Moderne snufjes bij Ronde van Heinkenszand O O) CD 12 Minnaard in top 10, Tolhoek in vlucht Kerkhove gaat op het nippertje door Carolein troeft broer Christiaan af Nicolas Nubé geeft vijf dagen in de week les Speler uit Oud-Vossemeer heeft het halen van de KLM Open als droomdoel. „Het zou fantastisch zijn als het lukt", zegt hij. Maar zo niet, dan is er geen man over boord. Als ik eenmaal op gang kom, ben ik lastig bij te houden Wielrenner Marco Minnaard (foto) uit We- meldinge rijdt in de Ronde van Oostenrijk mee voor een goed klassement. De coureur van Wanty-Groupe Gobert werd gisteren negende in een zware bergetappe en staat nu tiende in het algemeen klassement. Hij kwam van de twintigste plek. Antwan Tolhoek uit Yerseke, die vorige maand in de Ronde van Zwitserland al zo vaak van voren zat en de bergtrui verover de, liet zich ook zien op weg naar de Edel- weissspitze. Hij reed tot vijf kilometer voor de finish in de kopgroep. Tolhoek finishte uiteindelijk als 28ste op 8.08 minuten. Ploeggenoot Nick van der Lij- ke uit Middelburg zat nog net voor hem. Hij werd 21ste op 6.25. Tijdens de eerste ronde van het 50.000 dol- lartoernooi in het Duitse Versmold voor kwam Lesley Kerkhove ternauwernood uit schakeling. De Zierikzeese tennisster, als achtste geplaatst, had gisteren grote moeite met de Duitse Anne Schaefer. Nadat ze de eerste set snel met 6-2 verloor, herstelde de Schouwse zich met een 6-3-overwinning in de tweede set. In de derde set moest er na vele breaks over en weer een tiebreak aan te pas komen. Die eindigde met 7-5 in het voordeel van Kerkhove. Vorige week werd ze nog in de eerste ronde uitgeschakeld bij de Driekleur Challenger Zeeland in Middelburg. PAARDENSPORT Christiaan van de Plasse en zus Caro lein eisten in de springwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland een hoofd rol op. Allebei won nen ze een keer. In de klasse Z voer de Carolein de bo ventoon. De amazo ne uit Wemeldinge vloog met de ruin Delta Mossel Eros in 29,72 seconden over het parkoers. Zij bleef broer Cristiaan met Delta Mossel Flora de L'Imperme- able anderhalve tel voor. Christiaan pak- te wel de zege in de klasse M. Aan zijn foutloze barragerit in een tijd van 33,57 seconden kon nie mand tippen. Vasseur Bouwman tiekem hoopt hij nog een wildcard in de wacht te sle pen voor de KLM Open, het presti gieuze toernooi waar hij al twee keer eerder aan deelnam. Bij het PGA Holland kampioenschap in het Zuid-Limburgse Wittem zou het dit weekeinde zomaar kunnen gebeuren. De in Oud-Vossemeer woonachtige topgolfer Nicolas Nubé (31) houdt het liefst een slag om de arm. Winnen in Wittem - de voorwaarde om zich te plaat sen voor het KLM Open dat in sep tember op The Dutch in Spijk wordt gespeeld - ziet hij zichzelf niet zo gauw doen. Met de training op golfcentrum Reymerswael, waar hij vijf dagen in de week les geeft, gaat het alle maal lekker. En zijn zeventiende plaats bij de Wouwse Plantage Trophy was onlangs ook bemoedi gend. Maar de beste zijn in een sterk veld, dat is net even wat an ders. „In Wittem kunnen wel der tig spelers winnen, en daar ben ik er één van." Schaken De baan in Zuid-Limburg ligt hem wel. Dat zou een voordeel kunnen zijn. „Het is een tactische baan. Je hoeft er niet per se lang te slaan. Echt plaatsen is belangrijk." Zo'n manier van spelen past bij Nubé. Hij noemt het schaken op de golfbaan. „Ik kan me ergens goed in vastbijten. En als ik een maal op gang kom, ben ik lastig bij te houden." Voor dit seizoen had hij zich voorgenomen om zijn plaats bij de top 20 van het land te herove ren. Om daadwerkelijk in de buurt van het prijzengeld te ko men, zou hij zelfs nog vijf plaat sen hoger moeten eindigen. „Het heeft veel met vertrouwen te ma ken. En dat is groeiende." Nubé is op de weg terug na een zware depressie. Zowel in de per soonlijke sfeer als sportief zat het tegen. Twee inktzwarte jaren lig gen achter hem. Daarom ook is hij blij met waar hij nu staat. „Ik ben terug op het pad. Het lichtje brandt weer." Als Nubé het spoor terug volgt, komt hij ergens halverwege het jaar 2012 uit. Op dat moment zat hij nog vol met internationale am bities. De resultaten vielen tegen, het schaarse sponsorgeld was na genoeg