ryo Gaisah heeft wel een medaille, maar (nog) geen ticket voor Rio uederlan 26 Nederlander wint 100 meter op EK in laatste meters Ik wist dat ik Nederland en Curasao achter me had staan Met een indrukwekkende finish kroont Churandy Martina zich tot Europees kampioen op de 100 meter. Ajax moet streep zetten door Huntelaar Feyenoord pikt Jones op Flitsen Ignisious Gaisah verraste gister avond in de finale van het ver springen met een derde plaats, maar zijn sprong van 7,93 meter was niet goed genoeg voor een olympisch ticket. „Natuurlijk ben ik hier blij mee, maar ik wil graag naar Rio", zei de geboren Gha- nees. „Ik ga nu met mijn manager kijken waar ik dit weekeinde nog een wedstrijd kan springen, ik heb tot maandag de tijd." In welke zandbak Gaisah de ko mende dagen belandt, dat maakt hem niet uit. Als hij maar 8,15 me ter ver springt. „Ik heb de kracht en de snelheid, maar ik mis alleen nog een beetje het ritme. Het mo ment dat alles samenkomt. Er is vast nog wel ergens een wedstrijd, dan moet het daar lukken", aldus Gaisah, die als laatste atleet aan de Nederlandse EK-selectie werd toe gevoegd. Een goede beslissing van de Atletiekunie, bleek gisteren. In tegenstelling tot Gaisah greep Jamile Samuel wel haar laat ste kans. Op haar eigen baan klok te de Amsterdamse sprintster een tijd van 22,83 seconden op de 200 meter. Dat de 24-jarige daarmee vierde werd en net buiten de me dailles viel, deerde haar niet zo veel. „Normaal gesproken wil je geen vierde worden, maar nu vond ik het niet zo erg. Ik heb het olympische ticket binnen, daar ging het om." De Europese titel ging naar Di- na Asher-Smith (22,37). De Britse is de opvolgster van Dafne Schip pers, die haar titel niet verdedig de, omdat ze zich volledig toelegt op de 100 meter en de estafette. Tessa van Schagen reikte in de fi nale tot de zevende plaats in 23,03. UITSLAGEN AMSTERDAM^'"'J ce had gewonnen. „Meestal weet ik dat wel, als ik voorop loop. Nu zaten we volgens mij allemaal naast elkaar. Maar ik ben niet met mijn tegenstan ders beziggeweest. Dit is mijn 100 meter, niet van die andere jongens." Hoewel Martina zich als langzaam ste renner had geplaatst voor de fina le, was hij overtuigd een medaille te gaan halen. „Waarom? Omdat ik fit ben. Helemaal gezond. En als ik dan doe wat ik in de training doe, dan komt het wel goed." Rio De Europese titel voelt goed, maar zegt niets met het oog op Rio, meen de Martina. „Dat is een heel andere wedstrijd. Laten we het er maar op houden dat ik mijn beste race be waar voor Rio. Daar moet het gebeu ren, of niet?" Martina's trainingsmaatje Solo mon Bockarie deelde in de feest vreugde. De sprinter haalde liep de halve finale in 10,13 seconden en plaatste zich hiermee voor de Spelen. Bockarie was al verzekerd van een olympische startplek op de 200 me ter. „Maar ik wil zoveel mogelijk races lopen op de Spelen." Het Olympisch Stadion ontplofte gisteravond van vreugde. De atleet die iedereen altijd blij wil maken, had daar voor de allerbeste methode gevon den: winnen op het koningsnummer van de atletiek. Churandy Martina snelde in een tijd van 10,07 seconden naar de Europese titel. Met minimaal verschil bleef hij de Turk Jak Ali Har vey, die dezelfde tijd kreeg, voor. De Franse topfavoriet Jimmy Vicaut moest genoegen nemen met brons in 10,08 seconden. „En dit was niet eens mijn beste race", blikte Martina na afloop terug op de finale. Hij trok de Nederlandse vlag, als was het een warme deken, nog wat strakker