O CD Moderne snufjes bij Ronde van Heinkenszand 12 Minnaard in top 10, Tolhoek in vlucht Kerkhove gaat op het nippertje door Carolein troeft broer Christiaan af Voormalig oefenmeester ziet dat diverse De herstel- en conditietrainer uit Terneuzen neemt in de aanloop naar een nieuw voetbalseizoen spelers onder handen die fit en zonder blessures aan de competitie willen beginnen. k Vasseur Wielrenner Marco Minnaard (foto) uit We- meldinge rijdt in de Ronde van Oostenrijk mee voor een goed klassement. De coureur van Wanty-Groupe Gobert werd gisteren negende in een zware bergetappe en staat nu tiende in het algemeen klassement. Hij kwam van de twintigste plek. Antwan Tolhoek uit Yerseke, die vorige maand in de Ronde van Zwitserland al zo vaak van voren zat en de bergtrui verover de, liet zich ook zien op weg naar de Edel- weissspitze. Hij reed tot vijf kilometer voor de finish in de kopgroep. Tolhoek finishte uiteindelijk als 28ste op 8.08 minuten. Ploeggenoot Nick van der Lij- ke uit Middelburg zat nog net voor hem. Hij werd 21ste op 6.25. Tijdens de eerste ronde van het 50.000 dol- lartoernooi in het Duitse Versmold voor kwam Lesley Kerkhove ternauwernood uit schakeling. De Zierikzeese tennisster, als achtste geplaatst, had gisteren grote moeite met de Duitse Anne Schaefer. Nadat ze de eerste set snel met 6-2 verloor, herstelde de Schouwse zich met een 6-3-overwinning in de tweede set. In de derde set moest er na vele breaks over en weer een tiebreak aan te pas komen. Die eindigde met 7-5 in het voordeel van Kerkhove. Vorige week werd ze nog in de eerste ronde uitgeschakeld bij de Driekleur Challenger Zeeland in Middelburg. PAARDENSPORT Christiaan van de Plasse en zus Caro lein eisten in de springwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland een hoofd rol op. Allebei won nen ze een keer. In de klasse Z voer de Carolein de bo ventoon. De amazo ne uit Wemeldinge vloog met de ruin Delta Mossel Eros in 29,72 seconden over het parkoers. Zij bleef broer Cristiaan met Delta Mossel Flora de L'Imperme- able anderhalve tel voor. Christiaan pak te wel de zege in de klasse M. Aan zijn foutloze barragerit in een tijd van 33,57 seconden kon nie mand tippen. Bouwman oor Arie Dekker is het een druk ke periode. De 69-jarige her- stel- en conditie trainer bereidt deze maanden di verse voetballers voor op het nieu we seizoen. Al twintig jaar zet de voormalige hoofdtrainer zich minstens drie keer per week vrijwillig in om spor ters te helpen bij hun revalidatie, of om ze te voorzien van een conditio nele upgrade. Om 17.00 uur is zijn eerste sessie, daarna snel naar huis voor een boterham, om vervolgens weer om 19.00 uur op het veld te staan. Of hij nu niet liever lekker op va kantie zou gaan naar een tropisch oord, in plaats van vele uren door te brengen op het Terneuzense sport park Oude Vaart? „Als je een strand tent runt, ga je toch ook niet dicht in de zomer", reageert de kwieke zestiger gevat. Kom bij Dekker ook niet aan dat vroeger alles beter was, dat spelers meer opofferden voor hun zo gelief de sport. De laatste jaren ziet hij steeds meer voetballers naar hem toekomen om in zichzelf te investe ren. „En dat zijn niet alleen maar dertigers. Duurloopjes, tempo-duur- lopen, explosiviteitstraining, alles komt aan bod. Heel soms mogen ze de bal eens aanraken, maar dan wel geprogrammeerd. En af en toe een testje vind ik leuk. Dan neem ik die gasten mee naar de zeedijk. Ik jaag ze echt niet over de kling, maar ze krijgen van mij een goede basis mee om fit en zonder blessures aan het seizoen te starten." In de loop der jaren heeft Dekker diverse sporters meerdere keren on der handen mogen nemen. „En dan bouw je toch een band op. Zeker als spelers wat tegenslag hebben in hun revalidatie, of als voetballers minder spelen dan ze zouden wil len. Ik ben dan hun klankbord. Soms geef je ze een schop onder hun kont, maar vaak moet je ze juist afremmen." Afremmen, dat woord werd in de tijd dat de uit Gouda afkomstige Dekker zelf voetbalde nog niet breed gedragen. Als 27-jarige onder ging hij als speler van Vogelwaarde een meniscusoperatie. „Nadien kwam ik bij de huisarts. Die zei: 'Ga maar weer hardlopen. En als het Ik jaag ze echt niet over de kling, maar ze krijgen van mij een goede basis mee