WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 9 In het dagelijks leven is Elma Hooijdonk (54) uit Goes hr-medewerker bij een scholengroep in haar woonplaats. Heel iets anders dan verpleegkundige, wat ze al van kinds af aan wilde worden. I Van jongs af aan droomde ik van een baan als verpleegkundige. Biologie, en dan vooral het menselijk lichaam, hebben al tijd al mijn interesse gehad. En het feit dat je echt iets kan betekenen voor een ander. Mijn moeder raadde mij af om verpleegkundige te worden omdat het lichamelijk een (te) zwaar beroep zou zijn. Ik heb braaf naar haar geluisterd. Ik belandde in de administratieve kant van de zorg. Ik ben spreekuuras sistent geweest, assistent bij een oog arts en prikmedewerker bij het zie kenhuis. Ook heb ik de opleiding tot medisch secretaresse gedaan, in de hoop dat ik op die manier vanzelf de branche in zou rollen. Helaas is dat niet gebeurd. Jazeker. Ik heb regelmatig over wogen om alsnog verpleegkunde te gaan studeren, maar door mijn ge zin, tijdgebrek en uiteindelijk leef tijd is het er niet meer van gekomen. Regelmatig. Als ik in de krant vacatures zie staan voor een zorg- functie of als ik in het ziekenhuis loop, begint het te kriebelen. Ik hoor daar gewoon! Ik werk sinds 1997 bij Pontes Scholengroep in Goes. Eerst op de afdeling administratie, later als hr-medewerker. Absoluut. Anders zou ik het niet zo lang volhouden. Mijn functie is niet te vergelijken met mijn droombaan, maar ik ga nooit met tegenzin naar mijn werk. Daar naast volg ik nog de opleiding Perso neel en arbeid. Het menselijke en diensverle- nende aspect vind ik het leukst; ook in dit vak kan ik iets voor mensen be tekenen. I VOmscholing zit er niet meer in, maar de interesse zal altijd blijven. donderdag 7 juli 2016 k hoor aewoon in het ziekenhuis Ellen Jobse H Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Als de droombaan van Elma Hooijdonk uit Goes werkelijkheid was geworden, was ze misschien wel als verpleegkundige in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis gaan werken, foto maroelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38