'Het had veel erger gekund' corendon 25 Vluchten kan niet meer in de eerste week van de Tour, stond twee dagen terug in de krant. Want de toppers heersen. Dat laatste klopte, dat eerste niet. 8 DAGEN NUVANAF Grand Park Kemer Met een prachtige coup scoorde Greg Van Avermaet gisteren de jackpot: de ritzege én het geel. Een uurtje na zijn prachtnum- mer in het stralende skigehucht Le Lioran kijkt Greg Van Aver maet glazig voor zich uit. Hij zit achter een plastic tafeltje in een vi deowagen. Onder zijn mond staat een microfoon. Op hem gericht staat een camera. En om zijn torso zit een gele trui. De 31-jarige Belg van BMC moet de ene na de andere vraag beant woorden, want hij is vandaag dé man. Ritwinnaar. En geletruidra ger. Na een bergrit, nota bene. Enorm lastig Je ziet hem denken: dit kan hele maal niet. En dan zegt hij het ook. „Voor een type coureur als ik, is het zo lastig om geel te pakken. Zó enorm lastig. Als je niet de bes te sprinter bent. Niet de beste tijdrijder bent. En ook niet het ver mogen hebt om het podium in Pa rijs te halen. Hoe doe je het dan?" Via een vlucht, dus. Een mon- stervlucht. Eentje van bijna 200 ki lometer. Met negen bikkels. In de eerste voorzichtige bergrit door het Centraal Massief is geen klas- sementsploeg van plan ze terug te halen. Geen van de negen vormt een bedreiging voor het geel in Pa rijs, dus krijgen ze minuten. Een kwartier zelfs. CONTADOR Ze hadden bij Tin- koff met het ergste rekening gehouden, na een rampzalige eerste tourweek voor Alberto Conta- dor. Uiteindelijk ver loor de geblesseerde Spaanse kopman gis teren 33 tellen op de klassementstop en daar kon ploegleider Sean Yates wel mee leven. „Als je er bij stilstaat hoe slecht het ging met Alber to, twee, drie dagen geleden nog maar, dan is dit volgens mij zelfs een teken van verbetering", meende Yates. „Na tuurlijk is elke se conde die hij ver liest er een te veel, maar het had nog heel veel erger ge kund. Want in de fi nale werd er be paald niet stilge staan door de con currentie." Contador staat nu X.21 achter op zijn ri vaal Chris Froome. Een plan-B bestaat nog niet. Yates: „Al berto blijft vechten zolang hij kan. En als hij niet meer kan, zien we wel verder." Als de voorsprong stijgt, ruikt Van Avermaet een kans. Zo'n zeldza me die hij misschien maar één keer in zijn leven krijgt. Hij is met 24 profzeges een grote meneer in het peloton. Heeft de Omloop ge wonnen. Tirreno-Adriatico. Een rit in de Tour zelfs. Maar geel? Dat tricot past hem maar moeilijk. Hij is hier vooraan echter de sterk ste. Al bij de andere zes weggere den met Andrei Grivko en Tho mas de Gendt en als hij écht de jackpot wil, moet hij die twee ook achterlaten. Dus versnelt hij nog eens op de voorlaatste col en di rect is hij vertrokken. Grivko is ka pot. De Gendt tevreden met de bolletjestrui. Dubbelslag Met nog 10 kilometer te gaan weet Van Avermaet het al. Hij gaat hier een schier onmogelijke dubbel slag slaan. In de fmishstraat wil hij alleen nog genieten. Hij balt zijn vuist, gaat rechtop zitten en neemt het sublieme decor vol uit zinnige wielerfans eens aandach tig in zich op. „Normaal gezien heb ik daar als sprinter helemaal geen tijd voor. Als je dat dan toch eens kan doen in de grootste race van het jaar.. Ja, dat is een briljan te ervaring." De laatste die vanuit een vroege vlucht via een kopgroep in de eer ste tourweek het geel pakte? Ro- main Feillu in 2008. Het geeft maar aan hoe uitzonderlijk de coup van Van Avermaet is. „Je hebt een beetje geluk nodig, na tuurlijk", beseft de Belg, die twee Tours terug na een lange vlucht de zege al eens net miste. „Maar ik geef nooit op. Na teleurstellingen volgt er altijd wel weer een prach tig moment. Daar geloof ik in." transfer HOTEL €1999 NU MET EXTRA STOELEN VANAF ROTTERDAM All Inclusive corendon.nl ©02375106O6 donderdag 7 juli 2016 Arjan Schouten Le Lioran 2 volw. 2 kind. RETOURVLUCHT 2 volw. 2 kind. Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Nederlandstalige miniclub Sauna, Turks bad en binnenbad Beoordeeld met een 8.0 2 a-la-carterestaurants Gratis wifi in de lobby openbare ruimtes 3 bars en een discotheek Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25