedansende witte rokje. Op de zaterdag voor het toernooi, an derhalve week geleden, straalt ze in alles uit elke andere plek op de wereld te prefereren boven de vol le perszaal. Ze zit onderuitgezakt op haar stoel en frunnikt aan haar nagels. Haar antwoorden zijn kort en nietszeggend. „Ja, ik voel vertrouwen. En nee, het maakt me niets uit tegen wie ik speel." Inkijkje Na klinkende overwinningen is Williams voor even verlost van de immense druk die ze zichzelf oplegt. Dan geeft ze ineens wel een inkijkje in haar karakter. „Het is geen geheim dat ik de wedstrijden heel intensief beleef. Sinds ik drie jaar ben, stap ik uit bed om te tennissen. Ik heb nooit een ander leven gehad. De passie, de emoties en de intensiteit is wat mij Serena maakt. Ik kan dat niet veranderen, en dat zou ik ook niet willen." Morgen speelt ze de finale te gen Angelique Kerber, die zus Ve nus in twee sets naar huis sloeg (6-4 6-4). „Dat zijn de momen ten waarvoor ik leef." In Silverstone, waar dit weekein de volgende Grand Prix plaats vindt, is het nog steeds het ge sprek van de dag. Ook bij Verstap pen. „Ze moeten dat vaker doen", zegt de Red Bull-coureur la chend, om serieus te vervolgen: „Je moet respect voor elkaar heb ben en elkaar niet van de baan rij den, zeker niet als teamgenoten." Om dat voortaan te voorkomen heeft Mercedes zijn coureurs een laatste waarschuwing gegeven. Een prima beslissing, meent Ver stappen. „Het gaat bij Hamilton en Rosberg om het kampioen schap, ze moeten wel met elkaar kunnen blijven vechten." Op Silverstone liggen er op nieuw mogelijkheden voor de Ne derlander, ook omdat er in Enge land rekening moet worden ge houden met regen. Verstappen hoopt er zelfs op. „Ik denk dat we er hier ook als het droog is beter bij zitten, maar in de regen gaat onze auto altijd goed." Verrassingen zijn dus niet uit te sluiten. „Kijk maar naar Oos tenrijk. We hadden daar minder van verwacht en werden tweede, terwijl ik denk dat er hier wat meer kansen zijn." Na de race in Oostenrijk was er geen tijd voor feest. Verstappen moest gelijk door naar Engeland. Hij verlaat het land straks weer happy als hij 'veel punten kan scoren en de snelheid er weer in zit'. Is er dan wél tijd voor een feestje? Verstappen lacht: „Alleen als we eerste worden." vrijdag 8 juli 2016 Incl. afterparty t. servicekosten. Humberto Tan, Don Diablo en Timor Steffens creëren samen een uniek disco-spektakel in de grootste discotheek van Nederland! 18 19 november 2016, 20.30 - 23.30 uur, Ziggo Dome Wees er snel bij, want op=op! >-*** tf -ï- - Exclusief vanaf Exclusief voor lezers een bonusprogramma met activiteiten voor het hele gezin op zondag 9 oktober om 13.00 uur in Rotterdam: Musical/Opera schmink Instrumentenparade Sing-along met het koor De Orkest Ontdekker Knutseltafel Meet Greet met Willemijn Verkaik Harry de Winter en Rob Stenders presenteren het Met de grootste hits uit de jaren 70, 80 en 90. Met live on stage: Sister Sledge The Trammps George McCrae Bananarama Robin S En nog vele anderen! Zaterdag 9 juli Arena Park Amsterdam: 14.00 - 23.00 uur u Waar Serena is, gebeurt altijd wat A Serena Williams blijft demonstratief op het gras zitten, foto reuters Diva, rolmodel, nummer één van de wereld en klaar voor al weer een finale. Een toernooi in het spoor van Serena Williams. Pim Bijl Londen —Serena Williams De tweede plaats in Oostenrijk dankte Max Verstappen ook aan de botsing tussen Merce- des-coureurs Lewis Hamilton en Nico Rosberg. Daan de Geus Silverstone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27