Nog één dag: als VIP naar Jesus Christ Superstar! S 10 PZC ■pir» Leoni Jansen reist tijdens het Zeeland Nazomerfestival af naar onze provincie en doet dat niet alleen om samen met haar band op te treden. Speciaal voor leden van PZC Club verzorgt ze ook een zangworkshop. De PZC heeft voor haar trouwe lezers twee leuke activiteiten bedacht tijdens het Zeeland Nazomerfestival. Voor wie het niet mocht weten: het Nazo merfestival brengt theater en dans op verras sende locaties in de openlucht en in bijzon dere gebouwen verspreid over Zeeland. Het Abdijplein, in het centrum van Middelburg, is het festivalhart. De eerste activiteit is een unieke zang workshop die wordt gegeven door Leoni Jan sen. Henk Schoute, directeur van het Zee land Nazomerfestival verwacht dat de men sen in Zeeland veel plezier aan de work shop zullen beleven: "Leoni is daar erg goed in. Zij is op een hele professionele manier bezig en kan als geen ander mensen op hun gemak stellen. Ook is zij heel goed in het bij elkaar brengen van partijen, zowel amateurs als professionals. De deelnemers aan de zangworkshop kunnen meemaken hoe zij werkt. Ik denk dat het echt uniek is. Leoni is een geweldig mens." Er zijn al eerder workshops geweest tijdens het Nazomerfes tival maar nooit met betrekking tot zang. Wel is er elk jaar Nazomerzingen op het Ab- dijplein en omdat zoveel mensen van dit meezingfestijn genieten is de zangwork- shop bedacht. "Het wordt een unieke work shop. Je krijgt vrijdags een gedegen zangop leiding van een paar uur, maar dat is niet het enige. Alle deelnemers krijgen ook een vrijkaartje voor The Common Linnets. En een dag later is het Nazomerzingen met Leo ni Jansen. Dan kan iedereen zijn geoefende stem laten horen." Een heel weekend zang- plezier dus. Leoni Jansen zelf is ook razend enthou siast. "Nou, zondag is de sing off op het plein en we hebben het ons niet gemakke lijk gemaakt," vertelt ze. "We zingen allerlei medleys. Er komen zoveel liedjes voorbij, dat wordt echt een sensatie." Tijdens de workshop gaat de zangeres alvast voorberei den wat zij en haar band op het plein gaan doen. "En dat zijn heel veel leuke dingen. We gaan een stukje improviseren en meer stemmig zingen of misschien zijn er men sen die een lied hebben voorbereid en daar advies over willen. Afhankelijk van hoeveel mensen er komen kan ik meer over ie mands stem praten of aangeven hoe je iets beter vanuit je hart kan zingen. Het belang rijkste is dat we ontzettend gaan genieten. Iedereen die van zingen houdt kan mee doen. Daarvoor hoefje echt geen volleerde zanger te zijn. Zingen op het plein is op zich al leuk en het is nog veel leuker als mensen zijn voorbereid en hun stem kun nen laten schitteren. Je kan ongelooflijk ge lukkig worden van een potje zingen." De tweede activiteit blijft nog even een verrassing maar heeft met dans te maken. Informatie hierover volgt later. De workshop van Jansen bestaat uit: Zangworkshop op 26 augustus een vrijkaart voor het optreden van The Common Linnets op 27 augustus deelname aan het Nazomerzingen op 28 augustus Hij komt terug in Nederland, nog één keer: de spectaculaire theaterproductie Jesus Christ Su perstar met Ted Neeley in de hoofdrol. Hij speelde ook in de legenda rische filmversie (1973). PZC-le- zers kunnen erbij zijn als VIP wanneer Neeley (73) met nog al tijd zijn lange haren de hoge no ten haalt bij het vertolken van het onvergetelijke Gethsemane. PZC Club brengt in samen werking met TEC Entertain ment een kans om Ted Neeley nog één keer te zien in de rol die zijn leven heeft bepaald. Dit in artistiek maar ook in mense lijk opzicht, want tijdens de filmopnamen ontmoette hij de danseres die later zijn vrouw zou worden. De grootse Engelstalige thea terproductie die is geïnspireerd op de film doet op verzoek van grote ster Neeley zelf Nederland opnieuw aan. Naar verluidt om dat het publiek bij het vorige be zoek (najaar 2015) al op de ban ken had gestaan. Voor PZC-lezers zijn er 10 (5x2) exclusieve VIP-arrange- menten ter waarde van €227 te winnen, een buitenkans, zegt Petra van Straaten namens orga nisator TEC. „Wij dachten vorig jaar: nuchtere Nederlanders... Maar nee, de voorstelling met or kest en een cast van 50 man greep het publiek aan, zo hevig dat we echt verbaasd stonden." Petra van Straaten, die Neeley in Nederland begeleidde, ziet zelfs een kans dat hij na de voor stelling zijn fans komt begroe ten. „Maar dat weet je van tevo ren niet zeker In het VIP-ar rangement zit ook nog de dvd van de film - dan heb je dus al les bij elkaar." Doe mee met de winactie en maak kans op deze kaarten. CLUB donderdag 7 juli 2016 Unieke zangworkshop van Leoni Jansen TekstCarrie Frederiks De prijs bedraagt 95 Tickets via: pzc.nl/club Minimum aantal deelnemers: 25 Inschrijven voor: 22 juli Kijk op www.pzc.nl/club en rea geer uiterlijk vandaag nog op de actie. De winnaars worden op vrijdag 8 juli bekend gemaakt. Kijkje achter de schermen én als VIP bij City of Dance Onder leiding van een gids krijgt u zondag 17 juli een exclusieve rondleiding over het festivalter rein. Na de tour kunt u als VIP ge nieten van het festival. Dit houdt in dat u toegang heeft tot het VIP Deck (overdekt), waar u het beste uitzicht heeft over de Main- stage en de partycrowd. Daar naast kunt u gebruik maken van de aparte toiletvoorzieningen, ontvangt u bij aankomst een spe ciale Bacardi Cocktail en wordt u de hele dag voorzien van heer lijke sweets en fingerfood. Tickets: pzc.nl/club Beleef de zang van de Urker Mans Formatie Ze brengen het repertoire ten ge hore van de diverse cd's die zij uitbrachten. Eén ervan heeft de titel 'De zee zingt' en sluit mooi aan bij het karakter van dit en semble. De mannen van Urk zijn van oudsher verbonden met de zee en brengen dat in hun lied naar voren. Op gevoelige wijze zingen zij over heimwee en ver trouwen en vullen met hun stoe re stemmen de grootste kerken. Bij 2 tickets ontvangt u gratis de DVD 'Jan Vayne en Martin Mans, klaviervirtuozen in Parijs'! Tickets: pzc.nl/club Ga op reis en fiets de PZC Club Beleef uw regio tocht Ga op avontuur in eigen provin cie. Ga langs een uitgestippelde route in Schouwen-Duiveland en geniet onderweg van verschillen de kortingen en uitstapjes. Ga gezellig met zijn tweeën of fiets de route met een groep. U be paalt zelf waar u tijdens de route stopt en gebruik maakt van uw kortingsboekje! Binnenkort meer informatie op: pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39