wa slSSiiMlIi 'Giacomo krijgt m'n plekje echt niet zomaar' De Kok deelt tik uit aan Harmes Zuidweg weet nu al dat het goud wordt 13 voetballers extra in zichzelf willen investeren urattTOHi M&mv? wmamx mmmammz Martijn de Kok deelde gisteravond in de eerste stratenloop van 2016 de eerste tik uit aan Erwin Har mes, die vorig jaar het stratenloop- circuit won en De Kok naar de tweede plaats verwees. De atleet uit Heinkenszand liet in Zoutelan de driekwart van de wedstrijd Harmes het werk doen, om in de laatste kilometer de zege binnen te halen. Monique Verschuure won bij de vrouwen en zette een flinke stap in prolongatie van haar titel in 2015. Ruim 200 deelnemers werden om half acht voor de kerk van Zou telande weggeschoten. Zij liepen 10 kilometer, verdeeld over drie rondes. Harmes trok zoals gewoon lijk de kar, met De Kok in zijn spoor. Ralph Wiessner keek op de derde stek al snel tegen een flinke achterstand aan. Na twee rondes was er al een enorm gat gevallen tussen de twee koplopers en de achtervol gers. In de Langstraat zette De Kok uiteindelijk een knappe tijd van 32.05 minuten neer. Zijn Mid delburgse concurrent kwam vijf seconden later over de meet. Ralf Wiessner maakte zijn startnum mer 3 waar in een tijd van 33.45. Blessure Monique Verschuure had on danks haar blessure weinig tegen stand bij de vrouwen. De atlete uit Yerseke won in 39.15. Leonie Ton liep ontspannen op de twee de stek. Zij hield Annet van der Linde en Baukje Doedee, die na een jaar blessures voor het eerst weer aan de start stond, achter zich. Ton noteerde 41.34. Het stratenloopcircuit gaat in to taal over vijf wedstrijden, waar van de laatste op 3 augustus in Vlissingen is. Wie voor de eindze ge in aanmerking wil komen, moet minimaal vier uitslagen neerzetten. Het kan niet anders of Naomi Zuidweg landt op 17 juli op Schip hol met een gouden medaille om haar nek. De Middelburgse korf balster doet vanaf zaterdag met Oranje mee aan het WK onder 23 jaar in Tsjechië, en België - de eni ge grote rivaal - doet niet mee. „Dat is vooral heel zuur voor een paar ploeggenoten", zegt ze. „Die wilden namelijk revanche." Eindtoernooien binnen het korf bal worden eigenlijk altijd gewon nen door Nederland. Maar het EK onder 23 jaar van 2014 vormde daar een uitzondering op. Het be lofteteam uit België ging na een verlenging met de titel aan de haal. België zou op het WK in Olo- mouc ook makkelijk de finale kun nen halen, maar heeft ervoor geko zen om het toernooi te laten schie ten. De nationale bond zit naar verluidt krap bij kas en moet keu zes maken. Zuidweg: „Wij balen ervan. Het haalt de spanning weg bij het toernooi. Voor een paar van ons die er in 2014 bij waren, is het extra jammer. Zij hebben twee jaar getraind om die neder laag weg te poetsen, maar krijgen daar de kans nu niet voor." Het WK begint met een wed strijd tegen Turkije. Op de vier da gen erna wordt er ook gespeeld, waarna op donderdag de halve fi- lk ben zelf ook heel benieuwd hoe vaak ik zal spelen nale is en op zaterdag de finale. „De duels zitten allemaal dicht op elkaar. We hebben alleen volgen de week vrijdag rust", vertelt Zuid weg. „Maar dat is wel op te van gen, hoor. We gaan met zestien spelers erheen. Maar hoe de bondscoach het gaat doen, weet ik niet. Ik ben zelf ook heel be nieuwd hoe vaak ik zal spelen." De voormalige speelster van het Middelburgse Swift - nu actief bij KZ/Hiltex in Koog aan de Zaan - ging onlangs met Oranje op trai ningskamp naar Portugal. Daar speelde Nederland twee keer te gen het gastland. Zuidweg: „We hebben ons daar voorbereid op het WK en tegelijkertijd Portugal op weg geholpen. Dat is onder deel van het beleid van de bond: ook andere landen beter maken." Tijdens het WK zal Oranje ook die rol hebben. „Natuurlijk is pres teren het hoofddoel", zegt de Mid delburgse. „Maar we hebben ook de taak om aan andere landen te laten zien hoe korfbal gespeeld kan worden en hoe mooi de sport is. Het is niet dat we per se de grootst mogelijke uitslag moeten neerzetten." Voor Zuidweg (22) wordt het haar laatste toernooi met Oranje onder 23 jaar. Ze is te oud om een volgend toernooi nog mee te kun nen maken. Wil ze dan nog na mens Nederland spelen, dan zal ze in beeld moeten komen bij het grote Oranje. donderdag 7 juli 2016 hele zomer door -V r Hersteltrainer Arie Dekker (links) gaat in de zomer drie keer in de week aan de slag met voetballers die dat willen, foto camile schelstraete „Voet afwikkelen, niet wandelen!" Op deze mooie zomeravond, eer ste week juli, luisteren W Terneuzen-speler Ryan de Regt en Ter- neuzense Boys-spelers Ruud Hoogesteger en Giacomo Dhooge naar de aanwijzingen van Dekker. Het is een gre tig gezelschap, aange zien de meeste spelers - meestal een stuk of tien - pas halverwege juli aansluiten. „Maar ik heb Arie gewoon nodig. Voor mezelf lopen kan ik niet opbrengen", ver telt de 32-jarige De Regt. „Op 16 juli begint onze voorbereiding al, maar dan blijf ik tot eind augustus één keer per week bij Arie trai nen." Giacomo Dhooge (18) is er voor de eerste keer bij. Hij staat aan de vooravond van zijn eer ste volledige seizoen bij de senioren. „En daar hoort een optimale voorbereiding bij. Ik hou wel van wat structuur." Ruud Hoogesteger, bijna twee keer zo oud als zijn teamgenoot, is net als De Regt al vanaf half mei bij Dekker in training. „Vorig seizoen heb ik dat voor het eerst gedaan en toen had ik na de eerste trai ning bij 'De Boys' nog heel wat over. Arie is m'n stok achter de deur, want voor jezelf ga je zelden in het rood. Ik ben bijna 35 en dan moetje het lichaam toch wat extra onder houden. Giacomo krijgt m'n plekje echt niet zo maar..." Sjaak Sinke Zoutelande Roeland van Vliet Vlissingen Naomi Zuidweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42