€499," effeweg.nl IOW CULTUUR 19 Het is de meest opvallende tv-transfer van het jaar. Op de valreep van dit televisieseizoen stapt nieuwslezer Rik van de Westelaken over naar Net 5. „Na 'Wie Is De Mol' ging mijn wereld een beetje open. Er is meer dan elke dag het nieuws." BOEK NU! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Ik vond dat ik voor moest zijn dat ik afgestompt zou worden door elke dag ellende te brengen Hij heeft torenhoge am bities, maar is ook voorzichtig. Rik van de Westelaken werk te niet voor niets ze ventien jaar bij de NOS (eerst als verslag gever, later als nieuwslezer) voordat hij een stap naar buiten aandurfde. In september verlaat hij de vertrouw de nieuwsdesk en gaat hij voor Net 5 on der meer een reportagereeks maken waarvoor hij 'de hele wereld over reist op zoek naar interessante thema's en bij zondere ontmoetingen'. „Vorig jaar, toen een uitzending (over de dag van nationale rouw na de MHi7-ramp, red.) was genomineerd voor een Emmy Award dacht ik: mooier dan dit gaat het niet meer worden", ver klaart hij zijn keus om iets anders te gaan doen. Kiem Al werd de kiem voor zijn overstap al eerder dat jaar gelegd, toen hij meedeed aan spelprogramma Wie Is De Mol? én won. „De wereld ging een beetje voor me open: er is nog meer te doen dan el ke dat het nieuws presenteren", zegt hij daarover. Het programma opende ook letterlijk deuren. Rik stond volop in de aandacht en erkende later met meerdere omroe pen te hebben gesproken over zijn ideeën. Maar er is nog een reden dat hij het nieuws achter zich laat: „Ik vond dat ik het moment voor moest zijn dat ik af gestompt zou worden door elke dag aan slagen en ellende te brengen." Zijn overstap komt bij vrienden en collega's niet als een volslagen verras sing. Zij voelden wel dat het de laatste tijd flink aan het borrelen was bij de po pulaire nieuwslezer. „Dat was een ge voel. Ik dacht: als er iets moois voorbij komt voor Rik, dan gaat hij", zegt goede vriendin en NOS-collega Astrid Kersse- boom. „De heel bijzondere uitzendingen zijn bij de NOS beperkt en ze worden verdeeld onder de presentatoren", ver volgt Kersseboom. „Rik wilde meer van dat. En dat krijgt hij nu met een gewel dig eigen programma. Voor ons is het jammer, maar voor hem een geweldige stap." Ook NOS-hoofdredacteur Marcel Ge- lauff wist van de ambities van Van de Westelaken. „Ik zag zijn vertrek niet aankomen, maar ik wist dat hij nadacht over zijn toekomst. Bij de NOS maken we wat we maken: de nadruk ligt op nieuws en het Journaal. Rik wil vaker an dere programma's maken, maar dat kan niet bij de NOS. Wat dat betreft zitten onze presentatoren toch in een gouden kooi." Rouwdag Hij ziet het vertrek van één van de ge zichten van de NOS met lede ogen aan. „Natuurlijk vind ik het heel erg jam mer. Hij is de afgelopen jaren zo ge groeid tot de presentator die hij nu is. Van de nationale rouwdag na de ramp met de MH17 tot de dodenherdenking op 4 mei. Rik is alom inzetbaar." „De laatste jaren was hij krachtiger en zelfbewuster dan ooit. Wat mij betreft was hij bij de NOS nog heel erg op zijn plek. Maar zijn overwegingen om te ver- trekken snap ik. De redactie ook trou wens, want nadat hij zijn vertrek had uitgelegd werd er massaal geapplaudis seerd." Televisiedeskundige Bert van de Veer is wél verrast door de keuze van de nieuwslezer. „Mijn God", is zijn eerste reactie. Dan herpakt hij zich. „Ik snap het natuurlijk wel van Net 5. Rik is een populaire man bij de vrouwen. En dat is nou net de doelgroep waar die zender op mikt. „Verder kan ik me voorstellen dat het voor hem ook een leuke carrièrestap is en dat hij andere programma's gaat ma ken. Ik hoop dat hij het enorm naar zijn zin heeft de komende jaren. Maar daar na zie ik hem nog wel terugkeren bij het NOS Journaal. Ik hoop dat hij er wel kom blijft." Het beste van Portugal en Spanje NU VANAF ïlLl: Barcelona en de Spaanse kust rrfei vrijdag 8 juli 2016 FOTO JACQUELINE DE HAAS Chantal Blommers 44 beoordeling Luxe rondreis per touringcar! Behalve zon, zee en strand bieden Portugal en Spanje ook prachtig natuurschoon en een rijke cultuur. U ziet fascinerende steden en verschillende streken met elk hun eigen karakter. Er zijn vele redenen om deze geweldige reis met ons te maken! Bordeaux Lloret Malgrot Barcelona Salamanca Castelo de Vide Alcossebre Valencia Córdoba Murcia Granada Cala de Mijas Lissabon °Êvora Sevilla Rom Gibraltar 22 daagse busreis 29 aug (vertrekgarantie!)va. €1129,- 19 sep (vertrekgarantie!)va. €1099,- Inclusief Verblijf o.b.v. halfpension Stadswandeling Burgos, Lissabon, Ronda, Sevilla, Córdoba en Barcelona o.l.v. gids Vervoer per comfort class touringcar Reis beoordeling Spanje is het land van de paella, flamenco en het goede klimaat. Geniet van het heerlijke eten, de cultuur en bekende bezienswaardigheden in de wereldstad Barcelona. Bezoek de bekende werken van Gaudl en geniet in Lloret de Mar of Malgrat de Mar van de zee en het strand. 10 daagse busreis 5 sep (vertrekgarantie!)va. €539,- 26 sepva. €499,- Inclusief Verblijf o.b.v. halfpension Vervoer per comfort class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19