Goes neemt beleid subsidies onder loep Tennisclub nog niet gerust over nieuwe wijk Luijsterrijk 91,9 JULI BEVELANDEN EN THOLEN 5 Nieuwe leverancier hulpmiddelen Medipoint zit op 'toplocatie' in Goes Lekker oif uw regio, sfreekproducfen ppp van Agriwiarkf.' van Agriwiarkf.' streekproduct) FEST'VAl UULEVAItS 1 VÜSSINGEN r Goes verstrekt jaarlijks een flink bedrag aan subsidies, maar hoe veel precies en wordt het geld wel op de juiste manier besteed? Om antwoord op deze en ande re vragen te krijgen, houdt de ge meente het subsidiebeleid dit jaar kritisch tegen het licht. Burge meester en wethouders willen meer inzicht in welke subsidies worden aangevraagd en verstrekt, welk doel daarbij is geformuleerd en of er mogelijk sprake is van ver kapte subsidies binnen de ge meente Goes. Op die vragen moet de komende zes tot negen maan den een antwoord worden gevon den. Ze kunnen de raad, het colle ge en de ambtelijke organisatie helpen bij het maken van keuzes bij de besteding van het subsidie geld. De uitkomsten kunnen lei den tot wijzigingen in het subsi diebeleid. Ook zijn er raakvlakken met het bezuinigingsproces, aange zien de budgetten van de gemeen te onder druk staan. Het onder zoeksrapport wordt in het eerste kwartaal van volgend jaar ver wacht. Op grond van de Verorde ning onderzoeken doelmatigheid en doeltreffendheid gemeente Goes moet het college jaarlijks on derzoeken uitvoeren naar het ei gen beleid. „Onderzoek heeft aangetoond dat met enkele maatregelen overlast kan worden voorkomen", zegt voorzitter Adrie van Dijke van de Ruucstoppelen. „Dat moeten we dan maar geloven." De vereni ging dreigde eerder nog bezwaar te maken als de woningen niet wat verder van de tennisbanen zouden komen. Dat gebeurt niet. Er komt nu een talud met daarop een scherm van ruim vier meter hoog. Volgens Van Dijke zal de Een scherm moet voorkomen dat bewoners last hebben van het gepok van de ballen toekomst leren of daarmee daad werkelijk geluidsoverlast kan wor den voorkomen. „De ontwikke laar heeft ons in elk geval toege zegd dat hij potentiële kopers zal wijzen op onze aanwezigheid, zo dat ze niet gaan klagen als ze iets van ons horen." Het voorontwerp bestemmings plan voor Luijsterrijk ligt momen teel ter inzage. Daarin staat dat er eerst achttien vrijstaande wonin gen komen aan de westkant van de Luysterlaan. De tweede fase bestaat uit het verplaatsen van de voetbalvelden van Noad in weste lijke richting. Op de huidige loca tie van de velden komen daarna zo'n vijftig woningen. Rechtreeks B.ÏÏ Agrimarkt kunt u uaast het standaard assortment ook kiezen, uit ruim aoo bijzondere streekproducten.. Als dochteron.dern.emin.g van, een. landbouwcoöperatie staat Agrimarkt dicht bij de bron.. Poor deze korte keten. krijgt de boer een. eerlijke prys, betaalt ut wiets te veel en. dat de producten. wein-ig kilometers maken, ts ook n.og beter voor het milieu.. INVULLING PAND VLISS'NStN smÈÊr r" Betaal 1x entree voor het Festivalhart en bekijk alle voorstellingen GRATIS festivalonderstroom.nl donderdag 7 juli 2016 Luc Oggel Goes Lang stonden er auto's, daarna tijdelijk levensmiddelen. Maar na jaren leegstand biedt een deel van de voormalige Opelgarage op Klein Frankrijk in Goes nu on derdak aan Medipoint, sinds juni de nieuwe leverancier van hulp middelen in de Oosterscheldere- gio. In de winkel annex showroom staan nu rollators en scootmobielen te glimmen, in de werkplaats wordt eraan gesleu teld. Het bedrijf zat eerst in Vlis- singen, maar heeft vanwege de centralere ligging in het werkge bied gekozen voor Goes. „Een toplocatie met veel ruimte", zegt leidinggevende Michel Geijp (foto). In Goes werken zo'n 25 mensen, vier mensen zijn in de buitendienst actief. In de Oosterschelderegio heeft Me dipoint, dat de levering van hulp middelen per juni heeft overge nomen van de firma Beenhak ker, zo'n 7.500 klanten. FOTO MARCELLE DAVIDSE Luc Oggel Goes Helemaal gerust zijn ze er nog niet op bij tennisvereniging De Ruucstoppelen in Sint Philips- land. De club is bang dat bewo ners van de toekomstige wijk Luijsterrijk gaan klagen over ge luidsoverlast door het gepok van de ballen. Toch zal ze geen bezwaar maken tegen de komst van de nieuwe wijk. Rob Paardekam Sint Philipsland ig 10 t/m zaterdag 16 juli: foldervoordeel met producten uit üw regio! Van zondag 10 t/m zaterdag 16 juli: extra veel ALium»™ Manneke en SjeC <fe Baar, ben Boertje) A<lawt#Ta"'S. o ui, Goedereede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67