Schandpaal is geen oplossing Grote brand fataal voor twee kastanjes Film by the Sea toont 'Alleen op de wereld' ■dWMW»! 2 ZEELAND Koffie MOSSELEN GEVOLGEN TTX Commentaar De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een gevoelige snaar geraakt. De bekendmaking van de verpleeghuizen die ondermaatse zorg leveren maakt veel los. Instellingen haasten zich hun slechte beoordelingen te weerleggen. Het Middel burgse Eben-Haëzer merkt terecht op dat de inspectie de bevindin gen uit 2015 meldt, maar een positiever rapport uit 2016 negeert. Het beeld is dus niet compleet. Dit doet overigens niets af aan de onvolmaaktheden die de inspectie eerder noteerde. Die kunnen kennelijk ontstaan. Het is dus zaak waakzaam te blijven. In de Zeeuwse instellingen die werden gecontroleerd, zijn geen grote misstanden. Althans, gegeven de huidige lage normen voor de verzorging van kwetsbare ouderen. Ook mag de kritiek van de inspectie niet worden uitgelegd als een aanval op het personeel. Dat probeert vrijwel altijd en overal er het beste van te maken. Staatssecretaris Martin van Rijn was er deze week snel bij om maatregelen aan te kondigen tegen de instellingen die in gebreke blijven. Desnoods sluiting. Dat lijkt een krachtig antwoord. In wer kelijkheid doet de regering te weinig. Al jaren gaat de zorg langs de rand van de afgrond. En soms eroverheen, getuige de mensonte rende toestanden die nu en dan de kop opsteken. De schandpaal die de inspectie nu op verzoek van de WD opricht, is nuttig om sommige minder goede instellingen bij de les te krijgen. Maar hij leidt af. Want het gaat om het structurele tekort aan personeel en aan geld. Voor Nederlanders die ouder worden is opname in een verpleeghuis een schrikbeeld. Je moet er niet alleen omgaan met je onvermijdelijke beperkingen, je moet ook genoegen nemen met zorg die niet optimaal is. Dit kan niet zo blijven. Alle verpleeghui zen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden. Alle verpleeghuizen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden Woordvoerder van de gemeente Toon Wandel vertelt dat de kastan jebomen waren aangetast door de grote brand, die in september het voormalige warenhuis Goud zwaard verwoestte. Omstanders zagen niet wat er mis was met de bomen, maar volgens Theo Nieu- wenhuizen, eigenaar van Habo Hoveniers, waren ze niet meer ge zond. „Ze waren instabiel gewor den door de brand en de gemeen te was bang dat de takken of zelfs de complete bomen een hevige storm niet zouden overleven." Of er andere bomen voor terug komen, is nog niet zeker. „We wachten eerst even af wat er op de plek van het warenhuis komt", aldus woordvoerder Wandel. „Dat gat wordt op termijn vast wel Voorlopig komen er nog geen nieuwe bomen voor terug weer gevuld." Maar echte plannen liggen daarvoor nog niet op tafel. Dinsdag werden ook al twee bo men weggehaald in Zierikzee. De ze waren aangetast door zwavel- zwam, een ziekte die de boom van binnenuit doet rotten. Daar door brachten ook deze bomen de veiligheid in gevaar. Almanak Hoewel zijn werkgever hem on beperkt van gratis koffie voor ziet, bestelt de Middelburger tussen de middag graag een bakje troost op eigen kosten in een nabijgelegen lunchroom. Steevast vraagt hij om een kof fie verkeerd. Afgelopen week kreeg hij echter een gewoon kopje koffie. Gedachteloos dronk hij het op, maar de ser veerster kwam geschrokken naar hem toe. „Sorry, u had toch koffie verkeerd besteld en nu heeft u verkeerde koffie ge kregen!" Kunst op plein Montmaertre Beiaardconcert brengt extra's Concert door fanfare Vlooienmarkt blijft succesnummer VLISSINGEN De Nederlandse tele visieserie Alleen op de wereld gaat dit jaar in Vlissingen in première Een nieuw plafond in één dag! tijdens het festival Film by the Sea. De cast met onder anderen Georgina Verbaan, Ricky Koole en Julian Ras zal zondag 11 septem ber over de rode loper van CineCi- ty binnenlopen. De serie is gebaseerd op het boek Alleen op de wereld (Sans fa milie) van Hector Malot uit 1878. Het verhaal is tot een hedendaag se serie bewerkt over het jongetje Remi in Nederland. Remi is een vondeling, hij woont bij Betty Bar- barin, de moeder die hem vond. Als er een nieuwe man in huis komt, wordt Remi weer alleen ge laten. De oude Vitalis ontfermt zich vervolgens over hem. donderdag 7 juli 2016 li De Noordstraat in Burgh-Haam- stede is sinds gisteren nog iets jes kaler. Twee bomen die voor het afgebrande warenhuis ston den, zijn weggehaald. Volgens de gemeente waren ze een ge vaar voor de veiligheid. Elodie Kint Burgh-Haamstede —Toon Wandel, gemeente Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Het plein Montmaertre is za terdag weer het toneel van kunstenaars. Vanaf 11.00 uur wordt er geschilderd, geboetseerd, getekend en gemusiceerd. Voorbijgan gers mogen meedoen. Stichting Montmaertre houdt deze kunstmarkt elke (zonnige) zomerzaterdag. Het plein Montmaertre is ge legen aan de Maarstraat in Zierikzee. Meer informatie op www.werkplaatsdever- beelding.nl. ZIERIKZEE In de binnenplaats van het Stadhuismuseum in Zierik zee vindt zaterdag vanaf 14.00 uur een concert plaats met zang, harp en beiaard. Vanaf de toren zal stadsbeiaardier Janno den Engelsman (foto) concerte ren en beneden tussen de toeschouwers bevindt zich het duo NYO, bestaande uit sopraan Nynke de Jong en harpiste Yolanda Davids. Het concert duurt ongeveer een uur. OOSTERLAND Muziekvereniging Ooster- lands Fanfare geeft morgen avond een concert in Oos- terland. Het optreden vindt plaats in de tuin voor dorpshuis Oos terhof, Sint Joostdijk 27. Er wordt een gevarieerd pro gramma gebracht. Het concert begint om 19.45 uur. Bij slechte weersomstandig heden wordt het concert in de grote zaal van Ooster hof gehouden. ZIERIKZEE De locatie is grandioos en de marktmeester streng. Tel die twee elementen bij el kaar op en je hebt een gou den formule te pakken. De Vlooienmarkt in Zierikzee van Kloet, die dit jaar het 24ste seizoen in gaat, groeit van meet af aan. ZEELAND 5 PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57