Nog geen actie parkeren Domburg crr VLISSINGEN mamm WALCHEREN 5 Vijf explosieven uit de Slag om de Schelde ploften woensdag alsnog bij Ritthem. Lekker uif uu» regio, sfreekproducfen van Agrimarkf to BOMMEN GEEN HINDER BIJ ONTPLOFFING Het hele terrein van 64 hectare op diepte laten sonderen, dat kost miljoenen Een dag eerder dan gedacht zijn de mannen van de Ex plosieven Opruimings Dienst klaar met het opruimen van de vijf Engelse 500 ponds- bommen en het kratje Duitse, zwaar verroeste granaten die in de bovenste laag van het bouw- veld voor de Marinierskazerne la gen. Gistermiddag liet de ploeg van Marco van Leeuwen de laat ste twee bommen beheerst en ge dempt exploderen. Een speciale zandbunker en bergen van vijf meter zand toomden de explosie ve kracht in en hielden de metaal- scherven tegen. Daarna was het weggraven en afvoeren. Enkel de tarwe van maatschap De Dreu aan de Ha- venweg en de Visodeweg heeft er onder geleden. Vergoed wordt de verloren oogst niet, meldt een woordvoerster van de gemeente. De gronden zijn al eigendom van Defensie, dat daar nog gewas ge teeld wordt, is voor risico van de teler, meldt zij. Voor het hele terrein vanaf de waterzuivering tot en met de be drijvigheid aan de Poortersweg was een noodverordening van kracht, toch heeft de omgeving weinig meegekregen van die ver ordening of het uit de weg rui men van de explosieven. Verkeer werd enkel tegengehouden rond de explosiemomenten. Naturis tencamping Zeelandia werd om 8.30 uur uit voorzorg ontruimd voor de plof aan de Havenweg. De camping onthaalde de gasten op een ontbijt in dorpshuis Ons Dorpsleven in Ritthem. Ze kon den om 10.00 uur terug naar hun vakantiestek. Verder ging alles ongestoord verder. Dierenasiel Walcheren was niet op de hoogte van de ver ordening waarin de burgemees ter verordonneert dieren binnen te houden. „Dat was een klus ge weest met onze buitenren voor verwilderde katten", merkt de vrijwilliger van dienst op. Het oorlogstuig lag op geringe diepte in de bodem: een tot twee meter - aan de Havenweg zelf in de kant van een sloot. EOD-man Van Leeuwen was blij met de zandaanvoer. „Als je moet afdek ken met natte klei, gaat het alle kanten op. Zand verdicht mooi." Dat bleek: geen metaalscherf te zien op de geïmplodeerde zand bergen na de ontploffingen. Het bouwterrein is nog niet munitievrij, is met grote zeker heid te stellen. Er is gesondeerd tot 4,5 meter diepte. Als bekend is waar Defensie wil laten heien voor bebouwing, volgt een gron diger onderzoek op grotere diep te naar niet-ontplofte explosie ven. „Want het hele terrein van 64 hectare op diepte laten sonde ren, dat kost miljoenen." DOMBURG Een aantal straten in Domburg is gevoelsmatig te smal om parkeren, wandelen en rijden te combineren. Het gaat om de Duinstraat, Schuitvlotstrat, Weve rijstraat en Zuidstraat, blijkt uit het verslag van de gemeente met ondernemers en stadsraad van Domburg. Voorlopig zijn er echter geen plannen om maatregelen te ne men. Maar de gemeente blijft het wel in de gaten houden. De ondernemers en stadsraad willen graag dat in Domburg een dynamisch parkeerverwijssys- teem komt zodat bezoekers, zon der al te veel te zoeken, hun auto's kunnen parkeren. De gemeente heeft daar wel oren naar maar wil nog even wachten omdat het aan leggen van een dergelijk systeem Veel mensen parkeren hun auto fout op de Kaai in Veere waarvoor ze bekeurd worden veel kost. Bovendien is de kans reëel dat binnen enkele jaren nieu we parkeerterreinen komen en be staande sluiten. Pas als daar zeker heid over bestaat kan nagedacht worden over het aanleggen van een dergelijk systeem. Er is ook gesproken met onder nemers en de stadsraad van Veere. Daaruit blijkt dat nog veel men sen foutparkeren op de Kaai met als gevolg veel bekeuringen. Gead viseerd wordt om de bebording aan het begin en eind van de Kaai aan te passen. Ook wordt gepleit voor het inzetten van een extra verkeersregelaar tijdens de histori sche markt die wekelijks wordt ge houden in het centrum van Veere. Die ene verkeersregelaar kan het werk nu niet aan. L'SS'NClN Xfi!Tw j if Rechtreeks Van 4e b°er.' ■»J i donderdag 7 juli 2016 Vijf vliegtuigbommen voorbode voor meer Claudia Sondervan Vlissingen De Explosieven Opruimings Dienst laat bij Ritthem een bom sprin gen die dateert uit de Slag om de Schelde foto ruben oreel LOCATIES BOMMEN vyjv <5. Havenweg Marco van Leeuwen, EOD A<iaw° Ta««s, Go G«e4eree4e 0 @agrimarkt Von zondag 10 t/m zaterdag 16 juli: extra veel foldervoordeel met producten uit üw regio! B.U Agrimarkt kunt u naast het standaard assortiment ook kiezen cut ruim AOO bijzondere streekproducten. Als dochteronderneming van een landbouwcoöperatie staat Agrimarkt dicht bij de bron. Poor deze korte keten krygt de boer een eerlijke prijs, betaalt u niets te veel en dat de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Hanneke en SjeC 4e Baar, ben Boemel www.Qgrimorkt.nl fQcebook.com/AgrimQrktNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33