Brocante is een virus Medipoint in garage SCHOUWEN-DUIVELAND 5 VLOOIENMARKT 24 JAAR ONDER DE ROOK VAN ZIERIKZEE A De handel in tweedehands waar floreert op de voormalige akkers van de familie Kloet. Hij windt er zelf geen doekjes om. Rien Kloet van de Zierikzeese Vlooienmarkt is 'héél erg streng'. Het is één van de pijlers waarop het succes van de markt -162 kra men, duizenden bezoekers per dag- rust. Gisteren was de eerste Dus niet als je eens een slechte dag hebt al om drie uur gaan inpakken van een reeks van negen in het 24ste seizoen. Begonnen met een kraampje of veertig 'om wat mensen te trekken' is de Vlooienmarkt alleen maar ge groeid. Het boeren aan de rand van de stad had z'n langste tijd gehad en de familie Kloet zocht, naast de camping, een andere invulling voor de lap grond van 7,5 hectare. „Een grandioze locatie natuurlijk, onder de rook van Zierikzee." Die plek is volgens Kloet de voornaamste oor zaak van het succes. Maar zijn haast legendarische strengheid heeft in de loop der jaren ook vruchten afge worpen. „Marktexploitanten blij ven staan tot vier uur mét een volle kraam. Dus niet als je eens een De vlooienmarkt oogt immer strak. De paden zijn fris gemaaid, de wc's op en top schoon. vijf jaar geleden op vakantie ge weest, maar komen elk jaar -zelfs uit Limburg- terug voor de Vlooienmarkt." GOES Lang stonden er auto's, daarna tijdelijk levensmiddelen. Maar na jaren leegstand biedt een deel van de voormalige Opelgara- ge op Klein Frankrijk in Goes nu onderdak aan Medipoint, de nieu we leverancier van hulpmiddelen in de Oosterschelderegio. Me dipoint heeft de levering van hulp middelen per juni overgenomen van de firma Beenhakker. Het be drijf zat eerst in Vlissingen, maar heeft vanwege de centralere lig ging in het werkgebied gekozen voor Goes. In Goes werken zo'n 25 mensen, vier mensen zijn in de buitendienst actief. In de Ooster schelderegio heeft Medipoint zo'n 7.500 klanten. Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl slechte dag hebt al om drie uur gaan inpakken. Daar betalen men sen geen entree voor", geeft Kloet als voorbeeld aan. En met hoeveel bont en geva rieerd tweedehandsspul de verko pers ook aankomen, de Vlooien markt oogt immer strak. De paden zijn fris gemaaid, de wc's op en top schoon en bezoekers worden met duidelijke borden richting broodje hotdog en bakje friet geloodst. Die overigens ook tot het einde aan toe geserveerd worden. „We heb ben dat in het begin uitbesteed maar dan was de friet opeens halverwege de middag op. Nu doen we het zelf." Ga je met het één of ander toch de fout in dan heeft de marktmeester aan één en kele zin genoeg. „Hij zei: dat hoef je dus nóóit meer te doen", herinnert een verkoopster zich lachend de 'corrige rende tik op de vingers' die ze ooit kreeg. Maar eerlijk is eerlijk: „De he le organisatie hier krijgt absoluut een tien." We doen het samen, zegt Kloet over het contact met de marktexploitan ten. Die komen, net als de bezoe kers, van heinde en verre. „En die willen ook een mooie markt op bouwen en er samen voor de be zoekers een prachtige dag van ma- Vlnr: Anne met haar moeder Connie Steendijk en Monique Oosterom op de Vlooienmarkt, die elke ken. Er zijn bezoekers die zijn hier woensdag wordt gehouden, foto dirk-jan gjeltema L'SS'NGtN Betaal 1x entree voor het Festivalhart en bekijk alle voorstellingen GRATIS festivalonderstroom.nl donderdag 7 juli 2016 Succes dankzij grandioze plek en strenge marktmeester Esme Soesman Zierikzee Rien Kloet, marktmeester Tafeltje, kruik en een rieten mand om ontbijt in te serveren. Vriendin nen Monique Oosterom en Connie Steendijk (met dochter Anne) trekken een hoog opge laden bolderkar en twee volgepropte bood schappentassen op wieltjes met zich mee. De één heeft brocante- en tuinplantenwinkeltje annex B&B Buitenge woon in Kamperland, de ander in dezelfde plaats biologische boer derijwinkel de Koren schoof. De 'schatten' die zij op de Vlooien markt op de kop tik ken, zijn voor verkoop in hun eigen winkels en soms ook voor eigen gebruik. De Zierikzeese vlooienmarkt is een goede markt, oordelen zij. Met een goede mix aan oud en nieuwer spul en aan kenners en mensen die zomaar wat doen. Zelf liepen ze het 'brocante virus' al lang geleden op. „Je moet een beetje gek zijn én creatief." PREFAB TUINHUIZEN, GARAGES, BERGINGEN, AANBOUWEN PAARDENSTALLEN Dubbelzijdig houtskeletbouw, houtskelet/ metselwerk en prefab beton elementen SYSTEEMBOUW B V. De Huufkes 42 (Industrieterrein Eeneind II) 5674 TM Nuenen fax (040) 283 92 73 www.boha.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59