Verpleeghuis verbolgen over inspectie 'Kijk ook naar andere functies' 6 ZEELAND Waterschap en gemeente voorlopig niet onder één dak Het waterschap en de gemeente Middelburg gaan toch niet in één pand. Verrassend genoeg blijkt samen duurder te zijn dan apart. Vandaodar Êêfemao mee 'k blieje bi Ze zitten nog altijd gebroederlijk naast elkaar, maar de boodschap van de Middelburgse wethouder Arjan Beekman en dagelijks be stuurder Denis Steijaert van wa terschap Scheldestromen is even verrassend als helder: ze trekken niet bij elkaar in. „We zijn nog steeds verliefd, maar we gaan niet samenwonen", zegt Steijaert. In februari had het nog veel weg van een verloving. Middel burg en waterschap kondigden toen aan dat ze nadenken over ge zamenlijke huisvesting. De ge meente zou haar intrek nemen bij het waterschap, even verderop aan de Kanaalweg. Het stadskan toor kan dan bijvoorbeeld wor den verhuurd of verkocht. Een onderzoek moest uitwij zen welke constructie het meeste voordeel oplevert. De uitkom sten, die gistermiddag werden ge presenteerd, staan echter haaks op de verwachtingen. Samenwo nen is helemaal niet rendabel. Het kost alleen maar geld. De genegenheid is er nog wel, zegt Beekman. Hij vergelijkt het met twee woningeigenaren van wie de kinderen inmiddels het huis uit zijn. Samenwonen klinkt dan logisch, maar dat betekent dat één huis moet worden ver kocht. Als dat te weinig opbrengt, blijft er een restschuld over. De gemeente zag vorig jaar haar laatste huurder (Orionis) ver trekken. Het waterschap heeft in Middelburg nog diverse kostgan gers. De voornaamste, de Belas- We zien het nog steeds zitten. We gooien de deur niet met een klap dicht tingdienst, vertrekt eind dit jaar Dat betekent dat ook daar veel vierkante meters vrijkomen. Gemeente en Scheldestromen zagen het wel zitten om onder één dak te gaan. Fysiek bleek dat haalbaar. Verkoop van het vrijko mende pand levert echter minder op dan de boekwaarde. Daarmee wordt het een kostbare kwestie. „Een huis dat onder water staat, daar kun je het mee vergelijken", zegt Beekman. „De kantoren- markt is veranderd. En het stads kantoor is een heel groot pand. Dat maakt het minder courant." Alle varianten zijn bekeken, in clusief de optie om beide kanto ren en de bijbehorende parkeer kelder te verkopen en deels terug te huren. In geen enkele variant bleek er een voordeel te zijn. „Ver rassend", aldus Denis Steijaert. „En zeer jammer, vinden we als dagelijks bestuur." „En wij als gemeente ook", vult Beekman aan. De hoop - en ver wachting - was dat samenwonen tonnen per jaar oplevert. „In elk geval een substantieel voordeel. Daar zitten we ver van af. We ko men zelfs uit in het negatieve." Met andere woorden: een kans loze missie, al haasten beiden zich om te zeggen dat de liefde nog niet is gedoofd. Als de om standigheden veranderen - ofwel: als de kantorenmarkt verbetert - is 'hokken' alsnog niet uitgeslo ten. „We zien het nog steeds zit ten", aldus Beekman. „We gooien de deur niet met een klap dicht." DE PZC ONLINE Maurice Kuipers @Mauricekuipers Ook al zouden ze Messi opsluiten. Hij glipt zelfs nog tussen de tralies door naar buiten. Met de bal aan zijn voet. #Messi Cedrah, de moederorgani satie van verpleeghuis Eben-Haëzer in Middel burg, haalt hard uit naar de inspectie voor de ge zondheidszorg. Eben Haëzer is één van de T50 verpleeghuizen in Nederland die de inspec tie in de afgelopen ander half jaar heeft gecontro leerd. Na een bezoek in ok tober 2015 heeft de inspec