pure voetbal erin blijft' 23 Roemenië kiest voor Daum Rus bestraft voor zuipfestijn arm omhoog in een vol strafschop gebied, gebarend in de richting van Bastian Schweinsteiger. Die blijkt als een volleyballer naar de bal te zijn gesprongen, in duel met Patrice Evra, en opeens is al les anders in Marseille. Zeker wan neer Griezmann de bal vervolgens feilloos binnenschiet: o-i. De voorsprong is tegen de ver houding in, maar daarom nog niet minder waardevol voor de Fran sen. Na rust krijgt het gastland steeds meer grip op de tegenstan der. Steeds meer verandert de wedstrijd in een gevecht en steeds meer moeite heeft Duitsland om zich los te maken van de Fransen. De beslissing valt een kwartier voor tijd, wanneer Paul Pogba de bal verovert en fraai voorzet. Ma nuel Neuer krijgt de bal maar half weg, Griezmann staat precies op de goede plek: 0-2. Een orkaan van geluid stijgt op in Marseille, wanneer Rizzoli af fluit. Heel Frankrijk maakt zich nu al op voor het ultieme volks feest, dat komende zondag defini tief moet losbarsten. EK IN CIJFERS ken. Die willen op basis van do minant voetbal ver komen en dat heeft succes gehad. Ook Spanje had volgens mij 'gewoon' de hal ve finales gehaald als zij hun laat ste poulewedstrijd tegen Kroatië niet hadden laten lopen. Dus de teneur dat negatief voetbal onder tussen per definitie loont, die zie ik niet als tendens in de eindfase van een toernooi. Het brengt je wel in de achtste finales. En ook nog in de kwartfinales, door de nieuwe opzet van het EK met 24 teams." „En ja", vervolgt Blind, „ben je pak 'm beet Bulgarije, dan zul jij je willen spiegelen aan landen als IJsland of Wales. Maar dan komt ook de landsaard om de hoek. Je kunt wel willen spelen met de discipline en de vechtlust van IJs land, maar zit dat wel in je eigen cultuur?" Paul Geerars volgt het EK als hoofdredacteur van vakblad de Voetbaltrainer. Op zijn redactie zijn de meningen verdeeld. „Som migen zeggen op basis van dit Je kunt wel willen spelen als IJsland, maar zit dat wel in je eigen cultuur? EK: ja, het Europese voetbal maakt zichzelf kapot als kijkspel. Kijk naar de eerste helft van wed strijden, die doet er in veel geval len niet meer toe. En: kleine lan den bewijzen dat je aan één aan vallend trucje genoeg hebt om te kunnen scoren. IJsland maakte een specialiteit van de verre in gooi, Wales had zijn treintje bij hoekschoppen. Maar anderen op onze redactie vinden: ook als het niet boeiend is voor de neutrale toeschouwer, kan het nog wel van hoog niveau zijn. Als de ene ploeg massaal voor de goal ligt, zal de andere er iets op moeten vinden. Het wordt zo meer een psychologisch spel, wat ook weer mensen zal boeien." ÏMM-i vrijdag 8 juli 2016 Christoph Daum is gisteren gepresenteerd als nieu we bondscoach van Roemenië. De 62-jarige Duit ser is de opvolger van Anghel lordanescu, die met zijn ploeg strandde in de groepsfase van het EK. Daum werd twee jaar geleden ontslagen als trainer van Bursaspor en zit sindsdien zonder werk. UEFA-toernooi- directeur Martin Kallen: „In 2020 gaan we zeker door met 24 lan den en daarna wellicht ook. We zijn tevreden." Zenit Sint-Petersburg heeft de Russische interna tional Aleksander Kokorin teruggezet naar het tweede elftal en een boete gegeven. De aanvaller wordt daarmee gestraft voor zijn aandeel in het zuipfestijn in een nachtclub in Monaco. Dezelfde sanctie kreeg Pavel Mamajev bij FC Krasnodar. van ultiem volksfeest HALVE FINALE Duitsland - Frankrijk 0-2 (0-1). 45+2. Griezmann 0-1 (strafschop). 72. Griez mann 0-2. Scheidsrechter: Rizzoli (Ita). Toeschouwers: 64.000. Gele kaart: Can, Schweinsteiger, Özil, Drax- ler (Duitsland), Evra, Kanté (Frankrijk). Duitsland: Neuer, Kimmich, Boateng (61. Mustafi), Höwedes, Hector, Can (67. Götze), Schweinsteiger (79. Sané), Kroos, Özil, Müller, Draxler. Frankrijk: Lloris, Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra, Sissoko, Pogba, Griez mann (90+2. Cabaye), Matuidi, Payet (71. Kanté), Giroud (78. Gignac). Bastiaan Schweinsteiger (r) maakt op slag van rust hands in duel met Patrice Evra en geeft zo een strafschop weg aan Frankrijk, foto reuters Danny Blind Portugal haalde de finale met één reguliere zege. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23