'Executie' schokt VS 3 dagen Giethoorn 6 NI ÖZCAN AKYOL Column De bezorgde burger die zich tegen asielzoekers keert, zien we regelmatig in de media terug in de hoedanigheid van getatoeëerde hooligan, vaak met weinig empathie voor de me demens. Dat is ook niet zo vreemd: het afgelopen jaar ontspoorden diver se gemeenteraadsavonden door relzuchtige demonstranten, met de incidenten in Steenbergen en Geldermalsen als absoluut diepte punt. Er werd op een primitieve manier uiting gegeven aan de drei ging die men voelde, door middel van geweld, vuurwerk en tenen krommende strijdleuzen. In 'De Gelderlander' verscheen gisteren een bericht dat we nog niet eerder hadden gezien. Bewo ners van de Koningstraat in Beu- ningen dringen bij de gemeente aan om de stoep voor hun deur weg te halen, zodat asielzoekers die binnenkort in de buurt wor den opgevangen een andere route naar het dorpscentrum moeten ne men. De mensen achter dit onalle daagse verzoek vrezen dat de waar de van hun woningen zal dalen als er telkens vreemdelingen door de straat kuieren - dat is natuur lijk niet wenselijk bij een eventue le verkoop. Een korte speurtocht op Funda leert ons dat een vrijstaand huis in de Koningstraat ongeveer een miljoen euro waard is. Kortom, de ze bezorgde burgers kunnen niet geclassificeerd worden als 'tok- kies' of'asocialen' die vrezen voor hun uitkeringen en sociale huur woningen. Ze horen bij een socia le klasse uit het hogere segment, een groep die andere zorgen heeft dan een fabrieksarbeider die moei lijk zijn gezin kan onderhouden. De gedachte dat alleen hersenloze vandalen tegen de komst van asiel zoekers zijn, is daarom oneerlijk. Het maakt niet uit, rijk of arm, iedereen denkt uiteindelijk aan zijn eigenbelang, alleen verschilt de verpakking van inhoud en vorm. Je kan een vergadering bar baars verstoren, met het doel een voorgenomen beleidsplan te verhinderen, zoals dat in Steenber gen gebeurde - met succes. Maar er bestaat ook een andere route, namelijk die van achterbakse be zwaarschriften en bizarre aanvra gen, in alle stilte, waardoor onver draagzaamheid altijd op een an der blijft afstralen. Wethouder Piet de Klein van Beuningen heeft het verzoek van de bewoners afgewezen, nadat hij er goed over had nagedacht. De on tevredenheid bij de eigenaren van de deftige woningen is niet wegge nomen. En ondertussen blijft een aanzienlijk deel van Nederland ge loven dat alleen mensen uit de on derklasse zich tegen nieuwkomers verzetten. Het maakt niet uit, rijk of arm, iedereen denkt uiteindelijk aan zijn eigen belang 2 dagen Antwerpen 3 dgn Breda www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg Het rijkeluishofje, zo wordt in Rotterdam ook wel het pleintje genoemd waar de van fraude ver dachte zorgbestuurder Darryl N. woont. Vijftien statige herenhui zen rond een rozentuin; deels wo ningen, deels chique kantoren. Niet dat de buren N. goed ken nen, maar zelfs op het Koningin Emmaplein trok zijn verzame ling luxe auto's alle aandacht. Zeker vorige week dinsdag, toen de politie de bolides één voor één in beslag nam. „Ik zag nog hoe een Porsche Cayenne en een BMW i8 werden meegeno men. Toen was de eerste trailer al volgeladen", zegt een buurman. N. leefde goed van zijn zorg- stichting Vivence, ook wel ZSV genoemd. Hij was geïnteresseerd in dure schilderijen, maakte regel matig reizen naar exotische oor den. En dat met een salaris dat volgens de jaarrekening verleden jaar 66.529 euro bedroeg. Volgens justitie bleef het daar niet bij. De 37-jarige Rotterdammer zou zijn salaris flink hebben opgeplust, in vijfjaar tijd met 1,5 miljoen. Geschokt Geld dat eigenlijk bedoeld was voor de verzorging van licht ver standelijk gehandicapten. N. zit nog steeds vast en mag alleen met zijn advocaat praten. Net als zijn vriendin, die wordt verdacht van witwassen. Het werk op het Rotterdamse kantoor gaat even wel door. „We zijn geschokt en totaal verrast", is het enige wat een medewerker kwijt wil. Verze keraar Zilveren Kruis laat weten dat de zorg voor de cliënten 'eer ste prioriteit' heeft. Vivence werkt door heel het land. Afgelopen jaar zijn 106 cliënten in Gelderland, Flevo- De Rotterdammer zou zijn salaris behoorlijk hebben opgeplust, in vijf jaar tijd met 1,5 miljoen land, Noord- en Zuid-Holland ge holpen, meldt het jaarverslag. De omzet bedraagt ruim 6 miljoen euro. Vivence raakte al een paar keer eerder in opspraak, onder meer voor het leveren van onder maatse zorg in Borculo. Twee toezichthouders zijn ook verdacht in