om je diploma Nicolas Nubé wil het KLM Open halen Politiek wil eenduidige norm voor TTX in mosselen Gemeente Middelburg trekt niet in bij waterschap Scheldestromen Door de slechte kantorenmarkt in Zeeland is samenwonen duurder dan aparte kantoren in stand houden voor de gemeente en het waterschap. De lagere kosten wegen niet op tegen het verlies bij verkoop van de kantoren Oud-Vossemeerder geeft vijf dagen in de week les, maar hoopt op een wild card voor het presti gieuze toernooi. ZEELAND 12 De fracties van CDA en SGP hebben in de Tweede Kamer om een eenduidige Europe se norm gevraagd voor de aanwezigheid van TTX in mosselen en oesters. Nu is Ne derland het enige land dat op TTX test. ZEELAND 2 Na weken van hard werken, is het tijd voor een feestje: middelbare scholieren krijgen deze dagen hun diploma uitgereikt. Havo-leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren gingen gisteravond, opgedoft en wel, naar mk de Grote Kerk in Veere om hun felbegeer- de papiertje op te halen. De gemeente Middelburg blijft ge bruik maken van het stadskan toor. Uit onderzoek blijkt dat de wens om in te trekken bij Water schap Scheldestromen veel te duur is. De twee overheidsinstanties wo nen naast elkaar aan het Kanaal door Walcheren in Middelburg. Hun kantoren zijn echter te groot geworden. De gemeente heeft al veel ruimte leeg; bij het water schap komt per t januari 2017 een etage vrij doordat de Belasting dienst dan vertrekt. Als buren lag het voor de hand om dan samen te gaan wonen, vonden zij. Dat levert voor beide organisa ties ook wel voordelen op, bijvoor beeld in beheer en onderhoud. Maar die winst is te klein om het verlies te dekken dat ontstaat bij het verkopen of verhuren van het hele stadskantoor. De kantoren- markt in Zeeland is slecht voor zulke grote kantoren: het aanbod is al groot en neemt nog toe. Volgens wethouder Arjan Beek man zou samenwonen in één kan toor 'voor beide organisaties enke le tonnen euro's per jaar' moeten opleveren. „Maar het kwam uit op een verlies. Dat is zo'n groot gat, dat we nu niet verder gekeken heb ben naar hoe we alles en iedereen in één pand kunnen huisvesten." Het probleem is de waarde die de twee kantoren en de parkeerga rage eronder nu nog hebben. Die wordt niet gehaald als ze worden verkocht. „Dat is verrassend en zeer jammer", verwoordde dage lijks bestuurslid Denis Steijaert van Scheldestromen het gevoel bij gemeente en waterschap. Gemeente en waterschap blij ven nu zitten met veel vrije kan toorruimte. Zij gaan ieder voor zich op zoek naar huurders. Voor de gemeente is het een optie ande re gebouwen te verkopen en de ge bruikers daarvan naar het stads kantoor te halen, zei Beekman. Over een aantal jaren is samen wonen wellicht wel aantrekkelijk, houden Beekman en Steijaert de hoop levend. Daarom gaat de ge meente Middelburg de komende jaren verder met het invoeren van flexibel werken, naar voorbeeld van hoe het waterschap dat doet. Middelburgers moeten voor pas poorten, rijbewijzen, aangiftes van geboorte en overlijden, bouw vergunningen en andere gemeen telijke diensten dus gewoon naar het stadskantoor, bevestigde wet houder Beekman. „Voor de inwo ners verandert er nu niks." ZEELAND 6 m donderdag 7 juli 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Samenwonen is te duur Maurits Sep en Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29