tie Eben-Haëzer hard op de vingers getikt. Volgens haar deugde er van alles niet op het gebied van hy giëne. Deze week publi ceerde de inspectie een lijst van bezochte instellin gen met de daarbij beho rende rapporten. Daarbij zat het rapport over Eben-Haëzer van oktober 20T5, maar niet het inspec tierapport van mei dit jaar. Daarin schrijft de in spectie juist dat 'Eben-Haëzer aan alle nor men voor hygiëne en in fectiepreventie voldoet'. Ook de medicatieveilig heid is verbeterd en is veel aan het beleid van de instelling ten goede veran derd. Cedrah is blij met dat oordeel, maar tegelij kertijd boos dat de inspec tie het rapport van mei Het lijkt net alsof Eben-Haëzer haar zaken niet op orde heeft nog niet heeft gepubli ceerd. „Doordat we nu op de lijst van 250 bezochte verpleeghuizen staan, lijkt het net alsof Eben-Haëzer haar zaken niet op orde heeft", zegt Teunis Stoop van Cedrah verbolgen. Voor hem een reden om een pittige brief naar de inspectie te schrijven. Ce drah heeft nu zelf het laat ste inspectierapport op haar website gezet. D @pzcredactie ti facebook.com/depzc ©pzcredactie donderdag 7 juli 2016 Wel verliefd, niet hokken Rolf Bosboom en Maurits Sep Middelburg —Arjan Beekman, wethouder De kantorenmarkt in Zeeland blijft 'heel las tig', zegt makelaar Paul Fermont. „Er staat al veel leeg. Dat wordt de komende ja ren niet minder." Het zal daarom niet meevallen om bijvoor beeld het stadskan toor in Middelburg ge heel of gedeeltelijk als kantoor te verhuren. „Daarom moet je ook kijken naar andere in vullingen." Fermont noemt studentenhuis vesting en hotel als voorbeelden. „Maar je kunt ook denken aan het combineren van di verse functies." De plek van het stads kantoor leent zich daar ook goed voor. „Voor bijvoorbeeld de leegstaande kantoren bij de Schroeweg is het lastiger om een an dere invulling te vin den dan op deze loca tie. Het gaat toch om de omgeving. Daar aan het Kanaal en bij de Maisbaai is een mooie woonplek." STREEKTAAL Niets leuker dan af en toe eens luisteren naar het dia lect uit de eigen streek. De dialectschrijvers van de PZC spreken hun columns daarom elke week in, zodat ze voor ie dereen zijn terug te luisteren. Ook kunt u tegelijkertijd de tekst meelezen. Alle columns zijn te vinden op: www.pzc.nl/streektaal TWITTER Topvoetballer Lionel Messi is met zijn vader in Spanje ver oordeeld tot 21 maanden cel voor belastingontduiking. De spits hoeft de gevangenis niet in, omdat celstraffen onder de twee jaar in Spanje worden beschouwd als proeftijd. FACEBOOK 'Komen ze daar nu pas achter na al die jaren?' schrijft Mari na de Groene over het nieuws dat het busstation bij het sluizencomplex in Terneu- zen comfortabeler moet wor den. 'Schande is het, in de win ter moest je jaren geleden in de vroege ochtend een half uur wachten op je verbinding. Een wachtruimte die 'nog' niet open was en eronderdoor de tocht als ie al open was.' ONLINE TOP-5 Denis Steijaert (waterschap; links) en Arjan Beekman (gemeente) zien vooralsnog af van gezamenlijke huisvesting, foto ruben oreel Jeffrey Kutterink Vlissingen Teunis Stoop 1. In 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke neemt de weerstand tegen een azc toe 2. 23-jarige automobilist over leden na ongeval in Biervliet 3. Veiligheidsregio stelt ge meenten voor keus: lappen of schrappen 4. Inspectie tikt alle onder zochte verpleeghuizen op de vingers 5. Tien redenen waarom de toerist meer dan welkom is Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35