I De zorg voor mijn moeder moet beter' f €200 Last minutes! 20 °C le Gedetineerden in Vught schrijven een manifest Jihadisten op de Terroristen Afdeling (TA) zijn in opstand gekomen tegen het in hun ogen extreem strenge regime. Walcheren 1 In Zon&Zomer Groeten uit Nederland Christian en Irene uit Denemarken vermaken zich bij de Zaanse Schans Met een 'aanklacht tegen de Terro risten Fabriek' schrijven moslim gedetineerden op de TA in Vught dat hen structureel onrecht wordt aangedaan. Ze beklagen zich in een 32 pagina's tellend manifest en eisen dat er iets verandert. 'Het regime is zo sober dat het niet veel beter is dan de isolatie-straf- cel', schrijven ze. Het document, in handen van deze krant, is door een 'menselijke fout' buiten de poort terechtgekomen, erkent de gevangenisdirectie. Het beeld van Nederlandse gevan genissen als verkapte hotels, klopt volgens de opstandige gevangenen op de TA totaal niet. Ze staven die bewering met een lange reeks voor beelden. Zo mogen ze niet alleen op de gang verblijven en worden ze gefouilleerd als ze een afgesloten ruimte verlaten. Soms tien keer per dag. Overal hangen camera's met microfoon, op de douche en het toi let na. Omdat er altijd iemand mee luistert en meekijkt, willen ze niet met een imam spreken. Plek voor zaalsporten is er niet. Bezoek moet worden gescreend. En wie de gevan genis moet verlaten voor bijvoor beeld een bezoek aan rechtbank, wordt minimaal twee maal gevisi teerd. Het versturen van een brief kan weken duren omdat alles wordt gelezen en geanalyseerd. Ook voe len ze zich gediscrimineerd. Zo hoefde een rechtse extremist die een brandbom gooide in de moskee in Enschede en van een terroris tisch misdrijf wordt verdacht, niet naar de TA. Het regime op de afdeling is het op een na strengste van Nederland, maar 'Vught' is volgens de jihadis ten strenger dan De Schie in Rotter dam, de andere gevangenis voor ter roristen van het land. De jihadisten willen Vught en De Schie samen voegen tot één gevangenis met de zelfde rechten voor gevangenen als elders. Wie gevaarlijk is, kan altijd nog naar de strengste gevangenis van Nederland, stellen ze. Verder eisen ze een strikte schei ding tussen mannen en vrouwen en dat goed gedrag wordt beloond. Het honderdprocentstoezicht is vol gens de jihadisten doorgeslagen. Advocaat André Seebregts die veel gevangenen op de Terroristen Afdeling bijstaat, wil inhoudelijk niet ingaan op het manifest. Vol gens hem zijn er 'constructieve ge sprekken gaande over de inhoud van het regime'. Hugo Borst schrijft in een open brief aan staatssecretaris Van Rijn hoede verpleeghuiszorg beter kan. «pagina 4 De wereld is Kras Tot korting p.p. Koning spreekt in Katwijk met vluchtelingen Willem-Alexan- der sprak nog niet eerder met vluchtelingen Hij vraagt en luistert maar neemt geen stelling »ps Nieuwsmedia Pv Zj Cl Voor meer Tournieuws zie pagina 24 en 25 en pzc.nl/tourdefrance VIJFDE ETAPPE 1. Greg van Avermaet 2. Thomas de Gendt 3. Ratal Majka 16. Wilco Kelderman 5.31.36 +2.34 +5.04 +5.07 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg van Avermaet 2. Julian Alaphilippe 3. Alejandro Valverde 11. Wilco Kelderman 25.34.46 +5.11 +5.13 +5.17 T errorist klaagt over bajes Raymond Boere Carla van der Wal Vught t- FOTO MARG GEERUNKS Laa^edagl Korting op alle reizen met vertrek in juni, juli en augustus Kras.nl/lastminutes of bei 0900-9097 70 cPg 3®® Zie: kras.nl/actievoorwaarden donderdag 7 juli 2016 De PZC is onderdeel van Flinke zonnige perioden pzc.nl Geen krant Voor het ontvangen? laatste nieuws Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 158 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1