om zich heen. „Ik heb gedaan wat ik moest doen, maar wist dat ik Nederland en Curasao achter me had staan. In een vol sta dion, voor 17.000 mensen. Dat gaf een geweldig gevoel", aldus Martina, die morgenavond op Medalplaza zijn derde gouden Europese medaille krijgt uitgereikt. Vier jaar geleden won hij goud op de 200 meter en de 4x100 meter estafette. „Dit is de eer ste hier in Amsterdam", sprak hij. „Morgen (vandaag, red.) wil ik ook winnen op de 200 meter en daarna komen we met de boys bij elkaar voor de estafette. Ik ben nog niet klaar op de EK." Martina maakte indruk met zijn eindschot, nadat hij niet echt goed uit het startblok was gekomen. Di rect na de finish had de 32-jarige zesvoudig Ne- vrijdag 8 juli 2016 VOETBAL Klaas-Jan Huntelaar wordt niet de nieuwe spits van Ajax. De Amsterdammers wilden de voormalige Aja- cied dolgraag inlijven als nieuwe aanvalsleider, maar de 32-jarige Achterhoeker heeft aangegeven bij zijn huidige Duitse club Schal- ke 04 te blijven. De nieuwe Colombiaanse spits Mateo Cassierra ontbreekt op het trainingskamp van Ajax in Oostenrijk. De afhandeling van het benodigde papier werk laat wat langer op zich wachten. Cassierra meldt zich dit weekeinde in Amsterdam en sluit maan dag aan bij de selectie. VOETBAL Feyenoord heeft zich ver strekt met doelman Brad Jones (foto). De Australiër (34) wordt vandaag me disch gekeurd en tekent dan voor één seizoen. Hij moet in Rotterdam Ken neth Vermeer vervangen. De eerste keeper van Feye noord scheurde dinsdag tij dens de training zijn achil lespees en is tot de winter stop uitgeschakeld. De transfervrije Jones stond het afgelopen half jaar on der lat bij NEC. De viervou dig international speelde eerder bij Bradford, Derby County, Liverpool, Shef field Wednesday, Black pool en Middlesbrough. Clarence Seedorf gaat in China als trainer aan de slag bij Shenzhen FC, dat uitkomt op het tweede ni veau. De oud-international stond in 2014 een half jaar aan het roer bij AC Milan. Steven Bergwijn (18) heeft zijn contract bij PSV met één jaar verlengd, tot medio 2021. De Nederlandse volley- balsters hebben in de fi naleronde van de World Grand Prix een knappe ze ge geboekt tegen vicewe- reldkampioen China: 23-25 25-1419-25 25-2015-8. Tyson Fury verdedigt op 29 oktober in Manches ter zijn wereldtitel in het zwaargewicht tegen de 40-jarige Vladimir Klitsjko. Martina bewaart beste race voor Rio Verspringer Ignisious Gaisah hield gemengde gevoelens over aan zijn bronzen medaille op de EK in Amsterdam. Ralph Blijlevens Amsterdam ATLETIEK Amsterdam. EK Mannen, 100 meter: 1. Martina (Ned) 10,07, 2. Harvey (Tur) 10,07, 3. Vicaut (Fra) 10,08, 7. Bockarie 10,25. Verspringen: 1. Rutherford (GBr) 8,25 meter, 2. Tornéus (Zwe) 8,21, 3. Gaisah (Ned) 7,93. Tienkamp: 1. Van der Plaetsen (Bel) 8.218 punten, 2. Helcelet (Tsj) 8.157, 3. Dudas (Ser) 8.153, 7. Braun 7.945, 16. Sintnicolaas 7.025. Vrouwen, 200 meter: 1. Asher- Smith (GBr) 22,37, 2. Lalova-Col- lio (Bul) 22,52, 3. Lückenkemper (Dui) 22,74, 4. Samuel 22,83, 7. Van Schagen 23,03. Kogelstoten: 1. Schwanitz (Dui) 20,17 meter, 2. Marton (Hon) 18,72, 3. Dereli (Tur) 18,22, 8. Boekelman 17,92. TENNIS Londen (Eng). Vrouwen. Halve finale: Serena Williams (VSt/1) - Vesnina (Rus) 6-2 6-0, Kerber (Dui/4) - Venus. Williams (VSt/8) 6-4 6-4. Churandy Martina T Churandy Martina genoot van de steun van het thuispubliek in Amsterdam, foto reuters Ralph Blijlevens Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26