18 SHOW CULTUUP KIJKT TELEVISIE Angela De Avondetappe keert terug. Alleen al die aankondiging was destijds ge noeg voor een vreugdedansje om de tafel. En dan had ik de toevoeging 'Met Her man van der Zandt' nog niet eens verno men. Want dan was ik óp de tafel gespron gen. Met wielrennen en de Tour heb ik weinig, maar met De Avondetappe des te meer. Om dat Mart en zijn programma elk jaar met een paar simpele ingrediënten die perfecte zomeravondsfeer wisten op te roepen: loom dorpspleintje, kasteel in de verte, glas wijn, schijnsel van een oude lantaarn, wat gelach, gemopper en een toost op het leven. Ik hoefde mijn ogen maar dicht te doen en ik rook de lavendel. Och, wat miste ik dat vorig jaar. Maar de NOS heeft de omissie hersteld, mét rente: Herman als vervanger van Mart. Logisch. na middernacht met stokjes in mijn ogen of juist al om 22 uur en alles er tussenin: het aanvangstijdstip is dit jaar net zo grillig als een Pyreneeënrit. De decors zijn als vanouds adembene mend, met als voorlopig hoogtepunt die zeppelinloods van zondag. Net een schilde rij van Esscher. De filmpjes met een Frans deuntje eronder zijn aanstekelijk als altijd. Er is wijn. Dione heeft haar gegiechel in Ne derland gelaten en doet het verrassend goed. Herman komt soms nog wat onzeker over, maar dat zal wel overgaan. Samen vormen ze een leuk duo, gunnen elkaar ruimte. De drie stamgasten - hé, een vrouw! - vlam men nog niet maar ze weten van wielren nen. Quote van de dag Noem het sfeer, gevoel of op z'n Frans je ne sais quoi. Maar het fijne, zwoele zomera- vondgevoel heeft De nieuweAvondetappe nog geen enkele keer bij mij weten op te roepen. Als ik mijn ogen sluit, hoor ik de Hollandse regen tegen de ramen kletteren. Al vijf afleveringen vraag ik me af waar het in zit. Het antwoord heb ik nog niet. Maar Parijs is nog ver. Heel ver, zo u wilt. 'Ik overwoog een nummer te coveren, maar het is wel Prince' Gandolf ini was een dierbare vri donderdag 7 juli 2016 Gevoe Ik zat er klaar voor afgelopen dagen. Ver Emile Ratelband moet een taak straf van 25 uur uitvoeren voor het schoppen van zijn ex-vrouw. Dat bepaalde de rechter gisteren in hoger beroep. Emile legt zich daar niet bij neer en gaat in cassa tie. KRO/NRCV Eva Jinek blijft nog zeker drie jaar verbonden aan KRO/NCRV. Ze maakt sinds 2013 program ma's voor de om roep. Dit najaar maakt ze het pro gramma De Vere nigde Staten van EvaIn januari be gint een nieuw seizoen van de latenightshow Ji nek. SCHOPPEN Niks mis mee, zou je zeggen. Maar toch. Er ontbreekt iets. Reageren: Angela@persgroep.nl Adele durfde geen nummer van de overleden artiest te zingen tijdens haar concert in diens geboortestaat Minnesota t te aar John Turturro, acteur John T urtuixoJaTbe NJght-Of.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18