Beatles-show 'The Sessions' nu definitief afgeblazen 18 SHOW CULTUUP LUISTERT RADIO Zij gingen hem voor... ÉSSg VINCENT Naast 'toch', dat ik nu toch alweer een week of twee geleden op deze plaats be handelde, is 'eigenlijk' een van de meest voorkomende radiostopwoorden. 'Eigen lijk' hoor je eigenlijk overal. Je kunt eigenlijk geen zender opzetten of je hoort interviewers, verslaggevers, dj's, nieuwslezers, sidekicks, co lumnisten, commentatoren, die een eind weg zitten te eigenlijken. Om maar te zwijgen van de in verschrikkelijk slecht klinkende mobiel tjes kakelende BN'ers. kan eigenlijk van alles betekenen. Tijdens het radiozappen gisteren hoorde ik een lulgesprek- je met een soapie. Dj, met gezwollen testoste- ronstem: „Hey, ga jij eigenlijk nog naar Ibizza eigenlijk deze zomer?" Soapie: „Weet je, eigenlijk nee. Omdat ik eigen lijk vind dat ik eigenlijk mezelf een beetje voorbij ben gelopen, eigenlijk. En je komt dan eigenlijk toch weer niet toe aan jezelf eigen lijk, omdat je eigenlijk toch steeds weer denkt: Ik moe-oe-oet eigenlijk gewoon weer partiejen vanavond en daar heb ik eigenlijk geen tijd voor en eigenlijk ook eerlijk gezegd geen be hoefte aan, omdat ik eigenlijk de tijd voor me zelf nodig heb. Ik moet eigenlijk bijtanken." Dj: „Eh, opladen eigenlijk."Soapie: „Ja, eigen lijk wel." Dj: „Helder." Soapie: „Maar verder gaat het eigenlijk best goed hoor." Dj: „O, gelukkig, ik begon me eigenlijk lichte lijk bezorgd te maken, maar dat is dus eigen lijk niet nodig." Soapie: „No, don't worry." Stefani wil haar naam terug SODERBERGH Film over Panama Papers De Britse producenten wijten het fiasco aan 'een opeenstapeling van tegenslagen'. Junior van der Stel, woordvoerder van Mojo Concerts dat de show naar Nederland wilde halen: „Er is sprake van over macht. Om te beginnen viel de kaartverkoop in een aantal landen flink tegen. Vermoedelijk uit angst voor terroristische aansla gen. De voorstelling in Ziggo Do- me was niet uitverkocht, maar er waren voldoende kaarten ver kocht om de show te laten door gaan." Vooral in Duitsland, België en Frankrijk viel de kaartverkoop te gen. Daardoor ontstonden er ook problemen rond het copyright van de Beatlesnummers. „De rechthebbenden hadden er op een gegeven moment geen vertrou wen meer in", aldus Van der Stel. Mojo betreurt de gang van za ken omdat The Sessions een uniek concept bevat. De voorstelling is slechts vijf keer in Engeland te zien geweest. Producent Stig Edgren daarover: „Het voelt alsof je naast Paul Mc Cartney en John Lennon in de coulissen van de Abbey Road Stu dio staat. Je ziet de klassiekers on der je ogen ontstaan." De nummers werden in de show gespeeld door internatio naal gelauwerde Beatles-coverar tiesten. De nadruk lag op exacte imitaties van de studioversies. Het podium bestond uit een kopie van Studio 2 waarin The Beatles hun meesterwerken opnamen. NPO Radio 1 Sportzomer. Interview met Tweede Kamerlid over de staat van de ver pleeghuiszorg. Interviewer: „Bent u geschrok ken van de feiten?" Kamerlid: „Ja, eigenlijk wel ja." „Dus u zegt eigenlijk, ook wij hebben als Ka mer gefaald." „Nee, dat zeg ik niet." „Maar dat maak ik eigenlijk wel op uit uw woorden." „Er is eigenlijk van alles aan de hand, waar wij nu eerst eigenlijk eens transparantie over wil len." „Dus u stelt eigenlijk dat er veel te veel ophef wordt gemaakt door de media?" „Nee, ik snap die angst eigenlijk best, het zal je moeder maar zijn, die er zit." Zo'n gesprek schiet eigenlijk niet op, omdat er eigenlijk niets in gezegd wordt. Eigenlijk is het niet meer dan radiovulling, zoals eigenlijk heel veel dat is, eigenlijk. Quote van de dag 'Hoor dat in veel instellingen voor mij is gezongen. Dan moet ik hard janken' vrijdag 8 juli 2016 Eiaenli k 'Eigenlijk' is een goed dichtsmeerwoord, het RECHTBANK Gwen Stefani wil weer Gwen Renée Stefani heten nu de scheiding met haar ex Gavin Rossdale is afge rond. Ze heeft daartoe een ver zoek ingediend bij de rechtbank Nu is haar ach ternaam nog Ste fani Rossdale. Steven Soder- bergh werkt aan een film over de Panama Papers, de gelekte docu menten die grootschalige belastingontdui king aan het licht brachten. De film wordt ge baseerd op het boek Secrecy World waaraan Jake Bernstein nog schrijft. Rik verrast met zijn vertrek bij Journaal Loretta Schrijver en het RTL Nieuws leken een verbintenis te hebben voor het leven. Maar in 2000 scheidden de we gen omdat de dierenlief- hebster bij de AVRO Al le dieren tellen mee ging presenteren. Het werd geen succes en al snel keerde ze terug bij haar oude werkgever. Om in 2007 wéér weg te gaan. Eerst was daar een mislukt avontuur bij Omroep Max dat resul teerde in een burn-out. Sinds 2010 zit ze bij Kof fietijd. Sacha de Boer liet man nelijk Nederland in mi neur achter toen ze in 2013 besloot te stop pen als anchor van het Achtuurjournaal. Ze vond dat ze lang ge noeg in een keurig jasje het nieuws heeft zitten en staan lezen in de NOS-studio. Ze wil voortaan met haar cow boylaarzen in de klei staan, als fotografe. Haar specialiteit is por tretten van mensen en van voedsel. Ook legt ze bijzondere plekken en reizen vast. Pia Dijkstra verliet in 2000 het NOS-Journaal om bij de AVRO Ria Bre mer op te volgen bij het legendarische Vinger aan de Pols. Ook presen teerde ze programma's als Hoe Bevalt Neder land?, Tien Lastige Vra gen en EenVandaag. De echte carrièreswitch kwam in 2010, toen ze nipt met voorkeursstem men voor D66 in de Tweede Kamer werd ge kozen. Daar is ze woord voerder volksgezond heid, welzijn, sport en emancipatie. De opvoering van de voorstel ling The Sessions, waarin de op namesessies van The Beatles in de legendarische Abbey Road Studios herleven, is definitief af gelast. Eerder was het optreden al uitgesteld tot 20 mei in de Am sterdamse poptempel Ziggo Do- me. Ab Zagt Reageren: vincent@persgroep.nl —Gordon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18