Rust in de kerk, lol op de Markt w J 4 EVENEMENT VAN DE WEEK Brugge Het Cactusfestival neemt komend weekend bezit van het Minnewaterpark in Brugge. Met veel optredens, foodtrucks, vermaak voor de kinderen en een camping heeft dit 'sfeerevenement' veel te bieden. Robuust geeft een feestje op de Markt in Middelburg Structuravoor het eerst Outdoor In Nederland is het misschien minder bekend, maar het Cac tusfestival in Brugge mag zich al jarenlang verheugen op dui zenden bezoekers. Het festival heeft een capaciteit van 9.000 bezoekers per dag. De organi satie hoopt verspreid over drie dagen zo'n 25.000 mensen over de vloer te krijgen. Het driedaagse evenement wordt georganiseerd door het Cactus Mu ziekcentrum, dit jaar voor de vijfen dertigste keer. De organisatie heeft voor de editie van 2016 een paar grote namen weten te strikken. Onder anderen Gregory Porter, Charles Bradley, Laura Mvula, AIR en Damien Rice maken hun op wachting. Met name die laatste zorgt volgens woordvoerster Loes Maveau deels voor het succes van de kaartverkoop op zaterdag. „De dagtickets voor deze dag zijn uitverkocht. Voor vrijdag en zondag zijn er nog toegangskaarten AIR Synthesizers uit de jaren 70 te koop. Ook de combitickets zijn nog verkrijgbaar. Dit jaar valt de bijzon dere belangstelling vanuit Nederland op. Een groot deel van ons publiek komt uit West-Vlaanderen en België, maar ook mensen uit onze buurlan den weten ons steeds vlotter te vin den. We hebben een heel uiteenlo pend publiek: mensen die komen voor de gezellige sfeer of puur voor de muziek. Van gezinnen met kinde ren tot oudere mensen." Hoewel het de vijfendertigste edi tie is, wordt het lustrum niet bewust gevierd. Maveau: „We zijn wel bij zonder trots op de samenstelling van het festivalprogramma. We zijn er volgens mij in geslaagd om daarin een mooie opbouw te maken, waar bij we groepen uit verschillende gen res samenbrengen." Rustpunt Het Cactusfestival blijft bouwen aan zijn reputatie als sfeerfestival. Daarom is er dit jaar iets nieuws toe gevoegd aan het terrein. In de Cactus Oasis wordt een rustpunt gecreëerd. Dit jaar valt de bijzondere belangstelling uit Nederland op Bezoekers kunnen verfrissing zoeken in het openluchtzwembad, de Car pool of onder de boomdouche. Daarna is het fijn chillen in een hangmat of strandstoel op het zon neterras of in de gloednieuwe zit ruimte Tentakel. Ook voor de kinderen is er genoeg te beleven, in de speeltuin en het cir cusatelier. Afvaleiland Het Cactusfestival werkt aan duur zaamheid. Het is voor andere organi saties een voorbeeldfestival op dat gebied. Een milieucrew houdt het terrein schoon en zorgt ervoor dat al het afval op zogenaamde afvaleilan- den wordt gesorteerd voor recycling. Er mag niet worden geflyerd, er wordt overal ledverlichting gebruikt en bezoekers worden bovendien ge stimuleerd om milieuvriendelijk ver- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Vinyl f Dance donderdag 7 juli 2016 Prikkel je zintuigen op Cactusfestival Mariskaden Hartog Absolute headliner van het Cactusfestival dit jaar is het Franse duo Air op zondag. Het heeft net een nieuw album uit en is deze zomer op geen enkel ander Belgisch podium te zien. Het duo bestaat uit Nicolas Godin en Jean-Benoit Dunckel en brak in 1995 door met het album Moon Safari. Air is bekend van num mers als Sexy Boy, Cherry Blossom Girl en Playground Love. Het duo staat bekend om zijn warme geluid, af komstig uit synthesizers uit de jaren 70 en an dere oude instrumenten. 44 Loes Maveau Het is een weekend van uitersten op muziekgebied. In twee kerken kunnen liefhebbers genieten van een rustig, klassiek concert. Maar in de openlucht kan dit weekend worden ge danst. In Terneuzen draaien 30 dj's en in Middelburg is een feest met live-muziek op de Markt. Koffie, vinyl en barbier. Met dit verrassende concept opende Robuust in juli 2015 een zaak aan de Markt in Middelburg. Vanaf het begin trok Robuust een trouw pu bliek. Op zaterdag doen eige naren Steffen Brinkhaus en Milou Kuijper daarvoor iets terug: Robuust viert de eerste verjaardag met een feestje voor de deur. ,,'s Middags een platenbeurs en 's avonds op tredens. En tussendoor iets te eten." Een foodtruck, een sala- debar, een biertruck, een ijsco kar. Steffen: „Zo wordt het een Robuustpleintje, tussen onze /L, i i14 zaak en André's Bloemenhal, naar de Lange Delft toe. Met picknicktafels en verlichting. En oude kleden op de grond om op te dansen." Het programma: 13.00u: Platenbeurs met muziek van Rake Klappers! 16.30u: Peetman 18.00u: Slager op wielen, saladebar en biertruck Brouwerslokaal Groede 18.15u: Gemina 19.30u: Molly and Tenbrooks 20.15u: DJ Vindictiv 21.30u: Bartcore Robuust, zaterdag op de Markt in Middelburg. zaterdag, Techniekstraat Terneuzen, aanvang 15.00 uur. Dertig dj's op drie podia en ruim 1.500 bezoekers in de openlucht. Op zaterdag vindt Structura Out door plaats in Terneuzen. Door het dj-festival van mei naar de zomer te verplaatsen, hoopt de organisatie ook toeristen te trekken. Op deze derde editie is het aantal podia uit gebreid van twee naar drie. Structura:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48