Schandpaal is geen oplossing Festivalfonds om leed te verzachten f Film by the Sea toont 'Alleen op de wereld' 2 ZEELAND Koffie m I MOSSELEN GEVOLGEN TTX Commentaar De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een gevoelige snaar geraakt. De bekendmaking van de verpleeghuizen die ondermaatse zorg leveren maakt veel los. Instellingen haasten zich hun slechte beoordelingen te weerleggen. Het Middel burgse Eben-Haëzer merkt terecht op dat de inspectie de bevindin gen uit 2015 meldt, maar een positiever rapport uit 2016 negeert. Het beeld is dus niet compleet. Dit doet overigens niets af aan de onvolmaaktheden die de inspectie eerder noteerde. Die kunnen kennelijk ontstaan. Het is dus zaak waakzaam te blijven. In de Zeeuwse instellingen die werden gecontroleerd, zijn geen grote misstanden. Althans, gegeven de huidige lage normen voor de verzorging van kwetsbare ouderen. Ook mag de kritiek van de inspectie niet worden uitgelegd als een aanval op het personeel. Dat probeert vrijwel altijd en overal er het beste van te maken. Staatssecretaris Martin van Rijn was er deze week snel bij om maatregelen aan te kondigen tegen de instellingen die in gebreke blijven. Desnoods sluiting. Dat lijkt een krachtig antwoord. In wer kelijkheid doet de regering te weinig. Al jaren gaat de zorg langs de rand van de afgrond. En soms eroverheen, getuige de mensonte rende toestanden die nu en dan de kop opsteken. De schandpaal die de inspectie nu op verzoek van de WD opricht, is nuttig om sommige minder goede instellingen bij de les te krijgen. Maar hij leidt af. Want het gaat om het structurele tekort aan personeel en aan geld. Voor Nederlanders die ouder worden is opname in een verpleeghuis een schrikbeeld. Je moet er niet alleen omgaan met je onvermijdelijke beperkingen, je moet ook genoegen nemen met zorg die niet optimaal is. Dit kan niet zo blijven. Alle verpleeghui zen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden. Alle verpleeghuizen moeten koste wat kost veilige en comfortabele havens worden Film by the Sea, het Bevrijdings festival en Onderstroom kunnen met ingang van 2019 een beroep doen op een met twee ton ge meentelijke subsidie gevuld Festi valfonds Cultuur Vlissingen. Om kans te maken op een bij drage uit dat fonds moeten aanvra gers de binnenstad 'aantrekkelij ker maken voor bewoners, studen ten, toeristen en bezoekers uit de regio', melden B en W. Het (ver wachte) bezoekersaantal, de pro motionele waarde voor Vlissingen (ook landelijk), de mogelijkheid tot cofinanciering en entreehef fing zijn criteria die de hoogte van het subsidiebedrag mede bepalen. Overigens kan de gemeente ook gratis toegang bepleiten en aange ven waar een evenement bij voor keur moet plaatsvinden, in dat ge val gaat dat criterium voor. De gemeenteraad kondige de op richting van een Festivalfonds aan toen werd besloten dat de subsi die voor culturele instellingen en grotere festiviteiten zou worden afgebouwd. Als armlastige ge- Festivals moeten bijdrage uit fonds vóór juni aanvragen meente, die de artikel 12-status aanvroeg, kon het geldende subsi diebeleid niet in stand blijven. De raad hecht wel aan beeldbepalen de festivals, maar gaf daar tot vo rig jaar veel meer aan uit dan twee ton. Dat bedrag moeten de drie be staande festivals ook nog delen met eventuele nieuwe festivals. Almanak Hoewel zijn werkgever hem on beperkt van gratis koffie voor ziet, bestelt de Middelburger tussen de middag graag een bakje troost op eigen kosten in een nabijgelegen lunchroom. Steevast vraagt hij om een kof fie verkeerd. Afgelopen week kreeg hij echter een gewoon kopje koffie. Gedachteloos dronk hij het op, maar de ser veerster kwam geschrokken naar hem toe. „Sorry, u had toch koffie verkeerd besteld en nu heeft u verkeerde koffie ge kregen!" 'Plan' tolheffing bij Sloebrug Medipoint in Goese garage Camperplaats in aanbieding Vliegtuigbommen ontploffen alsnog wê VLISSINGEN De Nederlandse tele visieserie Alleen op de wereld gaat dit jaar in Vlissingen in première Een nieuw plafond in één dag! tijdens het festival Film by the Sea. De cast met onder anderen Georgina Verbaan, Ricky Koole en Julian Ras zal zondag 11 septem ber over de rode loper van CineCi- ty binnenlopen. De serie is gebaseerd op het boek Alleen op de wereld (Sans fa milie) van Hector Malot uit 1878. Het verhaal is tot een hedendaag se serie bewerkt over het jongetje Remi in Nederland. Remi is een vondeling, hij woont bij Betty Bar- barin, de moeder die hem vond. Als er een nieuwe man in huis komt, wordt Remi weer alleen ge laten. De oude Vitalis ontfermt zich vervolgens over hem. donderdag 7 juli 2016 li René Hoonhorst Vlissingen B en W Vlissingen, beleidsregel Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN B en W onderhandelen met het provinciebestuur over overdracht van de Sloebrug (foto). De meeste Zeeuwse bruggen zijn eigendom van de provincie, maar Vlissin gen wilde in de jaren zeven tig de brug zelf onderhou den. Intussen drukt dat on derhoud als een loden last op de begroting. „Als we het eigendom niet over kun nen doen, moeten we maar tol gaan heffen", grapte Sjaak Rijkse (SP). GOES Najaren leegstand biedt een deel van de voormalige Opelgarage op Klein Frank rijk in Goes nu onderdak aan Medipoint, de nieuwe le verancier van hulpmiddelen in de Oosterschelderegio. Het bedrijf zat eerst in Vlis singen, maar heeft vanwe ge de centralere ligging in het werkgebied gekozen voor Goes. In Goes zijn zo'n 25 mensen werkzaam, vier mensen zijn in de buiten dienst actief. VLISSINGEN De proef met vier camper plaatsen op het parkeerter rein aan de Koningsweg in Vlissingen stopt, maar de campers mogen blijven: op vier andere vakken, 1 okto ber volgend jaar. De gemeente zoekt in die tijd een ondernemer die daar overnachtingsplaat sen voor campers wil exploi teren. Vlissingen wil dat niet langer zelf doen want ziet dat niet als taak van een overheid. RITTHEM De Explosieven Opruimings Dienst heeft in twee dagen vijf Engelse vliegtuigbom men, 500 ponders, onscha delijk gemaakt in het maai veld voor de Marinierskazer ne bij Ritthem. Geen geruis loze, maar wel een onge stoord verlopen operatie. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30