TJzffJTfJrm NIEUWS 7 'Tuinieren leverde ons stress op' 'Bloemen helpen juist ontspannen' Gezegend met een tuin en wat doet driekwart? Bestraten! Met name naoorlogse generaties geven de voorkeur aan stenen, zegt het SCP. 'We dromen van een bubbelbadje' 'Ik kan niet zonder tuin' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 12 dagen De ongerepte Hoge Tatra en Praag 5 dagen Rothenburg, Würzburg en de Romantische Strasse 8 dagen Wales Llandudno Snowdonia National Park donderdag 7 juli 2016 FOTO® DANIELLA VAN BERGEN Patricia Liefhebber (43), Wateringen. Werkt in de gastvrijheidsbranche. „Dat tuinieren leverde ons meer stress op dan plezier. Daarom is alles nu bestraat. Verder heb ben we wat bakken met wieltjes eronder staan. Die zetten we opzij als de vrienden van onze kinde- ren hun fietsen en scoo ters willen neerzetten of als we gaan barbecueën. Eén keer per jaar maken we de tegels schoon met de hogedrukspuit. Veel meer werk hebben we er niet aan. Om het huis is nog genoeg groen te vin den. Bij de buren staan hoge bomen. We zien vlin ders en pas nog een egel. Van werken in de tuin krij gen we geen voldoening. Van de tuin zelf wel." Rotterdam Nienke Buwalda (35), Scheveningen. Onderwijskundige. „Aan ons hofje wonen zeker zes gezinnen. De kinderen kunnen er spelen, 's Avonds drinken we met de buren wat aan de picknickbanken. Om de beurt verzorgen we de potten met bloemen en planten. Ik ben blij dat we die hebben, anders wordt het wel een heel kale bedoe ning. Ik snap wel dat zoveel mensen er voor kiezen om de tuin te bestraten. Het is praktisch en zeker tweever dieners hebben niet ook nog eens uren de tijd om in de tuin werken. Tegelijk denk ik: bloemen en planten helpen juist om te ontspan nen. Om de natuur te leren waarderen." Gerben van 't Hof Henk van Dijcke (55), Zoetermeer. Werkt bij Justitie. „We wonen boven een garage. Aarde op een dak storten gaat niet. Dus liggen er tegels. Dat heeft als nadeel dat het bloedheet wordt in de zomer. Ik heb een scha- duwdoek hangen om de ergste hitte weg te ne men. Veel mensen in de buurt leggen tegels in de tuin. Alles moet te genwoordig strak zijn en zo min mogelijk on derhoud kosten. Maar waar moet het wa ter heen bij een stortbui als iedereen zijn tuin vol met tegels legt? Ook ik ben geen echte tuinier, hoor. Al rommel ik wel graag buiten. Ik ben momenteel bezig met een loungehoek. En mijn vrouw en ik dro men al een tijdje van een bubbelbadje buiten. Dat moet er nu maar eens van komen." Tegel verdrijft groen uit tuin Elly Koekkoek (72), Den Haag. Gepensioneerd. „Ik heb een nep-eend in de vijver geplaatst. Om de duiven weg te houden. Ze kwamen water drinken, maar vielen daarbij steeds voorover. Ik was er klaar mee om steeds met mijn visnetje duiven uit mijn vij ver te moeten halen. Van wege mijn leeftijd heb ik de tuin door een hovenier onder handen laten ne men. Hij heeft alles be straat met grote tegels en wat verhoogde borders aangelegd. Zo hoef ik nooit meer op mijn knie ën om de sprietjes weg te trekken. Ik vind groen in de tuin heel belangrijk. Waar moeten de dieren anders heen? Ik zou niet zonder tuin kunnen. Zo mer en winter zit ik bui ten. Met mijn sigaretje, on der het afdakje." v.a. slechts v.a. slechts Brochure en boekingen: Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. op»® Vertrekdata: 15 aug 26 sept/10 okt. Vertrekdata: 25 juli 22 aug 19 sept 10 okt Vertrekdata: 18 juli 15, 29 aug 26 sep Vertrekdata: l, 29 aug 19 sept Vertrekdata: 30 juli 13, 27 aug 10 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7