op en noodgedwongen brak hij zijn tour langs de grote toernooien af. Nubé had het even helemaal gehad met de golfsport. „Het voelde als afscheid." Vreemd genoeg was 2013 een topjaar, met winst in Wouwse Plantage en bij het internationaal teamkampioenschap. Net als twee jaar daarvoor wist hij zich te kwa lificeren voor de KLM Open. Hoe wel sportieve successen uitbleven, kijkt hij met plezier terug op die hoogtepunten uit zijn loopbaan. „Je staat naast spelers die zó goed zijn. Het kwijl loopt uit je mond. Tegelijkertijd weet je dat je zelf een dergelijk niveau nooit van je leven zult halen." Nubé, die opgroeide in Hoeven en ook lange tijd in Bergen op Zoom woonde, wist dat hij keuzes moest maken. „Daar heb ik wel een paar jaar mee geworsteld." Zijn trainingsuren zijn maar een fractie van wat ze vroeger waren. „Dan weet je ook dat je niet meer beter wordt." Wel heeft de Thoolse golfer zich sinds kort verzekerd van de techni sche adviezen van trainer Ralph Miller, lid van het team waarmee hij het internationaal kampioen schap in de wacht sleepte. De meeste tijd en energie steekt hij echter in het lesgeven als golfpro in Rilland. „Daar verdien ik mijn brood." Open karakter Met een vriendin en een dochter tje thuis in Oud-Vossemeer is die keuze ook niet zo moeilijk. Boven dien heeft hij het prima naar zijn zin op het golfcentrum aan de boorden van de Westerschelde, al zeven jaar lang. „Het is in alle op zichten een baan met een open ka rakter. Dat geldt voor de wind die er vrij spel heeft, maar gelukkig ook voor de mensen die er ko men." Na Wittem volgt nog een reeks toernooien, met twee extra kan sen op een wildcard voor de KLM Open. Nubé wil zich geen onnodi ge druk opleggen. Hij heeft leren relativeren. „Het zou fantastisch zijn als het lukt. Het is een droom doel. Maar als het niet gebeurd, is het ook goed." Nabij de meet komt een LED- scherm met een oppervlakte van zo'n zes vierkante meter. Hierop zullen onder meer de doorkomst tijden worden getoond. „We zijn nu eenmaal vooruit strevend op dit gebied", zegt Leo Bakker van TMZ en de stichting Vitesse, die samen de wedstrijd houden. „Het is voor het eerst dat bij een criterium in Zeeland een dergelijk scherm komt. Naast de doorkomsttijden zijn er ook de complete uitslag en reclamebood schappen op te zien." Maar ook mensen die niet in het finishgebied staan, kunnen de wedstrijd volgen. De TMZ heeft namelijk ook een gratis app (Race- Mon) voor smartphones. Ook kan de wedstrijd via internet gevolgd worden. Het criterium van Heinkens zand trekt ieder jaar veel deelne mers en daardoor ook veel pu bliek. Dat heeft vooral ook te ma ken met een professionele organi satie en uiteraard ook met het groot aantal premies dat er te ver dienen valt in het Bevelandse dorp. In de Dorpsstraat (bij het Van der Biltplein) wordt er om 18.00 uur begonnen met de D-categorie en de S/P-klasse. Om 19.00 uur volgen de veteranen, waarna de amateurs vanaf 20.15 uur hun wed strijd rijden. donderdag 7 juli 2016 WIELRENNEN TENNIS In aanloop naar de Kustmarathon van 1 oktober geeft atletiektrainer Jan de Wilde een flink aantal open trainingen op het par koers. De eerste is komende zondag. Het ver trek van de training van circa anderhalf uur is om 10.00 uur op de grote parkeerplaats aan de Westkapelseweg in Zoutelande. Carolein van de Plasse 1 Bij de Polder loop in het Bel gische Watervlet is Sabine Vas seur tweede ge worden bij de vrouwen. De atle te uit Axel kwam na 12,6 kilometer uit op een tijd van 1.01.26 uur. Bij de categorie jonger dan 40 jaar bleek Vas seur zelfs de snelste te zijn ge weest. Pim Bouwman J Profvoetballer Pim Bouwman, afkomstig uit Oost-Souburg, knoopt er een derde seizoen aan vast op Cy prus. Na twee jaar bij Enosis Neon Paralimni gaat hij verder bij Ermis Arra- dipou. Dat hand haafde zich, in te genstelling tot Enosis Neon Pa ralimni, op het hoogste niveau. Golfer Nubé kan Ben van den Aarssen Rilland —Nicolas Nubé, golfer Bij de Ronde van Heinkenszand, die vrijdagavond voor de 41ste keer verreden wordt, heeft Trim- belangen Midden-Zeeland (TMZ) iets nieuws: een groot beeldscherm bij de finish. Wim de Vos Heinkenszand ■E o o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60