zeer doet, mag je stoppen.' Ik had een conditie als een paard, maar liep heel mijn knie aan gort. Met als ge volg dat ik in drie jaar tijd slechts vier wedstrijden speelde. Dat pro beer ik nu dus te voorkomen bij an deren." Dekker genoot geen medische op leiding, maar weet na al die jaren exact wat hij doet. „Als iemand ver keerd loopt, zie ik dat gewoon. En help ik iemand te revalideren na een zware blessure, dan stuur ik die gene eens in de zoveel weken naar sportmasseur Mario Tanghe. Hij kan de vooruitgang meten." Niet al leen het contact met Tanghe vindt Periodisering Hij zegt zich als hoofdcoach ook op zaken te hebben verkeken. „Bij mij zagen spelers de eerste drie weken alleen het Braakmanbos. Ik trainde te lang zwaar door. Met als gevolg dat mijn ploeg na de winter vaak op was, of dat ze door het vele duur- werk amper op snelheid konden ko men. Pas toen Cees Houtepen trai ner werd bij Hoek (2006, red.) kwam ik voor het eerst in aanraking met periodisering. Dat verwerk ik nu in mijn trainingen, net als core stability." Tijdens de competitie kiest Dek ker op zaterdag en zondag zijn wed strijden uit. „Dan zie ik meestal zo'n zes jongens aan het werk die mij bij zijn geweest. Vind ik mooi. Niet alles is een succesnummer, maar meestal breng ik ze sterker te rug. Van plan om te stoppen ben ik absoluut niet. Er zit nog geen sleet op hoor." Nabij de meet komt een LED- scherm met een oppervlakte van zo'n zes vierkante meter. Hierop zullen onder meer de doorkomst tijden worden getoond. „We zijn nu eenmaal vooruit strevend op dit gebied", zegt Leo Bakker van TMZ en de stichting Vitesse, die samen de wedstrijd houden. „Het is voor het eerst dat bij een criterium in Zeeland een dergelijk scherm komt. Naast de doorkomsttijden zijn er ook de complete uitslag en reclamebood schappen op te zien." Maar ook mensen die niet in het finishgebied staan, kunnen de wedstrijd volgen. De TMZ heeft namelijk ook een gratis app (Race- Mon) voor smartphones. Ook kan de wedstrijd via internet gevolgd worden. Het criterium van Heinkens zand trekt ieder jaar veel deelne mers en daardoor ook veel pu bliek. Dat heeft vooral ook te ma ken met een professionele organi satie en uiteraard ook met het groot aantal premies dat er te ver dienen valt in het Bevelandse dorp. In de Dorpsstraat (bij het Van der Biltplein) wordt er om 18.00 uur begonnen met de D-categorie en de S/P-klasse. Om 19.00 uur volgen de veteranen, waarna de amateurs vanaf 20.15 uur hun wed strijd rijden. Dekker belangrijk, maar ook met de trainers. „Want als een speler weer aansluit bij de groep, wil ik toch een beetje de controle behouden." Hij was zelf trai ner bij tal van clubs, waaron der Terneu zen, Terneu zense Boys O*" en Hoek 2. Eén keer werd Dekker ontslagen. „Dat was bij Terneuzen. Maar stilzitten was toen al niks voor mij. Ben ik een avondstudie economie gaan vol gen." Officieel stopte hij een kleine tien jaar geleden, bij Hoek 2. „Ik was zestig en moest gewoon die kleedka mer uit. Ik had geen zin meer om een jongen van zeventien z'n oren te wassen." donderdag 7 juli 2016 WIELRENNEN TENNIS Carolein van de Plasse In aanloop naar de Kustmarathon van 1 oktober geeft atletiektrainer Jan de Wilde een flink aantal open trainingen op het par koers. De eerste is komende zondag. Het ver trek van de training van circa anderhalf uur is om 10.00 uur op de grote parkeerplaats aan de Westkapelseweg in Zoutelande. 1 Bij de Polder loop in het Bel gische Watervlet is Sabine Vas seur tweede ge worden bij de vrouwen. De atle te uit Axel kwam na 12,6 kilometer uit op een tijd van 1.01.26 uur. Bij de categorie jonger dan 40 jaar bleek Vas seur zelfs de snelste te zijn ge weest. Pim Bouwman i Profvoetballer Pim Bouwman, afkomstig uit Oost-Souburg, knoopt er een derde seizoen aan vast op Cy prus. Na twee jaar bij Enosis Neon Paralimni gaat hij verder bij Ermis Arra- dipou. Dat hand haafde zich, in te genstelling tot Enosis Neon Pa ralimni, op het hoogste niveau. ■c o s. Dekker traint Juriën Dam Terneuzen —Arie Dekker Bij de Ronde van Heinkenszand, die vrijdagavond voor de 41ste keer verreden wordt, heeft Trim- belangen Midden-Zeeland (TMZ) iets nieuws: een groot beeldscherm bij de finish. Wim de Vos Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41