Schandpaal is geen oplossing Centra Sas van Gent praten met elkaar Film by the Sea toont 'Alleen op de wereld' 13 wseêks 4 2 ZEELAND Koffie MOSSELEN GEVOLGEN TTX Commentaar De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een gevoelige snaar geraakt. De bekendmaking van de verpleeghuizen die ondermaatse zorg leveren maakt veel los. Instellingen haasten zich hun slechte beoordelingen te weerleggen. Het Middel burgse Eben-Haëzer merkt terecht op dat de inspectie de bevindin gen uit 2015 meldt, maar een positiever rapport uit 2016 negeert. Het beeld is dus niet compleet. Dit doet overigens niets af aan de onvolmaaktheden die de inspectie eerder noteerde. Die kunnen kennelijk ontstaan. Het is dus zaak waakzaam te blijven. In de Zeeuwse instellingen die werden gecontroleerd, zijn geen grote misstanden. Althans, gegeven de huidige lage normen voor de verzorging van kwetsbare ouderen. Ook mag de kritiek van de inspectie niet worden uitgelegd als een aanval op het personeel. Dat probeert vrijwel altijd en overal er het beste van te maken. Staatssecretaris Martin van Rijn was er deze week snel bij om maatregelen aan te kondigen tegen de instellingen die in gebreke blijven. Desnoods sluiting. Dat lijkt een krachtig antwoord. In wer kelijkheid doet de regering te weinig. Al jaren gaat de zorg langs de rand van de afgrond. En soms eroverheen, getuige de mensonte rende toestanden die nu en dan de kop opsteken. De schandpaal die de inspectie nu op verzoek van de WD opricht, is nuttig om sommige minder goede instellingen bij de les te krijgen. Maar hij leidt af. Want het gaat om het structurele tekort aan personeel en aan geld. Voor Nederlanders die ouder worden is opname in een verpleeghuis een schrikbeeld. Je moet er niet alleen omgaan met je onvermijdelijke beperkingen, je moet ook genoegen nemen met zorg die niet optimaal is. Dit kan niet zo blijven. Alle verpleeghui zen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden. Alle verpleeghuizen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden De beheerders van de drie gesubsi dieerde centra (De Leutfabriek, multifunctioneel centrum De Sta tie en het Industrieel Museum) sa men bekijken hoe ze elkaar de hel pende hand kunnen bieden. Dat gebeurt op initiatief van wethou der Cees Liefting (welzijn) van Terneuzen. Liefting dinsdagavond in de ge meenteraad: „We moeten de cen tra in Sas van Gent de kans geven zich verder te ontwikkelen. Daar om ben ik blij dat ze samen om de tafel gaan zitten om te bekijken wat ze voor elkaar kunnen beteke nen." Volgens de wethouder wordt daarbij nadrukkelijk ook ge keken naar eventuele maatregelen die moeten voorkomen dat één van de drie in financiële proble men komt. Dat is nu het geval met De Sta tie. Het is er met 30 tot 35 organisa ties in huis druk, maar financieel kan de beheersstichting het niet bolwerken. De gemeente moet 33.500 euro bijpassen, waarmee de subsidie wordt opgetrokken naar 553.000. De belangrijkste oorzaak: het vertrek van verschillende poten tiële huurders naar De Speije en De Leutfabriek. De Showband Sas van Gent bijvoorbeeld is - tegen de afspraken in - verhuisd naar De Leutfabriek. Die vangt daar door extra huurpenningen. De op positie vond dat die huur van de gemeentelijke subsidie moest wor den afgetrokken. Bovendien werd aangedrongen op een grondig onderzoek naar de huidige situatie in Sas én de toe komst. Liefting had begrip voor dat laatste, maar adviseerde eerst de gesprekken af te wachten. Almanak Hoewel zijn werkgever hem on beperkt van gratis koffie voor ziet, bestelt de Middelburger tussen de middag graag een bakje troost op eigen kosten in een nabijgelegen lunchroom. Steevast vraagt hij om een kof fie verkeerd. Afgelopen week kreeg hij echter een gewoon kopje koffie. Gedachteloos dronk hij het op, maar de ser veerster kwam geschrokken naar hem toe. „Sorry, u had toch koffie verkeerd besteld en nu heeft u verkeerde koffie ge kregen!" Petanque bij het dorpshuis AARDENBURG Gegadigden voor stadhuis Ovet-oprichter overleden HULST Diploma voor 40 muzikanten VLISSINGEN De Nederlandse tele visieserie Alleen op de wereld gaat dit jaar in Vlissingen in première Een nieuw plafond in één dag! tijdens het festival Film by the Sea. De cast met onder anderen Georgina Verbaan, Ricky Koole en Julian Ras zal zondag 11 septem ber over de rode loper van CineCi- ty binnenlopen. De serie is gebaseerd op het boek Alleen op de wereld (Sans fa milie) van Hector Malot uit 1878. Het verhaal is tot een hedendaag se serie bewerkt over het jongetje Remi in Nederland. Remi is een vondeling, hij woont bij Betty Bar- barin, de moeder die hem vond. Als er een nieuwe man in huis komt, wordt Remi weer alleen ge laten. De oude Vitalis ontfermt zich vervolgens over hem. donderdag 7 juli 2016 II Wout Bareman Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl CADZAND Het dorpshuis van Cadzand krijgt een opknapbeurt. Het Zwingebouw krijgt een nieu we keuken en toiletgroep. De dorpsraad maakt van de gelegenheid gebruik om ook de buitenkant aan te pakken. Op de groenstrook aan de zij- en achterkant ko men in het najaar een petan- quebaan, beweegtoestellen voor senioren, een zithoek- je en een minibieb. De dorpsraad zoekt nog vrijwilli gers om alles aan te leggen. De gemeente Sluis is met verschillende partijen in ge sprek over de verkoop van het voormalig stadhuis van Aardenburg (foto). Er komt definitief geen archeolo gisch museum in, daarom is er in de gemeenteraad nog discussie over wat er met de opbrengst van het ge bouw moet gebeuren. De stadsraad hoopt dat het geld alsnog in het bestaan de museum aan de Markt straat wordt geïnvesteerd. TERNEUZEN In zijn woonplaats Terneu zen is Yves Simenel overle den. Hij werd 90 jaar. Sime nel was in 1957 oprichter van Overslagbedrijf Terneu zen (Ovet), onderdeel van het Franse concern Manuf- rance. Ovet groeide onder zijn leiding uit tot een be drijf met zo'n 100 medewer kers en vestigingen in Ter neuzen en Vlissingen. In 1992 nam hij afscheid van 'zijn' bedrijf maar bleef alles van nabij volgen. Ruim 40 muzikanten krijgen morgen hun diploma van de Zeeuwse Muziekschool. In de Protestantse Kerk in Hulst reikt wethouder Frank van Driessche de diploma's in vier verschillende ni- veau's uit. Ook laten enkele leerlingen horen wat ze in hun mars hebben. Toegang is gratis, aanvang 19.30 uur. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) wil1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71