de fraudezaak, maar weer op vrije voeten. Zij weige ren commentaar. Een beloofde verklaring van ZSV zelf blijft uit. De fraudezaak treft niet alleen de zorgstichting zelf. Ook de twee ontwikkelaars van een omheind villapark in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn verdacht. De zorgdirec teur stond namelijk op het punt om te verhuizen naar Ringvaart- staete; een ander rijkeluishofje. Verdachte geldstromen Volgens justitie is er sprake van verdachte geldstromen. „Een mis verstand", zo is de stellige reactie van de Rotterdamse Ontwikke- lings Maatschappij (R.O.M.) „Het overmaken van geld voor de huur leverde blijkbaar vragen op, maar wij zijn ook een slachtoffer van de situatie. Hij heeft een gro te huurachterstand." Zijn villa staat nog altijd leeg. Verder is ook de accountant van Vivence verdachte. Jan B. uit Spaken burg-Bunschoten zegt dat hij van niets wist, tot hij van de Inspec tie een schaduwadministratie te zien kreeg. „We werden gecon fronteerd met feiten die blijkbaar anders liggen." Dan is Elisa Carter een opval lende naam, al is zij geen verdach te. Op 1 januari begon zij als toe zichthouder van Vivence. Een paar jaar geleden was zij nog be stuurder van het Erasmus MC, waar zij plotsklaps vertrok. Toen werd onderzoek gedaan naar vriendjespolitiek en zelfverrij king. Waar volgens haar nooit be wijs voor is gevonden. Over Vi vence zegt zij: „Ik wist echt niets van de mogelijk fraude. Kwam er bij om de zorg beter te maken." N. leerde zij kennen 'als een spon tane en kundige man'. „Ambiti eus ook. Hij wilde goede zorg le veren. Ik kon het bericht niet ge loven. Het past totaal niet bij het beeld dat ik van hem heb." Ze is per direct gestopt. „Hier wil ik niets mee te maken hebben." In de Amerikaanse stad Baton Rouge in Louisiana is de 37-jarige Alton Sterling bij zijn arrestatie doodgeschoten door een van de twee blanke agenten die hem overmeesteren. Op een filmpje, opgenomen met een mobieltje vanuit een ge parkeerde auto, is te zien hoe de eerste agent Sterling, die een rood shirt draagt, tegen de grond werkt. Daarna snelt een tweede agent te hulp. Plots roept iemand 'Hij heeft een pistool! Een pis tool!' Een agent trekt zijn wapen. Dan klinkt er een schot en draait de camera weg en zijn er nog vier schoten te horen. In de auto met de camera roept iemand: „Hebben zij op hem geschoten?" Autopsie heeft uitgewezen dat Sterling is gestorven door kogel- wonden in borst en rug. De agen ten zouden hebben ingegrepen nadat een anonieme beller zich erover had beklaagd dat hij voor een winkel was bedreigd met een wapen. Het zou gaan om een man die buiten op straat cd's ver kocht en een rood shirt droeg. De eigenaar van de winkel, Abdul Muflahi, zag dat eerst een stroom stootwapen werd gebruikt om Sterling op de grond te krijgen. Tijdens de schermutseling die daarop volgde, schoot een van de agenten zes keer op Sterling, al dus Muflahi. Volgens hem had Sterling geen wapen in zijn han den. Hij zag wel dat agenten na de schietpartij een wapen uit een van zijn zakken haalden. In de staat Louisiana, waartoe Baton Rouge behoort, wordt in middels geroepen om het ontslag van de politiechef. In de stad zijn steeds meer protesten. Ook in an dere Amerikaanse staten groeit de verontwaardiging over de 'standrechtelijke executie' van Al ton Sterling. Vanaf: Halfpension donderdag 7 juli 2016 @OzcanAkyol Achterbaks 3* Century Hotel Antwerpen 4* Apollo Hotel Breda City Centre 8,3 1 nacht incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis gebruik wifi O.A 75 Incl. bittergarnituur CO 50 Boekbaar t/m augustus ^*T»va Incl. welkomstdrankje 3'* Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 'Directeur zorgde vooral goed voor zichzelf' Zorgdirecteur Darryl N. zit vast voor grootscheepse zorgfrau- de. Met geld voor gehandicap ten genoot hij van een luxueus leventje, vermoedt justitie. Zijn accountant, de toezichthouder en de projectontwikkelaar zeg gen van niets te weten. Adrianne de Koning Antti Liukku Rotterdam Zorgdirecteur Darryl N. wordt verdacht van fraude. De gewelddadige dood van een gekleurde cd-verkoper, die door agenten is neergescho ten, veroorzaakt enorme veront waardiging in de VS. Hans van Zon Baton Rouge/Rotterdam Op fietsafstand van Giethoorn, de Weerribben en het Drents-Friese Wold. 2 nachten incl. ontbijt in 3* Holland Inn Wolvega 8,2 2 keer 3-gangendiner, gratis parkeren en wifi Incl. rondvaart door Giethoorn Aankomsten t/m okt. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6