Schandpaal is geen oplossing Bibliotheek Yerseke naar hoogste bieder Film by the Sea toont 'Alleen op de wereld' m m 2 ZEELAND Koffie MOSSELEN GEVOLGEN TTX Commentaar De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een gevoelige snaar geraakt. De bekendmaking van de verpleeghuizen die ondermaatse zorg leveren maakt veel los. Instellingen haasten zich hun slechte beoordelingen te weerleggen. Het Middel burgse Eben-Haëzer merkt terecht op dat de inspectie de bevindin gen uit 2015 meldt, maar een positiever rapport uit 2016 negeert. Het beeld is dus niet compleet. Dit doet overigens niets af aan de onvolmaaktheden die de inspectie eerder noteerde. Die kunnen kennelijk ontstaan. Het is dus zaak waakzaam te blijven. In de Zeeuwse instellingen die werden gecontroleerd, zijn geen grote misstanden. Althans, gegeven de huidige lage normen voor de verzorging van kwetsbare ouderen. Ook mag de kritiek van de inspectie niet worden uitgelegd als een aanval op het personeel. Dat probeert vrijwel altijd en overal er het beste van te maken. Staatssecretaris Martin van Rijn was er deze week snel bij om maatregelen aan te kondigen tegen de instellingen die in gebreke blijven. Desnoods sluiting. Dat lijkt een krachtig antwoord. In wer kelijkheid doet de regering te weinig. Al jaren gaat de zorg langs de rand van de afgrond. En soms eroverheen, getuige de mensonte rende toestanden die nu en dan de kop opsteken. De schandpaal die de inspectie nu op verzoek van de WD opricht, is nuttig om sommige minder goede instellingen bij de les te krijgen. Maar hij leidt af. Want het gaat om het structurele tekort aan personeel en aan geld. Voor Nederlanders die ouder worden is opname in een verpleeghuis een schrikbeeld. Je moet er niet alleen omgaan met je onvermijdelijke beperkingen, je moet ook genoegen nemen met zorg die niet optimaal is. Dit kan niet zo blijven. Alle verpleeghui zen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden. Alle verpleeghuizen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden Een forse uitbreiding van het Oos- terscheldemuseum in Yerseke is definitief van de baan. Het biblio- theekpand aan de Paardenmarkt dat het museum daarvoor op het oog had, wordt verkocht aan de hoogste bieder. „Dat is jammer", reageert voor zitter Adri Boone. „Maar we heb ben nog een ander plan liggen." Dat andere plan behelst uitbrei ding met de voormalige bodewo ning en overkapping van de bin nenplaats. Het museumbestuur heeft de toezegging van Reimers- waal, eigenaar van het pand, dat de opbrengst hiervoor wordt ge bruikt. Aanvankelijk onderzochten het museum en de Hervormde Kerk of ze samen het gebouw konden benutten. Volgens wethouder Izak Vogelaar zijn de partijen daar niet uitgekomen, mede omdat de kerk het hele gebouw zou willen benutten. Daarop besloot de ge meente Reimerswaal het hele bi- bliotheekpand te koop te zetten. Geïnteresseerde partijen kun nen eind september een bod uit brengen. De gemeenteraad velt in november het definitieve oordeel. Of de kerk een bod doet is nog niet zeker. Jan Rijstenbil, voorzit ter van het college van kerkrent- meesters, zegt dat de kerk eerst een bouwkundige inspectie wil la ten uitvoeren. De dorpskerk ligt op vier meter afstand van de bibliotheek. Het pand zou met de kerk kunnen worden verbonden en dienst doen als verenigingsgebouw, ter vervanging van De Haven. Als de Hervormde Gemeente er niet in slaagt het bibliotheekpand te bemachtigen, dan wil ze een aanbouw realiseren met daarin on der meer nieuw sanitair. Almanak Hoewel zijn werkgever hem on beperkt van gratis koffie voor ziet, bestelt de Middelburger tussen de middag graag een bakje troost op eigen kosten in een nabijgelegen lunchroom. Steevast vraagt hij om een kof fie verkeerd. Afgelopen week kreeg hij echter een gewoon kopje koffie. Gedachteloos dronk hij het op, maar de ser veerster kwam geschrokken naar hem toe. „Sorry, u had toch koffie verkeerd besteld en nu heeft u verkeerde koffie ge kregen!" Verwenmiddag mantelzorgers Van Doornum raadsgriffier Plan voor extra parkeerplaats SCHORE Toekomst Schore wordt besproken VLISSINGEN De Nederlandse tele visieserie Alleen op de wereld gaat dit jaar in Vlissingen in première Een nieuw plafond in één dag! tijdens het festival Film by the Sea. De cast met onder anderen Georgina Verbaan, Ricky Koole en Julian Ras zal zondag 11 septem ber over de rode loper van CineCi- ty binnenlopen. De serie is gebaseerd op het boek Alleen op de wereld (Sans fa milie) van Hector Malot uit 1878. Het verhaal is tot een hedendaag se serie bewerkt over het jongetje Remi in Nederland. Remi is een vondeling, hij woont bij Betty Bar- barin, de moeder die hem vond. Als er een nieuwe man in huis komt, wordt Remi weer alleen ge laten. De oude Vitalis ontfermt zich vervolgens over hem. donderdag 7 juli 2016 ii Joeri Wisse Yerseke Tip? redactie@pzc.nl BORSELE Mantelzorgers uit de ge meente Borsele krijgen op donderdag 28 juli een ver wenmiddag voorgescho teld. Zij kunnen dan, met of zonder zorgvrager, aan schuiven voor een high-tea in restaurant en partycen trum Landlust in Nieuw- dorp. Aanmelden kan via Vrijwilli- gersHuis Borsele in 's-Gra- venpolder (0113-J3119 99 of via info@vrijwilligershuis.nl. Dit kan tot uiterlijk 20 juli. GOES Barbara van Doornum (35, foto) uit Vlissingen wordt vanavond tijdens de raads vergadering voorgedragen als nieuwe griffier van Goes. Zij volgt Hans Scher- penzeel op. Van Doornum is sinds 2007 werkzaam bij de provincie Zeeland, sinds februari 2015 is zij waarne mend beleidscoördinator voor GS en vanaf oktober 2015 is zij tevens bestuurs- adviseur van gedeputeerde Carla Schönknecht. KRUININGEN Parkeren bij het gemeente huis in Kruiningen moet makkelijker worden. Het Rei- merswaalse college van B&W komt na de zomer met een plan om de braak liggende kavel aan de Brou werijstraat in te richten als parkeerterrein. Sinds het consultatiebureau en de centrale bibliotheek zich hebben gevestigd in ge bouw Bachten Vaete, is de parkeerdruk bij het gemeen tehuis toegenomen. De gemeente Kapelle en de dorpsraad Schore houden vanavond een informatie avond over de toekomst van Schore. Dorpsbewoners kunnen tij dens deze bijeenkomst ook hun eigen toekomstvisie ven tileren. De avond vindt plaats in dorpshuis Schore en begint om 19.00 uur. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65